'Kijk uit voor klein Knokke' Sluis aan Zee zeeland 121 Met 146 kilometer per uur 'Zeeuws-Vlaanderen verdient steun van nieuwe regering' Het Nederlandse a Rode Kruis Fluwelen handschoentjes z woensdag 12 september 2012 AFDELING MIDDEN EN WEST ZEEUWS VLAANDEREN nodigt u allen uit voor haar afdelingsvergadering op maandag 24 september 2012 om 19.30 uur in het Rode Kruis-gebouw, Mr. F.J. Haarmanweg 13, Terneuzen Agenda: 1. Opening/mededelingen 2. Notulen vorige vergadering 3. Inleiding Opsporing en contactherstel" door Ruud Vriens 4. Activiteiten 2012 5. Werkplan 2013 6. Rondvraag 7. Sluiting De op deze vergadering betrekking hebbende notulen en het werkplan 2013 lig gen een half uur vóór aanvang van de vergadering voor de leden ter inzage in de vergaderzaal. Namens het bestuur, Peter van Loo, secretaris/penningmeester Polders onder water zetten, is voor Mulder 'not done'. Maar dat Sluis aan Zee niet is doorgegaan, vindt ze jammer. „Het is toch zonde dat je niet met kano's, roeiboten en kleine sloepjes al het water in de streek op kan." fractievolger. Toen de WD zich echter niet onverbloemd tegen Wa- terdunen uitsprak, was de maat vol voor Mulder. „Ik heb voor de publicatie van een boekje ontzet tend veel gelezen over de historie van inpolderingen in de streek. Ik kan er niet bij dat moeizaam op de zee veroverde grond nu zonder slag of stoot onder water wordt ge zet." Toen Francois Babijn haar vroeg zich aan te sluiten bij zijn lijst, aar zelde Mulder aanvankelijk. Ze vroeg zich af of Babijn, gewend als hij was zaken alleen uit te zoeken, er de man naar was om samen te werken. Maar toen ze met Babijn en Adri Rosendaal Waterdunen Nee! oprichtte, bleken ze over veel zaken hetzelfde te denken. Het gesteggel rond Waterdunen was voor Ineke Mulder het absolu te dieptepunt van de afgelopen pe riode. Toch kijkt ze niet alleen triest terug. Op haar initiatief ko men B en W bij de raad terug als ze meevallers boeken op grotere in vesteringen. „Als een door de raad verleend krediet niet helemaal no dig was, vonden B en W altijd een doel voor de meevaller. Die be voegdheid is echter aan de raad," Lijst Babijn heeft ook bijgedragen aan de duidelijke onderwijsvisie die er sinds kort ligt. Ook kreeg de partij steun bij haar pleidooi voor hogere (rijks)bijdragen voor bom- ruimingen voor de aanleg van Noordzee Residence. Mulder denkt nog wel eens 'een midweekje te boeken' op het park. „Maar het is jammer dat het zo groot is geworden. De raad moet er voor waken dat Cadzand geen klein Knokke wordt." Het is alsof ze de Sluise gemeenteraad 'in de steek laat', vindt Ineke Mulder. Ze was vast van plan de raadsperiode keurig af te maken om in 2014 haar politie ke carrière aan de wilgen te han gen. Maar haar - en dat van haar man Mattheus - huis in Cadzand is ver kocht en de kóper wil er nog deze maand in. Overmacht dus, hoewel Mulder zich daar niet achter ver schuilt. Twee jaar terug was niet te voorzien dat haar vader, die bij haar in huis woonde, vorig jaar zou overlijden. De twee dochters en de zoon wonen in Amsterdam en Harderwijk en een zus zit in Le lystad. Dus was het logisch noord waarts te trekken. „Dat doen we eerder dan destijds gedacht" Ineke Mulder (61) begon voorjaar 2010 als lid van de fractie Lijst Ba bijn. Het decennium daarvoor had ze zich als volbloed liberale inge zet voor de WD, onder meer als Ineke Mulder voor de PKN-kerk in 'haar' dorp. Ze is één van de oprich ters van Stichting Behoud Dorps kerk Cadzand. „De oudjaarsveiling is een fenomeen." foto Mark Neelemams MtfWh'w^^jgiapgjgasagaaMagMMSM^ssgii mi i< 1 fi r 11 jii r uiB&s&seBioaHissss&sssBBesm&^&sssstwiitiataii&io&s IJZENDIJKE - Op de Watervlietse- weg in IJzendijke moest een 46-ja- rige automobilist uit de gemeente Sluis dinsdagochtend