Leveranciers van Albert Heijn M arrea 61 binnenland Storingen teisteren tunnel Schiphol Zeker zestig gewonden door ongelukken Onderzoek naar draagvlak voor sharia-rechtbank www.marrea.nl woensdag 12 september 2012 DEN HAAG - Ze hebben de tunnel gistermiddag opnieuw binnenste buiten gekeerd. Spoorbeheerder Prorail heeft de afgelopen dagen al les gedaan om de oorzaak van de brandmeldingen in de Schiphol- tunnel te achterhalen. Tevergeefs. Waar treinmachinisten rook zagen en een brandlucht meenden te rui ken, werd niets aangetroffen. Maar Schiphol was wel steeds minimaal een uur onbereikbaar voor trei nen. De treintunnel kent alleen al dit jaar een lange lijst van storingen. Sein- en stroomstoringen, niet-werkende beveiligingssyte- men, loze brandmeldingen, niets blijft de Schipholreiziger bespaard. Vervelend voor hen die op door reis zijn, nog vervelender voor de vliegtuigpassagier die zijn reis soms letterlijk in rook ziet opgaan. „Doorgaande treinreizigers van bij voorbeeld Rotterdam naar Amster dam kunnen worden omgeleid via Haarlem, maar wie op Schiphol moet zijn, mist zo gewoon zijn vliegtuig", concludeert Rikus Spit horst van Maatschappij Voor een Beter Openbaar Vervoer. De Schipholtunnel is een van de flessenhalzen in het Nederlandse spoornetwerk. Per uur passeren 24 treinen de 5800 meter lange tun nel, die twee keer twee sporen telt en op station Schiphol zes perrons heeft. Met het steeds verder uitbrei den van de dienstregeling is de tunnel aan de top van zijn capaci teit gekomen, meent Spithorst, en daarmee ook gevoeliger voor sto ringen. Spithorst wijst erop dat als er op Schiphol wat gebeurt de gevolgen zich uitstrekken tot aan Vlissin- gen, Groningen, Zwolle, Eindho ven en Nijmegen. Een NS-woord- voerder vertelt dat treinen dan langs vaste routes worden omge leid om die gevolgen zoveel moge lijk te beperken. Spoorbeheerder Prorail zoekt van daag verder naar de oorzaken van de rook en de brandlucht. „We we ten nog steeds niet wat er is ge beurd. Dat betekent dat het ook opnieuw kan voorkomen", meldt een woordvoerder. VMUSGSGBSBa8g&xaefgiï3&&sss335es3mssseas6se&0i LEIDEN - Willen Nederlandse mos lims islamitische rechtbanken? Op die vraag wil het Leidse islaminsti- tuut Lucis antwoord zoeken. Het instituut heeft een subsidie gekre gen voor een samenwerking op dit vakgebied met Groot-Brittannië. Uit dat land is de roep van de isla mitische gemeenschap om eigen sharia-rechtspraak sterker dan in Nederland. Hier is de behoefte be perkt, zo is het vermoeden. De Londense islamgeleerde Haitham al-Haddad pleitte in juni nog voor een Nederlandse sharia-raad. Die zou moeten bemiddelen in familie kwesties en islamitische huwelij ken kunnen ontbinden. Met name kleine leveranciers hebben een moeilijke keus te maken: óf AH de geëiste korting geven óf het risico AH eist korting omdat het concern lopen de supermarktketen als grote afnemer te verliezen. foto Lex van Lieshout/ANP groter wordt. Is dat normaal? Supermarktketen eist per 17 september 2 procent korting op alle producten Albert Heijn heeft 78 C1000 winkels gekocht en wordt groter. Dus gaat er een brief je uit: of de leveranciers maar even over de brug wil len komen met korting. door Jan Trommelen Vanaf 17 september geeft u ons 2 procent korting op de rekening. Die sim pele mededeling hebben duizenden leveranciers van Albert Heijn per brief ontvangen. De re den die AH geeft: 'Wij gaan groeien, als leverancier