VS zweren m Filmer Bacile was g Korting zolang je abonnement loopt iol buitenland Excuses Cameron voor stadionramp Sheffield voor 6, yoopjS Telfort Een amateuristische film op internet heeft geleid tot de dood van een Amerikaanse ambassadeur. Sim only S00 minuten van 9,- p/mnd donderdag 13 september 2012 MOSKOU Medvedev voor vrijlaten Pussy Riot De Russische premier Dmitri Med vedev vindt dat de veroordeelde le den van punkband Pussy Riot niet twee jaar in de gevangenis moeten zitten. Hij zei dinsdag 'ziek' te zijn van hun acties, maar 'het lijkt me in dit geval niet productief om hun tijd in de gevangenis te verlengen.' Drie leden van Pussy Riot werden veroordeeld omdat zij een protest lied tegen president Poetin hadden gezongen in Moskous belangrijkste orthodoxe kathedraal. MOGADISHU Aanslag op president Somalië mislukt De nieuwe Somalische president Hassan Sheikh Mohamud is giste ren ongedeerd gebleven bij een aan slag op het hotel in Mogadishu waar hij was. Wel kwamen drie sol daten en de drie zelfmoordterroris ten bij de aanval om het leven. Een van de slachtoffers is een Oegande- se soldaat van de Afrikaanse vre desmacht, de andere twee zijn So- maliërs. De extremistische groepe ring al-Shabaab heeft de verant woordelijkheid opgeëist SEOUL Noord-Korea weigert voedselhulp zuiden Het noodlijdende Noord-Korea heeft dinsdag een aanbod voor voedselhulp van rivaal Zuid-Korea afgeslagen, nadat het de kleine let tertjes van het aanbod had gelezen. De regering had een dag eerder nog gezegd het aanbod voor pasta, meel en medicijnen te zullen aan vaarden. Noord-Korea heeft al lan ge tijd een gespannen relatie met het zuidelijke buurland. LONDEN - De Britse premier David Cameron heeft dinsdag uitgebreid en uitdrukkelijk zijn excuses aange boden voor de Hillsborough-ramp van 1989. Tijdens een voetbalwed strijd in Sheffield, tussen Liver pool en Nottingham Forest wer den 96 supporters doodgedrukt op een overvolle tribune. De ramp kon gebeuren door nalatigheid van de autoriteiten, die ook nog eens probeerden de schuld in de schoenen van de slachtoffers te schuiven, aldus Cameron. „Namens de regering en ons land betreur ik dit dubbele onrecht dat zo lang niet is hersteld", zei Came ron in het Lagerhuis. Hij reageerde op een onafhankelijk onderzoek naar de stadionramp. De conclu sies daarvan werden eerder giste ren gepresenteerd. Uit het onder zoek blijkt dat de hulpdiensten na de stormloop van fans te traag rea geerden. Dat kwam door slechte leiding en aansturing. Volgens een van de onderzoekers had bijna de helft van de slachtoffers nog kun nen leven. Na de stadionramp probeerde de politie de supporters zwart te ma ken. De fans zouden agressief en dronken zijn geweest. Maar dat blijkt niet waar. Tot verbijstering van de parlemen tariërs gaf Cameron toe dat de poli tie heeft geknoeid met bewijs van eigen nalatigheid. Zo werden 164 afgelegde verklaringen aangepast. Zeker 116 kritische opmerkingen over de politieleiding werden weg gehaald. De Britse media reageer den geschokt op de onderzoeksre sultaten. Politie, stewards en supporters verlenen op 15 april 1989 op het veld van Sheffield United hulp aan fans die bekneld raakten. foto AP De Amerikaanse ambassadeur in Libië, Christopher Stevens, is bij een aanval op het consulaat in Benghazi om het leven geko men. Hij stikte toen het gebouw in brand werd gestoken. Dat ge beurde bij een volksoproer, niet bekend is wie precies verant woordelijk is. WASHINGTON - De Amerikaanse president Barack Obama heeft gis teren de aanval op een Amerikaan se diplomatieke post in Libië ten sterkste veroordeeld. „Vergis je niet, recht zal worden gedaan", zei Obama in een toespraak voor het Witte Huis. Een enorme uitbarsting van volks woede leidde in Libië dinsdag tot de dood van de Amerikaanse am bassadeur Christopher Stevens. Aanleiding was een vanuit de VS gemaakte rolprent waarin de islam en de moslims zwaar bekritiseerd worden. De afgelopen tien jaar is de Arabische wereld vaker in vlam gezet. Denk aan de foto's van ver nederde moslims in de cellen van Abu Ghraib en "berichten over het verscheuren en door het toilet spoelen van de Koran in Guantana- mo Bay. De demonstraties waren allerminst spontaan. De manifes tanten werden opgeroepen door fa natieke imams, bewerkt via inter net, YouTube en sociale media. In Cairo verzamelden zich dinsdag aan het eind van de middag na een oproep van de salafistische lei der Wesam Abdel Wareth, tevens eigenaar van het conservatieve tv-station Al-Hekma, 3000 demon stranten voor de Amerikaanse am bassade. Onder hen ook aanhan gers van de salafistische Nour-par- tij. De boel liep snel uit de hand, naar verluidt doordat er ook hooli gans van de voetbalclub Zamalek - beter bekend als 'De Witte Rid ders' - aanwezig waren. De muur van de ambassade werd beklommen en er werd een Ameri kaanse vlag verbrand. Er waren Een aanvaller van het Amerikaanse consulaat in Benghazi staat voor het brandende gebouw. foto EPA ook vlaggen te zien die al-Qae- da-aanhangers normaliter dragen. Na enige tijd maakten soldaten van het Egyptische leger een einde aan de demonstratie door het am bassadegebouw te omsingelen. Korte tijd later vielen onbekenden het Amerikaanse consulaat in Benghazi (Libië) aan. De menigte stak het gebouw in brand. Giste ren bleek dat daarbij vier mensen door onze correspondent Hanneke Keultjes NEW YORK - De man die zich met zijn anti-islamfilm Innocence of Muslims (de onschuld van de mos lims - red.) de woede van islamie ten op de hals heeft gehaald, is on dergedoken. De Israëlisch-Ameri- kaanse filmmaker Sam Bacile woont in Californië. Naar eigen zeggen wilde hij met zijn film aantonen dat de islam verwerpelijk is. De film van Bacile werd in de aanloop naar 11 septem ber gepromoot door pastor Terry Jones uit Florida, die in 2010 en 2011 dodelijk geweld in Afghanis tan ontketende omdat hij in zijn kerk met vijftig volgelingen dreig de korans te verbranden. Schrijver en regisseur Bacile (52) schildert in zijn film de profeet Mohammed af als een moordzuch tige, gewelddadige rokkenjager die kindermisbruik goedkeurt. „De is lam is een kankergezwel", zei hij er eerder over. „Het is een politie ke film, geen religieuze film." Op YouTube is sinds 2 juli de trai ler van bijna veertien minuten te zien, recent werd een Arabisch na gesynchroniseerde versie geplaatst. In het voorfdmpje komt de in to taal twee uur durende film amateu ristisch over. Toch zou filmmaker Bacile, die in Californië als vastgoedontwikke laar werkt, een budget van vijf mil joen dollar hebben gehad voor het maken van de speelfilm. Hij draai de de film in drie zomermaanden Nu tijdelijk geen aansluitkosten t.w.v. 30,-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 10