Pontes maakt écht werk van techniek 301 zeeland 1100 Sportworxs staat alleen in verzet tegen sportboulevard Zierikzee CAD-tekenen Pieper finalist in wedstrijd Beste Groenteman donderdag 13 september 2012 Pontes Pieter Zeeman telt zo'n 1100 leerlingen. Ongeveer 500 van hen vol gen het Voorbereidend Middelbaar Beroeps Onderwijs (vmbo). Circa 230 van hen kiezen daarbij voor Techniek en Design. Centraal in het nieuwe technieklokaal van de afdeling vmbo op de Pontes Pieter Zeeman staat de computer ruimte. Hier kunnen leerlingen onder meer met behulp van computer aided design (CAD) bouwtekeningen en dergelijke produceren. door Piet Kleemans Techniek Design. De naam is nieuw en dat geldt ook voor het lo kaal waarin de ver nieuwde onderwijsafde ling van Pontes Pieter Zeeman is ondergebracht. Pontes maakt meer werk van techniek. Doel: de vm- bo-onderwijspoot een stevige op pepper geven. Vroeger heette het Metalektro en Bouw. De nieuwe naam Techniek en Design is, stelt Pontes vmbo-di- recteur Anita de Munnik, méér dan alleen andere aanduiding. Het staat ook voor een omslag in het vmbo-praktijkonderwijs op de Pontes Pieter Zeeman. „Wij heb ben onder onze leerlingen heel veel 'doeners' en er zijn heel veel mogelijkheden in techniek. We richten ons nu meer dan voor heen op wat er nodig is in het be drijfsleven. Er is bijvoorbeeld heel veel vraag naar goede lassers. Daar is een beste boterham in te verdie nen." Door beter in te spelen op wat de markt vraagt, worden in de visie van De Munnik meerdere vliegen in één klap geslagen. „Bedrijven zijn er bij gebaat dat wij ze goed bedienen, maar het betekent ook dat wij jongeren een goed uitzicht op een baan op Schouwen-Duive- land kunnen bieden. En wij wil len, gezien de krimp van de bevol king graag dat de jeugd hier blijft." De omslag van de Metalektro en 'We richten ons op wat er nodig is in het bedrijfs leven. Er is heel veel vraag naar goede lassers' Bouw naar Techniek en Design is er een naar verbreding en samen werking. Techniek is veel meer dan allen timmerman of machine bankwerker. Het gaat van ICT tot aan vakman in het staalbedrijf en van loodgieter tot automonteur. Signmaking - het ontwerpen en maken van belettering - is ook in teressant. Bij de verbouwing van de bestaan de technieklokalen tot één grote open ruimte, is door de drie docen ten en de onderwijsassistent van de afdeling gezamenlijk een plan uitgedacht. De Munnik is trots op het eindresultaat. „Het is een prachtige ruimte geworden en de machines staan nu ook heel effi ciënt opgesteld." In de nieuwe opzet van het tech nieklokaal zit de computerruimte precies tussen metaal- en houtbe werking in. „Tekenen met CAD (computer aided design) kan op een heleboel manieren voor een heleboel disciplines in techniek", verklaart De Munnik de centrale plaats van de computerruimte. Te genover deze ruimte is een be scheiden hoekje voor de docenten gemaakt. Met uitzicht op zowel de metaalhoek als de machines voor houtbewerking. Bij het indelen van de ruimte is meteen ook de bezem gehaald door apparatuur en materialen. En er is, met steun van het bedrijfsle ven, flink geïnvesteerd in bijvoor beeld lascabines, compleet met af zuiginstallatie. Niet alleen de vmbo-leerlingen van de Pontes gebruiken die, maar ook de Zeeuwse lasschool voor vol wassenen is er elke donderdaga vond te vinden. De verbouwing van het technieklo kaal was ingrijpend, maar is desal niettemin snel gepiept. Al moeten er, moet De Munnik toegeven, nog wel wat puntjes op de i wor den gezet. „De eerste paar weken moesten we verbouwen én les ge ven. In de vakantie is al een flinke stap gezet, maar nu hebben we nog even een staartje van verbou wen en lesgeven tegelijk." door Joeri Wisse ZIERIKZEE - Zierikzeeënaren zien de komst van een een nieuw sport complex met zwembad aan de Lange Blokweg wel zitten. Alleen sportschool Sportworxs en haar le den leden hebben laten weten be zwaar te hebben tegen de mogelijk heid die het nieuwe bestemmings plan biedt om een fitnessruimte in het complex onder te brengen. Wethouder Ad Verseput (WD) begrijpt de bezwaren, maar ziet er geen aanleiding in om de plannen te wijzigen. Dat de toekomstige ex ploitant van het complex, Lako, als gunstigste uit de bus kwam bij de openbare aanbesteding, heeft vol gens hem óók te maken met het feit dat Lako van de gemeente ruimte krijgt voor het ontwikke len van commerciële nevenactivi teiten. Daardoor kan, zo betoogt Verseput, de jaarlijkse bijdrage van de gemeente laag blijven. Dat er vanuit de buurt geen nega tieve reacties op het voorlopige be stemmingsplan zijn binnengeko men, heeft volgens Verseput te ma ken met het intensieve overleg dat de gemeente heeft met bewoners vereniging Voor het Blok. De toekomstige buren van het sportcomplex mochten onder meer meepraten over de inrich ting van het openbare groen rond om de sporthallen en sportvelden. Medio oktober mogen alle inwo ners van Schouwen-Duiveland zien hoe het nieuwe Onderdak er uit gaat zien. Vervolgens duurt het, mits de procedures voorspoe dig verlopen, nog tot eind maart al vorens de bouw begint. Naar ver wachting is het complex augustus 2014 gereed. Verseput is nog steeds in overleg met de hockey-, hand bal- en korfbalvereniging over de verplaatsing naar de 'sportboule vard' aan de Lange Blokweg. Ondanks dat de onderhandelingen al maanden duren, spreekt Verse put van 'constructief overleg'. MEEST GELEZEN 1Fietser gewond bij aanrijding (foto) 2. Boogert mag bouwen 3. Nieuw cursuscentrum Noorgouwe KIEK NOE! Schouwse schoolfoto's vertellen een verhaal. Lees het op: www.pzc.nl./kieknoe STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl MONSTER - Groenteman Arco Pie per uit Oosterland is doorgedron gen tot de laatste ronde in de wed strijd om de titel Beste Groente man van Nederland. Juryvoorzit ter Dick Meulblok (tevens WD-raadslid en groenteman in Burgh-Haamstede) maakte dit maandagavond bekend in het Zuid-Hollandse Monster. Pieper neemt het 2 oktober tijdens de beurs AGF Detail onder leiding van tv-kok Rudolph van Veen op tegen groenteboeren uit Brumme- len en RumpL Pieper doet met zijn winkelwagen mee in de cate gorie 'markt'. Ook in de categorie 'speciaalzaak' zijn drie finalisten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 30