groeit u met ons mee. Wij vinden het pas send dat u daar aan bijdraagt.' Niemand haalt het in zijn hoofd om bij de AH-kassa 2 procent van het bonnetje af te trekken. Maar supermarkten deinzen daar niet voor terug, Albert Heijn is echt geen uitzondering. Supers leggen de rekening steeds meer bij hun le veranciers. Zo betalen Albert Heijn en Jumbo facturen niet meer binnen zestig dagen, maar ze laten de fabrikant inmiddels ne gentig dagen op zijn geld wachten. a w mm 3 OF 5 DAGEN MINIVAKANT1E OP AMELAND Een korte vakantie op Ameland; een betere locatie is er niet om een echt vakantiegevoel te krijgen. Op Ameland kunt u genieten van het zandstrand, maar ook van het uitgestrekte duingebied en natuur reservaat Het Oerd.Trek een dag uit om de vier pittoreske dorpjes met rijke historie en cultuur te ontdekken. Zee, wind, de branding en een fijn hotel brengen u helemaal tot rust en zijn een bron van nieuwe energie. Kortom: heerlijk Ameland! Arrangement: Ontvangst met koffie of thee en regionale specialiteit 2 of 4 x overnachting inclusief uitgebreid ontbijtbuffet 0 1 of 2 x 3-gangendiner op aankomstdag (bij 5 dgn extra diner op dag naar keuze) 2 dagen fietshuur inclusief routes Entree vuurtoren Vrij gebruik van het binnenzwembad 3-daags voor 99,- p.p. 5-daags voor 159,- p.p. Prijs p p o.b.v. 2-persoonskamer. Toeslag op vrijdag- zaterdagnacht 10,- p.p.p.n. Toeristenbelasting 2,- p.p.p.n..Toeslag alleengebruik: 25,- p.p.p.n. Reservenngskosten: 7,50 per boeking. Geldig t/m december 2012, m.u.v. feestdagen Fletcher Hotel-Resort Amelander Kaap (4*). Dit 4-sterren resort ligt op 2 kilometer afstand van de vuurtoren en het strand, in het plaatsje Hollum. De 40 ruime hotelkamers zijn van alle gemakken voorzien. Het hotel beschikt verder over een binnenzwembad, sauna en wellness center. In het restaurant staat u 's ochtends een uitgebreid ontbijtbuffet te wachten en natuurlijk künt u hier ook heerlijk dineren. Boeken via www.marrea.nl/WEG093 DEN HAAG/EINDHOVEN - Door twee ongelukken in het openbaar ver voer zijn gisteren veel mensen (licht)gewond geraakt. In de buurt van station Hollands Spoor in Den Haag botsten twee trams op elkaar. 36 mensen moesten naar het ziekenhuis met veelal kleine verwondingen. Bij een aanrijding tussen een stads bus en een vrachtwagen in Eind hoven vielen 27 gewonden. Vier mensen zijn naar het ziekenhuis gebracht, 23 mensen liepen lichte re verwondingen op. In Den Haag hadden veel mensen verwondingen aan hun gezicht, zo als snijwonden en bloedneuzen. De meesten mochten snel naar huis. Vier mensen liggen nog in het ziekenhuis. Ook een van de trambestuurders had letsel. De aanrijding voltrok zich om on geveer 9.50 uur door onbekende oorzaak op de Parallelweg bij de Ja cob Catsstraat. Een tram van lijn 11 botste achter op tram 9. De voor kant van tram 11 raakte flink be schadigd, net als de achterkant van tram 9. Beide trams zaten redelijk vol. In Eindhoven gebeurde de aanrij ding op de kruising van de Toren- allee met de vrije busbaan op het voormalige Philipsterrein. Ooggetuigen zeggen dat het haast niet anders kan dan dat de vrachtauto door rood is gereden en toen de bus aan de achterkant raakte. Een tram raakte zwaarbeschadigd bij het ongeval in Den Haag. foto Evert-Jan Daniels/ANP boek online of bel 0571 27 77 44 vraag ook onze gratis arrangementenbrochure aan! Veruit de beste in reisjes dichtbij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 6