Marathon zorgt voor rust in leven van Nap Hage I 361 sport PZC m Arnemuiden krijgt zware kluif aan eerste divisie Netservice telt niet ARMBAND HART ZILVER KWPN test aanleg van jonge paarden Valse start zaalvoetballers Sranang 2 donderdag 13 september 2012 door Kim 't Hooft MIDDELBURG - De tafeltennissers van Arnemuiden gaan, na het kam pioenschap van vorig seizoen, een pittig seizoen tegemoet in de eer ste divisie. De mannen uit het vis sersdorp hebben immers afscheid genomen van Frank Boute die naar het Veghelse Herwaarden is verkast. Speler Mark Hackenberg maakt zich niet al te veel illusies. „Het wordt een heel moeilijk seizoen, maar we zullen ons uiterste best doen." Juist het team van Herwaar den zal Arnemuiden onder zich moeten houden. „De andere teams hebben sterke spelers en we moeten er toch twee onder ons houden willen we ons handha ven", aldus Hackenberg. Naast Hac kenberg spelen Riny Kasse, Jeroen de Heide en Jan Henk Bomhof in het team. Zaterdag wordt er ge start in Leiden tegen Scylla 2. Het mannenteam van SAR/Neckermann.com zal dit sei zoen weer aantreden in de tweede divisie. Na de degradatie vorig sei zoen hebben de Kloosterzanden- aren een zogenaamde restplaats ge kregen. Het doel zal hetzelfde zijn en dat is handhaven. Johan 't Hooft, Simone de Klerk en Dennis Verdurmen beginnen met een thuiswedstrijd tegen het Rotter damse FVT 2. TTC Middelburg zal dit seizoen op nieuw uitkomen in de laagste lan delijke klasse, de derde divisie. Mi chel Sperling is vertrokken naar TTC Veldhoven, zijn plaats zal worden ingenomen door Thomas Groenewoud. Met Emiel de Rijke en de ijzersterke kopman Sören de Witte zal getracht worden een plek in de middenmoot te beha len. Zaterdag gaat het Walcherse trio in de eigen Zandkuil proberen af te rekenen met degradatiekandi daat Smash Monster 2. De landelijke Zeeuwse jeugdteams worden dit jaar alleen vertegen woordigd door TTC Middelburg. Technisch coördinator Peter Boon is content met twee landelijke teams. „We hebben een grote groep jeugd waarin iedereen goed vooruitgaat. Het is goed om te zien dat we nu twee landelijke teams kunnen afvaardigen." Het eerste jeugdteam komt uit in het landelijk B. Kopman Miquel de Witte is overgegaan naar de se nioren, waardoor Jordin Heijens nu de kar moet trekken. Samen met de dertienjarige Mathijs Claus en nieuwkomer - en ook nog maar dertienjarige - Julian Flam- man gaat TTC Middelburg voor het kampioenschap. Boon: „Voor Julian is het nog een nieuwe ervaring, maar hij zal zich op kunnen trekken aan Mathijs, die al op dit niveau gespeeld heeft en aan Jordin die over veel erva ring beschikt." Flash Eindhoven is zaterdag het eerste obstakel. Het tweede jeugdteam van TTC Middelburg werd vorig seizoen kampioen in de hoogste regioklas se. Patrick Janssen, Levi Caljouw en Yolinda Davidse komen uit in het landelijk C en richten zich op een plaats in de middenmoot. NEW YORK - De wereldtennisfedera- tie ATP gaat een proef starten waarbij een netservice wordt toe gestaan. De proef geldt alleen voor het challengerniveau en duurt de eerste drie maanden van 2013. Nu mag een tennisser bij een netservice opnieuw serveren, maar de ATP hoopt dat met een nieuwe regel het tempo beter in de wedstrijd blijft. „We zijn er ze ker nog niet klaar voor om de netservice helemaal af te schaffen, maar we geloven dat een proefpe riode een goede manier is om dit te testen", aldus ATP-voorzitter Brad DrewetL Behalve het toestaan van een servi ce via de netrand heeft de federa tie ook de regel aangepast voor spe lers die tussen de punten door te veel tijd nemen. Een serveerder die langer dan 25 seconden wacht om klaar te staan, krijgt bij de eer ste waarschuwing een tweede ser vice en bij de volgende een punt tegen. Dat was eerst direct een punt tegen. Treuzelende ontvan gende spelers krijgen nog steeds di rect een punt tegen. Kun je een marathonloper van vijftig nog een talent noemen? Feit is dat Nap Hage vorig jaar in zijn eerste Zeeuwse Kustmara- thon als zestiende eindigde. De inwoner van Poortvliet raffelde de afstand afin een uitermate snelle 3 uur en 9 minuten. door Koen de Vries POORTVLIET - De hardloopcarrière van Nap Hage ziet er wat merk waardig uit. Hij ontdekte zijn aan leg pas in 2010. De Tholenaar was 48 en twee jaar eerder vanwege een hersentumor afgekeurd voor zijn werk. Plotseling had hij zeeën van tijd. Dat Nap Hage talent voor duur- sporten in de genen heeft, wist hij natuurlijk wel. Hij maakt niet voor niets deel uit van de Hage-dynas- tie, de familie uit Sint Maartens dijk die furore maakte in het wiel rennen. Drie van vijf van Naps zus sen, Keetie, Heieen en Bella, wa ren toppers. Keetie was natuurlijk het vlaggenschip, met twee wereld