'Zet Hedwige onder water' Ni ar Dirk dis! Prins van Oranje komt vrijdag om 19.50 uur PZC ZEELAND idet toiletpapier OM ontkent definitief besluit vertrek Zeeland almanak Verkiezingen voorbij DONDERDAG 13 september 2012 21 Wielrenners aan de muur 32 en 33 Eredivisie is reservoir voor Oranje 34 en 35 Antwerpse havendirecteur roept regering op Zilveren OUtfitS VOOf 25-jarig jubileUlü HZ door Jeffrey Kutterink MIDDELBURG - De nieuweNeder landse regering moet een streep zetten onder het Scheldedossier. De met Vlaanderen gesloten Schel- deverdragen moeten worden uitge voerd en de Hedwigepolder onder water gezet. Gebeurt dat niet, dan dreigt een groot probleem voor de haven van Antwerpen. Dat zei Marc van Peel, havensche pen en voorzitter van het Gemeen telijk Havenbedrijf Antwerpen woensdag desgevraagd na afloop van de Zeeuwse Oesterpartij. Om de haven toegankelijk te hou den voor de grootste container schepen moet in de vaargeul onaf gebroken worden gebaggerd. Voor dat onderhoudsbaggerwerk zijn vergunningen nodig. Omdat daar mee lange procedures zijn ge moeid, moeten ze snel worden aangevraagd. Zolang de kwestie met de Hedwigepolder niet is op gelost en de natuur in de Wester- schelde niet wordt hersteld, wordt gevreesd dat Vogelbescherming Ne derland bezwaar maakt tegen nieu we baggervergunningen. In dat ge val kan niet worden gebaggerd en worden eerdere verdiepingen mo gelijk deels teniet gedaan. Daarmee neemt de bereikbaarheid van de Antwerpse haven voor gro te containerschepen weer af. „Na tuurlijk maak ik me zorgen over de baggervergunningen", zegt Van Peel. Hij wil af van de voortduren de discussies over de Westerschel- de. „Een goede relatie met Neder land is belangrijk. We willen volle dige uitvoering van de Scheldever- dragen. Daarna moeten we af van de manier waarop we toegankelijk heid, veiligheid en natuurlijkheid met elkaar hebben verknoopt. Ik wil afscheid nemen van het woord 'verdieping'. Zeeland hoeft hele maal niet afgegraven te worden voor Antwerpen. Maar de toegan kelijkheid moet in het oog worden gehouden. Dat is in het belang van zowel Zeeland als Vlaanderen. Daarom moeten na het nakomen van de Scheldeverdragen nieuwe afspraken worden gemaakt. Die mogen geen aanleiding geven tot verdragsrechtelijke pirouettes." VLISSINGEN - Het openingsgala van Film by the Sea Vlissingen begint vrijdag om 18.30 als verschillende prominente gasten zich op de ro de loper melden. Prins Willem-Alexander arriveert om 19.50 uur als iedereen binnen plaats heeft genomen.. Ze zullen na de openingstoespraak dan de Beneluxpremiere meemaken van de film Beasts of the Southern Wild. Omstreeks 22.30 uur zal de Prins van Oranje Cinecity weer verlaten. Het is de veertiende keer dat Film by the Sea wordt gehou den, tegenwoordig op twee loca ties; Vlissingen en Terneuzen. Het thema is dit jaar 'Film en recht'. Voordeelpak 24 rollen VLISSINGEN - De beats schalden gisteravond door het Arsenaaltheater in Vlissingen. Zo'n 1600 studenten in witte en zilverkleurige outfits vierden het 25-jarig be staan van de HZ. VanVelzen, Kraantje Pappie, dj Quitino en dj Mischaa zorgden voor de muziek. Benny Hoger- vorst uit Vlissingen knutselde een ridderkostuum van aluminiumfolie. Zijn studiegenoten Thijs van der Wulp en Driek Driessen uit Vlissingen hadden speciaal voor het feest zilverkleurige hoedjes, bijpassende stropdas en witte zonnebrillen aangeschaft. Van links naar rechts op de foto: Astrid Quist uit Tho- len, Evelien Platteeuw uit Terneuzen, Rein Vugs, Benny Hogervorst, Driek Driessen, Thijs van der Wulp, Bart Wigman (allen uit Vlissingen). foto Lex de Meester sgesofgmwsm Kijk voor onze aanbiedingen elders in deze krant!. MIDDELBURG - Het Openbaar Minis terie heeft nog geen definitief be sluit genomen over vertrek uit Zee land. Dat zegt woordvoerder Marti- ne Pilaar in een reactie op de brandbrief die de commissaris van de koningin en de Middelburgse burgemeester hebben gestuurd aan minister Ivo Opstelten. Volgens hen trekt het OM zich in april 2013 volledig terug op Breda. Toegezegd zou zijn dat binnen de reorganisatie een lokaal parket ach terblijft. Het OM heeft woensdag burgemeesters en rechtbank uitge legd hoe wordt gedacht over de 'sa menwerking nu en in de toe komst'. pagina 23: '3 vragen over...' Iedere dag om 19.00 uur het PZC videojournaal www.pzc.nl Tip? redactie@pzc.nl Stefan, zes jaar nog maar, wordt al tijd door zijn moeder op de fiets naar zijn Goese basisschool ge bracht. Hij zei de laatste tijd niet zo veel, maar keek des te meer om zich heen. „Wat is er toch", zei zijn moe der, „je bent zo stil." Stefan ant woordde dat hij een beetje bedroefd was. „Er zijn zoveel mensen verdwe nen de laatste tijd, mannen en vrou wen. Vroeger raakten alleen katten en honden de weg kwijt." Mama stond perplex. „Hoe kom je daar nu bij?" Hij wees naar de lan taarnpaalwaarop het grote gezicht van Roemer prijkte. „Kijk, die zijn ze ook al kwijt." Kinderlogica. Gelukkig zijn de verkiezingen voor Stefan en vast ook voor Roemer voor- by.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21