Lonink: haast maken met plan Kennedylaan zeeland 133 wegen inslaan Toekomst Dierenleven weer wat zorgelozer Asbest stadhuis weg Bedrijfsleven Donateur onthult informatiebord French manicure, nageiverlenging met wit of kleur randje van €50 voor €25 bij Nagelstudio Judith in Heinkenszand. Volg ons op @twitter en /facebook flij x door Henk Boot TERNEUZEN - Burgemeester Jan Lo- nink van Terneuzen wil dat de Ter- neuzense projectontwikkelaars Aannemersbedrijf Van der Poel en Lafoma vaart zetten achter de plan nen voor detailhandel aan de Ken- nedylaan-West in Terneuzen. Lonink vindt dat Terneuzen het zich niet kan permitteren nog lan ger te wachten tot de projectont wikkelaars komen met concrete initiatieven voor het braakliggend gebied in de binnenstad van Ter neuzen. Hij wil voor 2013 helderheid. „We wachten al vijftien jaar op plan nen voor het gebied bij de Kenne- dylaan-West. De raad wil daar dicht bij het winkelhart van de stad perifere of grootschalige de tailhandel. Maar er gebeurt niks. Daardoor missen we hier in Ter neuzen ontwikkelingen die wel in Goes en Middelburg plaatsvinden. De nieuwe winkelcentra daar trek ken klanten, die in Terneuzen niet aan hun trekken kunnen komen. Dat moeten we niet hebben", al dus Lonink. Hij neemt de eigenaar van een deel van de grond (De Hoop) en de projectontwikkelaars (Van der Poel en Lafoma) kwalijk dat na al die jaren niet in beweging komen. „Je kunt nu wellicht zeggen dat de crisis tegenwerkt, maar dat was twaalf jaar lang daarvoor natuur-, lijk niet het geval." Volgens Lo nink zouden bedrijven als Media- Markt, BGC en Praxis voor een- stad als Terneuzen een welkome aanvulling op het bestaande assor timent vormen. Directeur Maarten van der Staal van Aannemingsbedrijf Van der Poel zegt dat de burgemeester op zijn wenken wordt bediend. „Ik communiceer niet via de krant. We zitten binnenkort met elkaar om de tafel. En ik hoop dan een plan te overleggen waar we met zijn allen enthousiast over zijn." donderdag 13 september 2012 Wil Zeeuws-Vlaanderen een aantrekkelijk woonge bied en vestigingsplaats voor bedrijven blijven, dan is een goed cultureel aanbod belangrijk, zegt Porgy en Bess-woordvoerster Joke Naughton. „Daarom heb ben grote bedrijven ons ook gesponsord." Burgemeester wil vaart achter plannen detailhandel begrijpen dat artiesten er graag komen." foto Mark Neelemans uur, entree 12,50 euro). Het be stuur van Porgy en Bess wil bij dit soort optredens ook Terneuzense jongeren betrekken. Woordvoer ster Joke Naugthon: „Toonbeeld heeft ook een standup come- dy-theatergroep. Het zou prachtig zijn als we die in het voorprogram ma van een grote naam zou kun nen optreden." Porgy en Bess en het succesvolle door Raymond de Frel TERNEUZEN - De medewerkers van de gemeente Terneuzen ondervin den vanaf vandaag geen hinder van het verwijderen van asbest houdend materiaal aan de buiten kant van het stadhuis in Terneu zen. Het weghalen duurt waar schijnlijk een week. Het materiaal op de vijfde en ze vende verdieping kwam onlangs aan het licht tijdens de groot scheepse onderhoudswerkzaamhe den aan het stadhuis. Daarbij wer- Terneuzense dance-event Jazz-a- Delic hebben elkaar ook (weer) ge vonden. Jazz-a-Delic strijkt zater dagavond 13 oktober in Porgy en Bess neer onder de noemer The Classics remastered, back to Porgy. En wat te denken van een film huis met meer culturele films? Jo ke Naugthon reageert enthousiast. „Dat zou wel een idee kunnen zijn." den twee platen gevonden die ast- besthoudend materiaal leken te be vatten. Onderzoek wees uit dat inderdaad sprake was van asbest. Op de zevende verdieping wordt eerst een een tent gebouwd, die be staat uit een soort gewapend plas tic en houten latten. Vervolgens wordt de tent op onderdruk gezet. Dat zorgt ervoor dat eventuele stof deeltjes in de tent blijven, ook als er een lek in de tent zou zitten. De mensen werken in de tent met ademlucht. OOSTBURG - De Stichting Comité 34 mei Oostburg onthult vrijdag een informatiepaneel bij het on langs geplaatste oorlogsmonu ment bij het stadhuis. De feitelijke onthulling wordt gedaan door Leo Hoogenboom uit het Amerikaanse Ballston Lake. Hij was één van de grootste donateurs van de stich ting. Een oom en tante van hem kwamen in 1944 om door het oor logsgeweld. Het informatiepaneel wordt om 16.30 uur onthuld. BRESKENS - Het bestelautootje van Stichting Zorgeloos Dierenleven in Driewegen stopte enkele weken ge leden. Maria Moria en haar vrijwil ligers zaten met de handen in het haar. In de steek gelaten, zieke en nooddruftige dieren konden niet langer worden opgehaald of wegge bracht. De Breskense supermarkteigenaar Ronald Lohman las Moria's nood kreet. Hij alarmeerde wat colle ga-ondernemers. Nog geen dag la ter hadden zes lokale onderne mers een autootje geregeld. Een van hen was de eigenaar van gara gebedrijf Varamo. Die stelde de acht jaar oude Ford Transit voor een vriendenprijsje beschikbaar, spoot hem fris geel en geeft Maria Moria er een jaar gratis onder houd en een apk-beurt bij. Een de signbureau zorgde voor ludieke be lettering, zodat het autootje als vro lijke, rijdende reclamezuil door de streek kan rijden. Maria Moria was de koning te rijk dat ze weer on der meer naar het Veerplein Bres- kens kan rijden. Ze zet geregeld ge wonde of verdwaalde vogels op de veerboot, die er weer worden afge haald door medewerkers van De Mikke. Maria heeft nog vogels, honden, katten, een chinchilla en een muis, die een baasje zoeken. www.zorgeloosdierenleven.nl Donderdag 13 september Verzorgde handen en mooie nagels zorgen ervoor dat je goed voor de dag kunt komen. De meeste vrouwen spenderen veel aandacht aan kleding en schoonheidsproducten, maar de nagels schieten hierbij wel eens tekort. Nagels die niet willen groeien, brekende, ingescheurde of ^jjjf gewoon lelijke nagelszijn problemen die bij iedere vrouw bekend in de Hf oren klinken. Reken daar nu mee af dankzij een verzorgende manicure. ©SWEETDEALZEELND /SWEETDEAL.ZEELAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 33