titels op de weg, vier wereldtitels op de achtervolging, houdster van het werelduurrecord en als twee voudig sportvrouw van Neder land. Nap was een goed amateurwielren ner, deed mee aan triatlons en bleek ook een goede hardloper. Zo bracht hij als dienstplichtig soldaat in Middelburg het kazernerecord op de vijf kilometer op 16 minu ten. Daarna richtte hij zijn pijlen op een maatschappelijke carrière en zijn gezin. Sporten kwam pas op de derde plaats. In 1997, terwijl zijn vrouw Connie zwanger was van hun tweede kind, werd een hersentumor ontdekt. Het bleek een meningeoom, een gezwel dat in 97% van de gevallen goedaardig is. Dat van Hage bleek tot zijn ont zetting echter tot die veel kleinere groep te behoren. Snel werd hij ge opereerd en bestraald. Het gezwel leek helemaal verdwenen, maar in 2006 kwam het op dezelfde plek terug. Een speciale bestraling volg de, waarna in 2008 op een andere plek een tumor van drie centime ter werd ontdekt. Ook dat werd weggehaald en bestraald. De hersenfuncties van Hage wer den er door al die medische ingre pen niet beter op. Zijn snelheid van denken is aangetast, hij kan zich niet lang concentreren en ook met onrust om zich heen heeft hij moeite. In 2008 moest Hage zijn baan bij de Rabobank opgeven. „Ik heb tien jaar lang vier dagen- per week op de toppen van mijn tenen gelopen. Het kon echt niet langer." Hage voetbalde in die tijd bij SPS 4, deed mee aan toertochten op de fiets en liep wat hard. In 2010 koos hij voor een nieuwe uitadging: ma rathons lopen. Zijn eerste, de mara thon van Etten-Leur, legde hij af in 2 uur en 55 minuten, een tijd waar vele twintigers en dertigers hun vingers bij aflikken. Pas daar na werd hij lid van Spado, de atle- tiekclub uit Bergen op Zoom. Serieus bezig zijn met hardlopen blijkt een uitkomst in Hage's situa tie. „Ik moet als een monnik leven en dat past natuurlijk goed bij mijn sport. Ik moet gezond eten, regelmatig leven en veel slapen." Hage traint 'inmiddels vijf a zes keer per week en legt dan 90 a 100 kilometer af „Hardlopen is voor een belangrijke invulling van mijn leven. Ik heb weer een doel. Ik heb wel meer bezigheden, zo help ik m'n broer Izak regelmatig op de boerderij, maar een training zorgt er wel voor dat ik de dag lekker kan breken." De marathon zorgt er ook voor dat hij zijn zinnen kan verzetten. Eens per kwartaal moet hij op con trole en dat is altijd spannend. „Ik ben niet genezen", weet hij. „Ei genlijk loop ik met een groot pro bleem. Het kan elke keer fout zijn. En er is geen plan voor als het fout zit. Maar nu leef ik meer van mara thon naar marathon dan van con trole naar controle. Dat is een stuk prettiger." De komende controle is in ver band met de Kustmarathon even uitgesteld. Hage voelt zich goed. De Halve marathon van Westen- schouwen, een van de laatste tests, liep hij in 1 uur en 20 minuten. „Boven verwachting", stelt hij. Naar de Kustmarathon kijkt hij uit. Zijn eerste kennismaking vorig jaar leverde een schitterende erva ring op. „Veel mooier dan de mara thon van Rotterdam", vindt Hage. Ook mooi is dat zijn vrouw Con nie meedoet. Vorig jaar was ze er vanwege een blessure niet bij. Ook Connie heeft power in de benen. In 2010 won ze bijvoorbeeld de Grote Zakloop, de halve marathon van Nisse, in een respectabele 1.39. pzc.nl/webwinkel categorie Mode Accessoires 'Vn Wit zilveren uitvoering Solide zilveren gourmette armband meteen pave gezet zilveren hartje. Lengte armband 20,5 cm. Adviesprijs €79,95 Lezersprijs 46,95* *excl. verzendkosten MIDDELBURG - Vandaag houdt KW PN regio Zeeland een aanlegtest (Ibop) voor rijpaarden bij Stal de Kroo in Nieuwland. KWPN verte genwoordigt een paardenras dat in de internationaal een vooraan staande rol speelt. De Ibop (Individueel Bruikbaar heid Onderzoek Paarden) is een ééndaagse test en is bedoeld om in zicht te krijgen in de natuurlijke aanleg van een paard voor de dres suur- en/of spring-sport. Het zijn vooral Zeeuwse eigenaren die zich voor deze aanlegtest hebben aange meld. De Ibop begint vrijdag om 14.30 uur en is om ongeveer 20.00 uur afgelopen. Toegang is gratis. GOES - De zaalvoetballers van FM Sranang 2 konden op de eerste speeldag in de eerste klasse van het nieuwe seizoen een nederlaag niet ontlopen. De Goese formatie verloor in sportpunt Zeeland met 2-5 van Kalsdonk 1, een van de ti telkandidaten in deze klasse. Halverwege de wedstrijd was het al 1-3. Daarna kwamen de reserves van Sranang nog wel terug in de wedstrijd, maar bij 2-3 stokte de Bevelandse productie. In de slotminuten werd het nog 2-5 voor Klasdonk 1, afkomstig uit Roosendaal. Voor Sranang 2 scoor den Pito Bernardina en Yotta Ma- tondo.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 36