zijn rijbewijs inleveren, omdat hij veel te hard reed. Agenten zagen de man rond 5.10 uur rijden. Na metingen bleek dat hij 146 kilometer per uur reed. Op de Watervlietseweg geldt een maximumsnelheid van tachtig ki lometer per uur. door Remé Hoonhorst VOGELWAARDE - De fruitpluk is weer volop aan de gang. De eerste appels werden twee weken geleden al geplukt. De peren zijn deze week aan de beurt. Voor beide fruitsoorten geldt dat de oogst veel minder uitbundig is dan in het topjaar 2011. Dit jaar eist vooral de strenge vorst van februari haar tol. Er hangt daardoor minder fruit aan de bomen. Te vroeg plukken is niet handig, weet fruitkweker Herman Vereecken uit Stoppeldijk. Een appel of een peer moet wel op smaak zijn. En dat hangt af van het suikergehalte. Maar het oog wil ook wat. Dus wordt het fruit bijna letterlijk met fluwelen handschoentjes geplukt. foto Camile Schelstraete Ineke Mulder wilde zich al lan ger in de gemeenteraad roeren sinds ze in Cadzand kwam wo nen. Maar nu ze 2,5 jaar raadslid is, vertrekt ze naar Apeldoorn. Aan de rand van de Veluwe woont (o)ma wat dichter bij kin deren en kleinkind. door Romaini van Damme etm Gertöe De Boey TERNEUZEN - Houd de krimpende regio Zeeuws-Vlaanderen leefbaar! De vele wensen die vertegenwoor digers van sectoren als landbouw, onderwijs, zorg, huisvesting, indus trie en recreatie straks bij een nieu we regering willen neerleggen, kunnen allen onder die noemer worden geschaard. „Werkgelegenheid in de Zeeuws-Vlaamse landbouw is ui termate belangrijk", zegt Maarten Leseman van de landbouworgani satie ZLTO. „Daarom verdient de opleidingskas in Zeeuws-Vlaande ren steun. Veel jongeren die daar opgeleid worden, werken straks in de landbouw. In het Westland werkt het blijkbaar niet, maar in Zeeuws-Vlaanderen wel! „Door de krimp telt deze regio steeds minder kinderen en daar door staat het voortbestaan van scholen danig onder druk", be-. toogt voorzitter Gerard Langeraert van scholengroep Leertij. „De lan delijke overheid moet zorgen dat de kwaliteit gehandhaafd blijft. Dat geldt ook. voor de werkgelegen heid. Jongeren willen best weer in het onderwijs werken, maar het duurt nog even voordat ze voor de klas staan. Eerst is er een tekort en daar moet wel een oplossing voor komen." Voorzitter Roel Adriaansens van de Brabants-Zeeuwse Werkgevers kring Zeeuws-Vlaanderen weet wel wat een nieuwe regering voor deze regio kan (dan wel moet) be tekenen. Adriaansens: „Belangrijk speerpunt is de Kanaalzone. Daar liggen unieke uitbreidingsmogelijk heden. De nieuwe zeesluis, verbe tering van dë infrastructuur, dat soort zaken moeten écht op de agenda van de nieuwe regering staan. Help de regio met de ont wikkeling van een logisitiek knooppunt als die zeesluis er ligt. En denk aan een goede spoorver binding tussen de oostelijke Ka naalzone en België." Makelaar Jan de Dobbelaere uit Oostburg haakt moeiteloos aan. „Maak bedrijfsgrond in de Kanaal zone goedkoper zodat bedrijven zich daar gemakkelijker kunnen vestigen. Zorg voor een soepeler re gelgeving. Speel in op de talloze mogelijkheden die deze regio biedt. De economie moet gestimu leerd worden zodat de huizen markt in de regio weer in bewe ging komt." Zeeuws-Vlaanderen moet als een apart gebied gezien worden, vindt bestuursraadlid Arnold Schelfhout van ZorgSaam. „Er is veel vergrij zing en daarom mag op de zorg niet té veel worden bezuinigd. Dat kan deze regio niet hebben. Belast de mantelzorg niet te zwaar en handhaaf een zelfstandig zieken huis. Stimuleer samenwerking tus sen huisartsen en wijkverpleeg kundigen. Samenspel in plaats van concurrentie." Tolgeld voor de tunnel maakt aardappels van Zeeuws-Vlaamse boeren te duur boven de Westerschelde. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 65