uit 3 Teixeire schrijft liedjes over een bewogen leven Swingende opening seizoen Porgy en Bess donderdag 13 september 2012 podium www.pzc.nl/uit Johan Hoogeboom, Anouk Dorfmann, Jelle Amersfoort, Jurrit de Bode en Bas Marée. foto Covert de Roos Awna Teixeire door Marius Roeting Multi-instrumentaliste en zangeres Awna Teixeire is Canadese met Portu gese roots. Bart de Win komt van de zandgronden in Brabant. Ze vormen een duo dat dezer dagen concerten verzorgt in onder meer Paradiso. Vandaag opent Theater De Wegwijzer in Nieuw en Sint Joosland zijn nieuwe sei zoen met het duo Teixeire - De Win. Awna Teixeira geniet in Neder land enige bekendheid als groeps- lid van The Po'girls. Die formatie besloot een rustpauze in te las sen. waardoor individuele projec ten een kans konden krijgen. In direct leidde dat tot de samenwer king van Teixeira met De Win. „Ik zag ooit een optreden van The Po'girls in Utrecht op het Blue Highways festival", vertelt de Brabantse muzikant. „Ik was onmiddellijk fan." „Toen zangeres Allison Russell sa men met JT Nero het project Birds of Chicago opzette (op 30 maart 2013 in De Wegwijzer te horen, red.) nodigde ik ze uit voor mijn huiskamerconcerten. Daar speel ik altijd zelf mee. De reactie was: dan kun je net zo goed het concert in Paradiso ook doen. Bij dat concert was Awna aanwezig en rolde haar plannen uit om haar solo-cd te promoten in Nederland. Ze wilde dat met mij als duo doen." Tijdens de duotoer wordt het re pertoire van die solo-cd Where the darkness goesvertolkt, aange vuld met highlights uit het Po'- girls-oeuvre. De teksten refereren deels aan het bewogen leven dat de Canadese achter zich heeft. Als 14-jarige verliet ze het ouder lijk huis en leefde letterlijk op straat. Ze ontmoette de zelfkant van de maatschappij, deed din gen die het daglicht niet kunnen verdragen. Maar telkens was de muziek haar reddingsboei. „Een deel van haar levensgeschie denis sijpelt door op Where the darkness goes. Het is immers haar eerste soloalbum en daarop geeft een muzikant zich toch wat meer bloot. De schijf kent volop melan cholie en is sterk akoestisch ge oriënteerd. New folk en van deze tijd", karakteriseert De Win haar muziek. 'Het is kleinschalig. Ken merkend is haar stemgeluid: geen grote stem, wat kinderlijk overko mend soms, maar heel charmant en ze doet er grote dingen mee." De mix van folk, pop, gipsy, coun- try-invloeden en een vleugje Por tugese roots is mede mogelijk door Teixeira's veelzijdige instru- mentbeheersing. Ze speelt gitaar, banjo, ukulele, Rhodes, accor deon en haar eigen gebouwde wastobbebas. De Win speelde onder meer ja ren als pianist bij De Vaste Man nen van Gerard van Maasakkers, heeft zijn eigen formatie Simple Life en maakt deel uit van Iain Matthews Southern Comfort. In het duo met Awna Teixeira heeft hij een dienende rol met veel vrij heden. „Uiteraard zullen we wel wat nummers doornemen, maar ik ben gewend om op het mo ment te reageren. Spontaan: ik speel niks als ik niets hoor." Teixeire-De Win, vanavond in De Wegwijzer in Nieuw- en St Joosland. Aanvang: 20.30 uur. Zierikzee Vlaamse band Kapitan Korsakov en Zeeuwse band Zink. Poppodium Brogum, 21.00 uur ZONDAG 16 SEPTEMBER Domburg e.o. Jazz by the Sea. Voor programma zie: www.jazzbythesea.nl. Diverse locaties, 11.00-19.00 uur Goes Manhuistuinconcert door Jeugdorkest Vlijt en Volharding uit Oost-Souburg. Manhuistuin, 12.00-13.00 uur. Kinderconcert met Muis en Leeuw voor Stichting Jayden. De Mythe, 15.00 uur Veere Concert Muziekpodium Zeeland: Ella van Poucke (cello) Jean-Claude Vanden Eynden (piano). Werk van Beethoven, Schumann, Debussy en Sjostakovitsj. Grote Kerk, 15.30 uur Vlissingen Jazzkerkdienst Jazz by the Sea. Sint Jacobskerk, 12.00 uur Optreden de Lakersisters. Ter Reede, 14.30 uur DINSDAG 18 SEPTEMBER Nieuw- en St Joosland Youp van 't Hek (uitverkocht). Theater De Wegwijzer, 20.30 uur WOENSDAG 19 SEPTEMBER Domburg Concert Duo Giuliani: Marina Eckhardt (mandoline) en Ron Leendertse (gitaar), Grote Kerk, 20.00 uur Middelburg Optreden Wovenhand. De Spot, 20.00 uur Zaamslag Andermans Veren Live! Podium Zaamslag, 20.00 uur. Voor Porgy eh Bess begint deze week het nieuwe sei zoen. Vanavond verzorgt Maarten van Rossem op uitnodi ging van Stichting Prometheus een - reeds uitverkochte - lezing waarin hij vooruitblikt op de Ame rikaanse presidentsverkiezingen. Vrijdag neemt de band Jungle by Night het openingsconcert voor zijn rekening. De groep bestaat uit negen jonge Amsterdamse muzi kanten die grootgebracht zijn met affobeat, funk, jazz, hiphop- grooves en dancebeats. Zij staan ga rant voor een swingend concert. Dit jaar was de band ook onder meer te zien op Scheldejazz in Ter- neuzen. Jungle by Night, vrijdag in Porgy en Bess, Terneuzen. Aanvang: 21.30 uur. Jungle by Night

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 47