37 HWP wil terug naar hoogste klasse donderdag 13 september 2012 door Roeland Alders MIDDELBURG - Komende zaterdag gaat de landelijke schaakcompeti tie weer van start. Dit seizoen spe len zes Zeeuwse teams in verschil lende klassen. Het Witte Paard uit Sas van Gent komt weer uit in de eerste klasse. Vorig jaar had de ploeg gehoopt op het kampioenschap, maar dat kwam er niet. Dit jaar willen de Zeeuws-Vlamingen het wederom proberen. Het team is nauwelijks gewijzigd ten opzichte van vorig jaar. Grootmeester Paul Motwani is de sterkste speler, maar ook gere nommeerde schakers als Helmut Card on, Koen Leen hou ts en Ste ven Geirnaert zorgen ervoor dat Het Witte Paard weer een van de kanshebbers is voor de titel. In de eerste ronde krijgt Het Witte Paard direct al een flinke test. Men strijdt dan in en tegen het Wage- ningen van Jan Timman. Verdere sterke tegenstanders zijn Caissa uit Amsterdam en Charlois Europoort uit Rotterdam. De grootste concur rent komt uit Leiden. LSG heeft op papier het beste team. De reserves van Het Witte Paard spelen net als vorig jaar in de twee de klasse. Vorig jaar duurde het lang voordat de ploeg zich in veilig heid speelde en dit keer zou het opnieuw een zware dobber kun nen worden. Op papier zijn de te genstanders aan elkaar gewaagd. De Sasse formatie is versterkt met talent Renzo Ducarmon, die over gekomen is van Terneuzen. Die ploeg heeft teruggetrokken uit de landelijke competitie. In de eerste ronde wacht Spijkenisse, een van de titelkandidaten. In de derde klasse spelen vier Zeeuwse teams, waarbij Souburg de derde klasse G weer verkoos bo ven de derde klasse F. De andere Zeeuwse teams spelen in de derde klasse F. Goes is ongewijzigd. Op papier is het het zwakste team in deze klasse, maar Goes verraste de afgelopen twee jaar met goede re sultaten. Het derde team van Het Witte Paard zou net als vorig jaar wel weer mee willen doen voor de ti tel. Dan moet het echter wel af zien te rekenen met het sterke Oegstgeest en Krimpen aan den IJssel. Axel is terug van wegge weest. Het team werd vorig jaar met overmacht kampioen van de Zeeuwse hoofdklasse. In de eerste ronde staat de derby tegen Het Witte Paard 3 op het programma. In de derde klasse G speelt Sou burg. Vorig jaar werd ternauwer nood het kampioenschap misgelo pen. Of het dit jaar weer mee kan doen om de titel is de vraag. Deze klasse is er namelijk niet zwakker op geworden. Het sterke Dor drecht is wederom een van de op ponenten. Wel speelt Henrik Por te nu in vaste dienst in de Sou- burgse hoofdmacht, hetgeen een welkome versterking is. MIDDELBURG Lindy van Anrooij naar WK duatlon Lindy van Anrooij (16) uit Kapelle is geselecteerd voor de Nederland se ploeg die meedoet aan het WK duatlon in Nancy, Frankrijk. Het toernooi wordt van 21 tot en met 23 september gehouden. Van Anrooij gaat van start in de in dividuele wedstrijd voor junioren (16 tot en met 19 jaar) en in de teamwedstrijd, waarvoor per land twee jongens en twee meisjes uit komen. De Bevelandse is met haar 16 jaar een van de jongste deelne mers aan het WK. MIDDELBURG Jessie Eikenhout in Oranje tot 17 jaar Jessie Eikenhout uit Middelburg is geselecteerd voor het Nederlands voetbalelftal voor speelsters onder 17 jaar. De ploeg speelt op 17 september een oefenwedstrijd tegen Mexico, als voorbereiding op het EK-kwali- ficatietoernooi, dat vanaf 20 okto ber in Nederland gehouden wordt. Nederland komt in zijn poule te gen Oekraïne, Montenegro en Ka- zachstan. Jessie Eikenhout komt uit voor CTO Amsterdam Talent Team. ZUNDERT Knap gelijkspel driebanders Bottles De driebanders van Bottles/De Pa- rel behaalden in Zundert een ver dienstelijk gelijkspel tegen Van Has selt autoschade, 4-4. Zonder Theo Platjouw en Dirk Smet kwamen de bezoekers goed voor de dag. Dat Tony Dobbelaere niet opgewassen bleek tegen H. Snijders was logisch. De Brabander noteerde 1.166, hetgeen in de eerste divisie niet zou misstaan. Cor de Jonge en Carlo van Dam wonnen wel na sterke optredens, John Bak ker verloor. KAPELLE Driebandenteam Zandee verliest Het driebandenteam van Zandee Kloetinge verloor in poule 5 van de vierde divisie driebanden in eigen huis van D'n Beuk uit Breda met 6-2. Ging de start van de competi tie vorige week gepaard met goed spel en idem resultaat, in de eerste thuiswedstrijd kon Zandee geen potten breken. Alleen Paul Bodbijl wist te winnen al was de zege na een fraaie eerste helft inmiddels van alle glans ontdaan. Wim Zan dee, Daan Weststrate en Piet Ver- schure verloren. MIDDELBURG Bekende trainers naar voetbalschool Noad Het programma voor de achtste editie van de voetbalschool van Noad'67 uit Sint Philipsland is rond. Zo'n honderd spelers tussen 6 en 12 jaar krijgen van 15 tot en met 17 oktober onderricht van trainers van naam. Onder andere Sjaak PolakLeonar- 1 do Mouwen, Jean-Paul van Gastel, Johan Sulkers, Ko Stoutjesdijk, Henk Vos en Sjors Ultee zullen de jeugd trainen. De opbrengst van de voetbalschool gaat naar de stichting Jayden. Net 3500 strandlakens binnen gekomen. Als het in oktober net zulk weer is als vorig jaar dan komen ze van pas De tijdvan Nap Hoge vo rig jaar bij zijn debuut in de Itustmorathan iSantimu Nap Hage in actie op de Wcstkappelse Zeedijk tijdens de Kustmarathon van 2011. foto Edwin van 't Westeinde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 37