Met Andermans Veren dwars door Zeeland 2 donderdag 13 september 2012 selectie Javier Guzman Cabaretier Javier Guzman con stateert in zijn programma 'Oordovend' geschreeuw op straat, in de winkel en op televi sie. Gaat hij zelf over iedereen heen schreeuwen of juist zach ter praten? Vrij. 14 sept., Onder de Toren, Wissenkerke, 20.00 uur, zat 15 sept., Meulvliet, Tholen, 20.15 uur. Kapitein Korsakov Het trio Kapitein Korsakov de buteerde eind 2009 met het ij- zersterke 'Well Hunger'. Het laatste wapenfeit 'Stuff Such' verscheen begin dit jaar. Akoesti sche gitaren en zelfs banjo doen daarop hun intrede. In het voor programma: De Zeeuwse band Zink. Zat. 15 sept, Poppodium Brogum, Zierikzee, 21.30 uur. Julian Sas Bluesgitarist Julian Sas is in zijn genre een van de grootste arties ten die Nederland ooit heeft voortgebracht. Inmiddels is zijn naam ook in het internationale blueswereldje gevestigd. Sas wordt ondersteund door rapmu zikanten Tenny Tahamata en Rob Heijne. Zaterdag 15 sept, De Piek, Vlissingen, 22.00 uur. COLOFON UitGids: elke donderdag als bijlage bij de PZC. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-mail: redsec@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit - op de si te is een formulier beschikbaar, waar u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. PZC-redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@pzc.nl door Ali Pankow Alleen echte kenners van het Nederlandse kleinkunstlied zullen het direct weten: Voor de prijzen en de roem is een zin uit het lied 'Grand Prix' van Drs. P. Het is ook de titel van het tweede programma An dermans Veren Live, dat vanaf woensdag 19 september een try out-toertje door Zeeland maakt. Het ensemble treedt op in Zaamslag, Rilland, Heinkens- zand en Tholen en sluit dat rondje af net over de provincie grens in Hoogerheide. Voor de prijzen en de roem staat voor winnen en verliezen. Dat is het thema van deze nieuwe Ander mans Veren-productie. Het is een programma boordevol Nederlands talige theaterliedjes van naast Drs. P ook Ivo de Wijs, Ramses Shaffy, Theo Nijland, Robert Long, Maar ten van Roozendaal en van nog veel meer bekende schrijvers en zangers. Natuurlijk behoort in het thema winnen en verliezen het lied 'De Wedstrijd' van Bram Ver meulen. „Voor mij is het destijds met dat lied eigenlijk allemaal begonnen", zegt Jelle Amersfoort (31). Hij is zanger, acteur, presentator en be hoort tot de vaste kern van het An dersmans Veren-ensemble. „Later als ik groot ben word ik drummer of clown", dacht Jelle als klein jo chie, maar nadat zijn ouders hem hadden meegenomen naar een op treden van de Nits, wist hij al dat het iets in de muziek zou worden. „En zodra ik dus De Wedstrijd van Bram had gehoord, ben ik het ook echt gaan doen en heb ik met vriendjes uit de brugklas een schoolbandje opgericht." Een programma als Andermans Veren Live spreekt hem zeer aan. „Het is een eerbetoon aan grote Nederlandse artiesten. We bren gen die prachtige nummers met ei gen stem en inbreng naar deze tijd en dat spreekt ook een vrij jong publiek aan. Naast bekende klassie- podium DONDERDAG 13 SEPTEMBER Domburg Jazz by the Sea: East of the Sun. Domburgsche Golfclub, 17.00-21.00 uur Middelburg Miniconcert Jan van Seters (counterte nor), begeleid door Jan Wisse (piano). Koorkerk, 15.00 uur Nieuw-en St Joosland Concert Awna Teixera Bart de Win. Theater De Wegwijzer, 20.30 uur Oostkapelle Jazz by the Sea: Blue Rhythm Four. HGRAnno Nu, 21.00-23.30 uur Zoutelande Jazz by the Sea: Storyville Jassband. Eetcafé Royal, 21.00-0.00 uur VRIJDAG 14 SEPTEMBER Domburg Jelle Amersfoort kers verrassen we het publiek ook met liedjes waarvan ze het bestaan niet kende." Jelle licht toe dat het repertoire voor dit programma tot stand komt in nauw overleg met klein kunstkenner Kick van der Veer, de geestelijk vader van 'Andermans Veren'. „Als het thema is gekozen gaan we met hem in zijn muziekbi bliotheek teksten beluisteren. Met als resultaat dat we zes a zeven uur muziek selecteren. Dat wil zeggen zo'n 80 liedjes, waaruit we er dan