sport 135 Captain Jan Siemerink Handbalster Visser moet nog kiezen tussen wijst verzoening af Sijsling en De Bakker Lichte blessure Robben Bayern München kan snel weer een beroep doen op Arjen Robben. Uit onderzoek door clubarts Müller-Wohlfahrt is gebleken dat de Nederlandse international een verharding in de liesstreek heeft opgelopen. Robben miste dinsdag de interland tegen Hongarije omdat hij liesklachten had. AMSTERDAM - Captain Jan Sieme rink is er nog niet uit wie hij naast Robin Haase vrijdag zal opstellen in het enkelspel in de Daviscupont- moeting met Zwitserland. Dat zei. Siemerink woensdag tijdens een persconferentie in Amsterdam. Het gaat tussen Igor Sijsling en Thiemo de Bakker. „Igor heeft de laatste maanden erg goed getennist en Thiemo is op de goede weg. Ze zitten allebei in een 'flow'. Ik heb de knoop nog niet doorgehakt", liet Siemerink weten. Nederland en Zwitserland spelen vanaf vrijdag tegen elkaar, de inzet van het promotie/degradatieduel is een plaats in de wereldgroep. De Zwitsers zijn favoriet, zeker nu Ro ger Federer meedoet. De nummer één van de wereld trainde woens dag voor het eerst in het tijdelijke stadion op het terrein van de Wes tergasfabriek in Amsterdam. Door de komst van Federer schat kop man Haase de kansen van Neder land nog maar in op tien procent. „Zonder Federer was de kans op een zege van ons misschien wel 55 procent geweest", meende hij. Behalve Federer komt namens Zwitserland vermoedelijk ook Sta nislas Wawrinka, de nummer ze ventien van de wereld, de baan op. Voor het dubbelspel beschikt Siemerink over Jean-Julien Rojer die met zijn vaste partner Ai- sam-Ul-FIaq Qureshi uit Pakistan op de US Open de halve finales haalde. Donderdag bij de loting wordt duidelijk wie er vrijdag in actie komen. RIJSWIJK - Handbalster Maura Vis ser keert niet terug in het Neder lands team. De opbouwspeelster heeft er zelf geen behoefte aan weer voor Oranje uit te komen. Bondscoach Henk Groener nodig de haar na het olympisch kwalifi catietoernooi OKT in mei uit voor een verzoenend gesprek, maar Vis ser wees die uitnodiging af Groener passeerde de spelbepalen- de international na het teleurstel lende WK van 2011 in Brazilië. Hij was niet te spreken over de hou ding van de Haagse speelster. Vis ser, die in de Duitse Bundesliga speelt voor Leipzig, speelde vervol gens niet mee op het OKT in Span je, waar Oranje op één doelpunt de Spelen in Londen miste. „Ik ben bereid om een en ander uit te spreken, maar Maura heeft aangegeven dat ze er nog niet aan toe is. Ze zit nog met teleurstel ling, boosheid en frustratie. Ik ga dus zonder haar de voorbereiding voor de nieuwe WK-cyclus in, want het heeft geen zin haar iede re keer te benaderen met de vraag of ze al wil praten", zei Groener woensdag. Nederland raakte door financiële perikelen de organisatie van het EK van 2012 kwijt en mag ook niet deelnemen aan de eindronde, die nu in december in Servië wordt ge houden. Het team van Groener is om die reden niet direct geplaatst voor de play-offs voor het WK 2013 en moet eind november een kwalificatietoernooi spelen. Groe ner heeft voor een oefenstage in oktober 21 speelsters opgeroepen. „Er is weinig tijd om voor te berei den. Ik knoop met deze selectie aan bij de ploeg die het OKT speel de, maar dan zonder degenen die afscheid hebben genomen." donderdag 13 september 2012 MIDDELBURG Hoogerland achtste in GP Wallonië Johnny Hoogerland is woensdag als achtste geëindigd in de GP Wal lonië, een klassieker met start in Chaudfontaine en finish in Na men. De renner uit Langeweegje kwam vermoeid aan de start. Hij was pas dinsdag teruggekomen uit Canada van twee wedstrijden voor de World Tour. Ondanks dat en de teleurstelling dat hij niet geselec teerd is voor het WK, reed hij erg aanvallend. Verschillende keren maakte hij deel uit van een kop groep. De Fransman Simon won, voor Van Avermaet en Leukemans. VALKENBURG Tom Boonen moet meesterknecht missen De Belgische wielrenner Tom Boo nen is zijn belangrijkste knecht voor het WK in Valkenburg kwijt. Stijn Vandenbergh, ploeggenoot van Boonen bij Omega Phar- ma-QuickStep, meldde zich woens dag vanwege een knieblessure af voor de mondiale titelstrijd die op 23 september plaats vindt. Bonds coach Carlo Bomans heeft Dries Devenyns, eveneens van Omega Pharma-Quickstep, aangewezen als vervanger. Boonen deelt het kop manschap bij de Belgische ploeg met Philippe Gilbert SITTARD Raboploeg met vijf Nederlanders bij WK Rabobank verschijnt zondag met vijf Nederlanders aan de start van het eerste WK ploegentijdrit voor sponsorteams in Limburg. Lars Boom, Stef Clement, Rick Flens, Robert Gesink en Wilco Kel derman vormen een equipe met de Spanjaard Luis León Sanchez. Team Argos-Shimano begint met twee Nederlanders (Albert Tim mer en Ramon Sinkeldam). De equipe bestaat verder uit de Duit sers Kluge en Gretsch, een Belg (De Backer) en de Fransman Sprick. MIDDELBURG Van der Meet en Kerkhove stranden Angelique van der Meet uit 's Heer Abtskerke en Lesley Kerkhove uit Zierikzee hebben de eerste ronde van de Allianz Cup, een tennistoer nooi in de Bulgaarse hoofdstad So fia, niet overleefd. Van der Meet ging in de Challen ger in de eerste ronde onderuit te gen de Italiaanse Anastasia Grymalska: 6-2 3-6 1-6. Kerkhove verloor in de openings ronde in een wisselvalige partij met 0-6 7-5 1-6 van Danka Kovinic uit Montenegro. BLACKPOOL Cavendish aan leiding van Tour of Britain De Britse wielrenner Mark Caven dish heeft woensdag de vierde etap pe van de Ronde van Groot-Brittan- nië gewonnen. De wereldkampi oen was in Blackpool na 156 kilo meter de snelste van de sprint van een door waaiers flink uitgedund peloton. Cavendish neemt door zijn tweede zege op rij de leider strui over van de Australiër Leigh Howard. Hij eindigde als derde. De Nederlander Boy van Poppel ging als vierde over de streep en blijft derde in het klassement. Louis van Gaal temidden van zijn selectiespelers, onder wie heel veel uit de Nederlandse eredivisie. foto Toussaint Kluiters/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 35