Wall of Fame law 29 Ni@uw licht op monumentaal werk van Springer Sint Philipsland deels even zonder stroom donderdag 13 september 2012 GOES - Toen de grondlegger van de landschapsarchitectuur, Leo nard Antonij Springer, in de jaren twintig van de vorige eeuw de Goese Wallen opnieuw inrichtte, moest hij het doen zonder kunst licht. Als hij de beschikking zou hebben gehad over de middelen van nu, had hij het vast en zeker gedaan zoals Bureau LITE de klus heeft uitgevoerd. Sinds een paar weken zijn de verlichtingsplannen van de kerken, het stadhuis, De Mythe en de molen, uitgebreid met de ver lichting van de verdedigingswer ken aan de oost- en westkant van de binnenstad. De lichten zijn niet bedoeld als openbare verlichting van de wandelpaden maar meer om ook 's avonds een aangenaam beeld op te leveren van het groen en het water. Zeven masten met sa men negentien uitleggers en reflec toren en acht onderwaterschijn werpers maken het wandelgebied over de vesten sprookjesachtig. SINT PHILIPSLAND - Zo'n duizend huishoudens in Sint Philipsland za ten woensdagmiddag een uur zon der stroom. Tijdens graafwerkzaamheden in een kreek werd een elektriciteitska bel geraakt. Hierdoor kwamen der tien transformators zonder stroom te zitten. „Omdat we vrij snel in de gaten hadden waar het probleem zat, bleef de stroomstoring beperkt tot een klein uurtje", zei een woord voerder van Delta woensdaga vond. De betrokken aannemer was niet op de hoogte van de locatie van de kabel. „Ondanks een heel voorlich tingstraject komt het helaas nog re gelmatig voor dat tijdens graaf werkzaamheden onze leidingen en kabels worden geraakt. Er is ons veel aan gelegen dergelijke inci denten te verminderen." THOLEN Fietspad langs N656 volgende week dicht Het fietspad langs de N656 tussen Tholen en Oud-Vossemeer is van maandag 17 tot zaterdag 22 septem ber afgesloten. Het pad wordt in die periode gefreesd en van nieuw asfalt voorzien. Fietsers en brom fietsers worden omgeleid via de Langeweg. Ook het motorverkeer op de hoofd rijbaan zal enige overlast ondervin den, omdat één rijstrook wordt af gesloten. 'S-GRAVENPOLD-ER Zeevruchtenroute over diverse dijken De werkgroep 'Fietsen' van de Se niorenraad Borsele houdt voor fietsliefhebbers op vrijdag 14 sep tember de fietstocht de Zeevruch tenroute. Deze fietsroute voert over de dijken en doet onder meer Hans weert, Wemeldinge en Yerse- ke aan. De afstand bedraagt 53 kilo meter. Start en eindlocatie is het dorpshuis in 's-Gravenpolder. In schrijven tussen 10.00 en 10.30 uur. HEINKENSZAND Expositie van woorden en beelden Fotografe Marja Driessens en schrijfster Muriam Nelissen expose ren samen in Galerie 't Kunstuus in Heinkenszand. De twee zijn al 35 jaar bevriend; de kunstzinnige samenwerking begon in 1999 toen Muriam een versje maakte bij een foto van Marja. Op de expositie zijn beelden te zien van architec tuur. De tentoonstelling is nog tot en met 6 oktober te zien. BIERVLIET Bevelanders op excursie naar Biervliet De Heemkundige Kring De Beve- landen verzorgt zaterdag een excur sie naar Biervliet en Het Bolwerk, het museum over de Staats-Spaan- se Linies in IJzendijke. In Biervliet wordt de kerk bezocht en is er een rondwandeling door het dorp. De excursie begint om 10.00 uur in de Kerkstraat 6 in Biervliet. Voor infor matie: 0113-563232 GOES Maatschappelijke stage kan bij SVRZ SVRZ, de stichting die verpleeg- en verzorgingshuizen in Zuid-Beve land heeft, houdt woensdag 19 sep tember een bijeenkomst voor leer lingen uit het voortgezet onder wijs. SVRZ presenteert de moge lijkheden om bij de stichting de maatschappelijke stage te lopen. Leerlingen kunnen van 16 tot 17 uur terecht in Ter Valcke in Goes. Ze kunnen zich vantevoren aanmel den via www.masdebevelanden.nl SINT-ANNALAND Electrica treedt op in Café An De Stove Coverband Electrica geeft zaterdag het eerste optreden van een nieu we reeks concerten in Café An de Stove in Sint-Annaland. De band, met zangeres Mireille Quist, is een vaste gast in het café. De band speelt nummers van bands als U2 en Kings of Leon. Dit is het laatste optreden met bandlid Ingmar Westdorp in de gelederen. Aanvang 22.00 uur. YERSEKE Mosselfeest Rotary in Juliana Haven Rotarydub Goes-Reimerswaal houdt zaterdag voor de zevende keer het jaarlijkse Rotary mossel- feest. De club wil met de op brengst een bijdrage leveren aan de aanschaf en installatie van audiovi suele middelen voor zorgboerderij De Akkerwinde in Nisse. De feest tent staat in de Juliana Haven in Yerseke. Het mosselfeest start om 14.30 uur. YERSEKE Aanhouding na vondst van wietplantage De bewoner van een woning aan de Oranjehof in Yerseke is woens dagmorgen aangehouden. Dat ge beurde nadat de politie in zijn schuur een hennepkwekerij aan trof. Er stonden 85 oogstrijpe plan ten in de schuur. Na verhoor is de man weer vrijgelaten. De planten en de apparatuur zijn in beslag ge nomen en vernietigd. Aan de muur van eetcafé De Zak in Ovezande hangen foto's van alle oud en huidige profwielrenners uit Zeeland. Voorwaarden om deel uit te maken van deze Wall of Fame: prof zijn en in Zeeland zijn geboren. Verlichting aan de Veste. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 29