uiteindelijk ruim 20 voor de thea tershow moeten kiezen." Jelle kent nog heel wat nummers van dat oorspronkelijke repertoire uit zijn jeugd. Met de leden van zijn schoolband besloot hij destijds de gok van een groot opgezet live op treden te wagen. Hij woonde in een klein dorpje bij Zutphen. De dichtstbijzijnde schouwburg was die in Dieren. „Het kostte 1050 gul den om die af te huren voor een optreden. Dat geld kon ik lenen van mijn opa en oma. Het werd een succes. Ik kon ze na ons optre den direct terug betalen, want er waren 350 kaartjes verkocht", ver telt Jelle lachend. In 2002 werd hij winnaar van Volgspot Open Po dium van de NCRV. „Dat gebeur de in het Koningstheater in Den Bosch. Een jaar later ben ik daar gaan studeren aan de kleinkunst opleiding. Ik had eerst gekozen voor het Herman Teirlinck insti tuut in Antwerpen. Daar was ik ook toegelaten, maar daar liep ik tegen dingen aan die ik in de prak tijk al deed. Vandaar dat ik naar Den Bosch ben gegaan om meer te leren over tekstschrijven en componeren." Dat hij de opleiding niet afmaakte, kwam door de,, mooie kansen die de praktijk hem bood. Zo presen teert hij voor de Nu Disney Chan nel, voor diverse regionale omroe pen en is hij presentator van de WNF Bamboeclub. Het zelf liedjes- schrijven stond geruime tijd op een laag pitje, maar inmiddels heeft hij 35 teksten geproduceerd: popmuziek en theaterliedjes Hij stond met drie singles in de top 100. Ze verschenen alle drie op zijn cd 'Astronaut' (februari 2011). Naast de theatertour met Ander mans Veren Live treedt hij met re gelmaat op met zijn eigen band en werkt hij als stemacteur. „Gelukkig hoef ik niet te kiezen, want ik doe alles even graag en ik kan het combineren. Op dit mo ment werk ik zeven dagen per week, maar daar heb ik absoluut geen problemen mee." Het Nederlandstalige repertoire heeft hem altijd aangesproken. „Ik denk en ik voel in het Nederlands. Vertalen in het Engels zou niet echt werken. Dat komt - denk ik - doordat ik ben opgegroeid met de muziek van De Dijk, The Scène en de Tröckener Kecks, voor mij de drie-eenheid van de nederpop." Andermans Veren Live: 'Voor de prijzen en de roem', woensdag 19 september, Podium van Zaamslag, 20.00 uur; donderdag 20 september, Dorpshuis Lucter et Emergo, Rilland, 20.00 uur; vrijdag 21 september, De Stenge, Heinkenszand, 20.00 uur; zaterdag 22 september, Meulvliet, Tholen, 20.15 uur, zondag 23 september Kloosterhof, Hoogerheide, 20.15 uur. Jazz by the Sea. Voor programma zie: www.jazzbythesea.nl. Diverse locaties, 13.00-01.00 uur Middelburg Miniconcert Kensington. De Drvkkery, 15.00 uur e Concert Kensington. Support: Mozes and the Firstborn. De Spot, 21.00 uur (zaal open) Sint Kruis Nederlandstalige gedichten door duo Poëziek (Hans Meek en Leo Driesenaar). Hervormde Kerk, 20.00 uur Terneuzen Deathfest met Vile (US)m Cliteater (NL), Lacerated and Carbonized (Braz.), Sekhmet (B). De Pit, 21.00 uur Concert Jungle by Night. Porgy en Bess, 21.30 uur Vlissingen Optreden 'De Jochies'. Ter Reede, 9.30 uur Wissenkerke Cabaretier Javier Guzman. Zaal Onder de Toren, 20.00 uur ZATERDAG 15 SEPTEMBER Aardenburg Optreden SjoeGe en companen, GaleRichel, 14.00-17.00 uur Brouwershaven Concert violiste Annette Jumelet en or ganist Marien Stouten. Grote of St Nicolaaskerk, 20.00 uur Dreischor Lunchconcert Haags strijkersensemble Acordes. Adriaanskerk, 12.15 uur Domburg Jazz by the Sea. Voor programma zie: www.jazzbythesea.nl. Diverse locaties, 12.00-03.00 uur Middelburg Zeeuwse Psychedelica, met Swamp Machine, Generation After, Forbidden Pla net, Gork A27, De Tuinen, Capital Senti mental (albumpresentatie). De Spot, 21.00 uur (zaal open) Oost-Souburg Folkgroep Slan (Keltische muziek). Historische kerk, 20.00 uur Terneuzen Strondzat Unaaithet Parte. De Pit, 22.00 uur Tholen Cabaretier Javier Guzman. Meulvliet, 20.15 uur Vlissingen Optreden bluesgitarist Julian Sas De Piek, 22.00 uur Zaamslag Orgelconcert Magré Magré. Podium van Zaamslag, 20.00 uur Ensemble Andermans Veren met:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 46