zeeland 27 Schotse Huizen De Zeeschilders vormen een select gezelschap Schade boom verhalen Niets uitgesloten bij Engelse Wijk steeds bezuiniging Middelburg meer in ere hersteld donderdag 13 september 2012 De Schotse Huizen vormden begin twintigste eeuw het middelpunt van de Veerse kun stenaarskolonie. Alma Oaks, dochter van bankier Albert (Ochs) Oaks die de panden verwierf, liet de Schotse Huizen met haar kostuumcollectie na aan de staat. door AniniemarDe Zevenbergen Het is een selecte club van dertig beroepskunste naars, gezeteld te Bergen. De Nederlandse Vereniging van Zeeschilders, opgericht in 1953, kent dan ook een strikte ballotage. Je wordt verzocht lid te worden, zo maar aanmelden is niet aan de orde. Bekende namen prijken op door Theo Giele MIDDELBURG - Voor de komende ronde bezuinigingen in Middel burg wordt wat wethouder Johan Aalberts van financiën betreft niets op voorhand uitgesloten. Woensdagmiddag voerden de wet houders en de fractievoorzitters van PvdA, LPM, CDA en WD ver kennende gesprekken over het te rugdringen van de uitgaven van de gemeente. Middelburg staat voor een tweede ronde besparingen, nadat vorig jaar al voor 6,7 miljoen euro was geschrapt in de uitgaven, in stap pen te bereiken in 2015. de ledenlijst, zoals Wim Vaarzon Morel jr, geboren en getogen in Veere. Hij is overigens erelid en ter gelegenheid daarvan bracht de ver eniging hem dit jaar een homma ge in de Grote Kerk in Veere. De dertig leden toonden 110 werken. Vaarzon Morel exposeerde zelf ze ventien recente werken. Het pro ject 'Benader Veere vanaf het Wa ter' is hierop een vervolg. Hoeveel exact bezuinigd moet wor den zal mede afhangen van het re sultaat van de Tweede Kamerver kiezingen en een nieuw regerings akkoord. Tijdens de bijeenkomst gisteren zijn geen besluiten gevallen. Het was een eerste 'oriënterend' ge sprek om te horen hoe men op el kaar ideeën reageerde. Gisteren werd ook gesproken over de opvolging van wethouder Al- bert de Vries, mocht hij vertrek ken naar de Tweede Kamer. In dat geval zal de Partij van de Arbeid vandaag de naam van haar kandi daat voor de wethouderspost be kend maken. De Zeeschilders zetten de eeuwen lange traditie van Nederlandse Ma ritieme Kunst voort. De Vereni ging wil 'beeldende kunst die be trekking heeft op zee en alles wat er aan grenst of zich er op be weegt' bevorderen. Niet alleen schilders behoren tot de leden, ook drie beeldhouwers. De maritieme kunst kent haar oor sprong al in de zeventiende eeuw door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN - De eerste steigers bij de gerestaureerde erkerwoningen in de Engelse Wijk in Vlissingen worden volgende maand al wegge haald. De restauratie van de 43 monu mentale erkerwoningen van wo ningcorporatie l'Escaut in het zui delijke deel van de vernieuwde Bonedijkebuurt verloopt voortva rend. De nieuwe daken zitten er al op en van sommige is ook de klas sieke buitengevel flink aangepakt. Die worden binnenkort 'onthuld'. De rest volgt later. In totaal worden 34 van de wonin- ten tijde van de overzeese handel. De oorlogs- en koopvaardijvloten werden tot in detail weergegeven. Ook de huidige marinevloot werd op doek vastgelegd. Ieder nieuw schip werd vereeuwigd. Maar daar mee valt nu geen droog brood meer te verdienen. De Zeeschil ders van nu kiezen hun eigen on derwerpen en verbeelden die in al le stijlen en stromingen. gen opgeleverd in de sociale huur sector. De overige negen worden kluswoningen; goedkope cascoka- le woningen die bewoners zelf ver der mogen opknappen. Alle wo ningen hebben een eigen tuin, maar erachter komt ook een geza menlijke binnentuin. Dit is nog maar de eerste fase van de klus. Aan de andere kant van de Nieuw Bonedijkelaan, zoals de vroegere Bonedijkestraat tegen woordig heet, staat nog eenzelfde blok woningen. Ook die worden terzijnertijd in ere hersteld. l'Escaut was aanvankelijk nog van plan om de Engelse Wijk te slo pen. Protest hield dat tegen. VEERE - De verzekering van de fa milie Pouwer heeft de gemeente Veere aansprakelijk gesteld voor de schade die veroorzaakt is door het omvallen van een boom, an derhalve week geleden. Meneer C. Pouwer liet dat gisteren desge vraagd weten. Volgens hem is door het omvallen van die witte abeel, vrijdag 31 augustus, behoor lijk wat schade veroorzaakt aan het dak van zijn woning aan de Veerseweg. De schade is wel provi sorisch hersteld. Maar de bouwvak kers kunnen volgens hem de scha de pas echt herstellen als er over eenstemming is bereikt tussen de verschillende verzekeringsmaat schappijen. De gemeente heeft, nadat de omge vallen boom was verwijderd uit de tuin van de familie Pouwer, ook nog twee andere bomen voor de woning van de familie verwijderd omdat die ook gevaar konden ople veren. Die bomen waren instabiel geworden door een lekkage van de waterleiding. VLISSINGEN l'Escaut op zoek naar buurtbemiddelaars Woningcorporatie l'Escaut zoekt mensen die vrijwillig willen hel pen bij buurtbemiddeling in Vlis singen. Dat is een initiatief om es calatie van conflicten tussen buren en buurtbewoners te voorkomen en woonoverlast te verminderen door conflicten in een zo vroeg mo gelijk stadium op te lossen. De eerstvolgende basistrainingen vinden plaats op 21 en 33 septem ber. Belangstellenden kunnen zich wenden tot Elie Nahumury via tele foonnummer 0118-751455 of info@ buurtbemiddelingvlissingen.nl VLISSINGEN Vissteiger in de Schuitvaartgracht In de Schuitvaartgracht in Vlissin gen wordt momenteel een visstei ger aangelegd. De steiger maakt deel uit van het nieuwe park tus sen het Ravensteinplein en de Sot- tegemstraat, het zogenoemde Bad huispark, in de gerestaureerde wijk Nieuw Bonedijke. In het parkje komen ook een sport- pleintje, een grasveld omzoomd door heesters en een object dat 'op een leuke manier' verwijst naar het voormalige Badhuis in de even eens voormalige Bonedijkestraat. GAPINGE Vlissings meisje is weer terecht Het vijftienjarig Vlissings meisje dat sinds maandagochtend werd vermist, is terecht. De Vijftienjari ge bleek in Gapinge te zijn, zo ont dekte de politie woensdagmiddag. Dinsdag werd er alarm geslagen na dat ze maandagochtend verdween. Vanaf 's morgens had niemand haar meer gezien. Dinsdag werd haar vermissing ook gemeld via de speciale website mis- singkids.com. Zover de politie weet, maakt zij het goed. Afgemeerde hoogaarzen in Veere (1946), aquarel van Wim Vaarzon Morel sr.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 27