in Qosttarg kun je Overleg iS I zee! 'k moet mij niet opwinden' fgf||gf ^@61* FeChtdOOr almanak Social media Drankrijder Aannemersbedrijf Havenfeesten met activiteiten in Walsoorden woensdag 12 september 2012 door Raymond de |-rèl In de rubriek 't Zit zo wordt een actueel onderwerp nader belicht. Des kundigen, mensen die betrokken zijn of om een andere reden een me ning hebben over een kwestie, laten hun licht schijnen op het onder werp. Vandaag: de frequente afwezigheid van de SP in Terneuzen. Met ondernemers en aanwonenden wordt vooraf overleg gevoerd over de voorgestelde in grijpende verkeersmaatregelen in Oostburg, benadrukt wethouder Almekinders. Caat de gemeenteraad van Sluis vervolgens akkoord, dan kan het werk in gang worden gezet De raadscommissie Om geving van de gemeen te Terneuzen boog zich vorige week over een belangrijk dossier: de invul ling van de Kop van de Noord straat in Terneuzen. De SP was niet van de partij. Het was niet de eerste keer dat de socialistische eenmansfractie ver stek liet gaan. De reden dat de stoel van Fons van Limpt uit Sas van Gent (66) vorige week leeg bleef is op zijn zachtst gezegd kol deriek. „Mijn bovengebit lag voor reparatie bij de tandarts. Ik ben dan nog wel zo ijdel dat ik zonder gebit niet in de raadzaal ga zit ten", vertelt Van Limpt. Alle voor gaande keren dat hij absent was, had met gewichtigere zaken te maken. „Ik heb in een jaar drie hartinfarcten gehad. Ik moet het daarom rustig aan doen. Ik mag mij van de dokter niet teveel op winden. Maar dat moet je net te gen mij zeggen De gezondheid is natuurlijk een billijke reden om niet aanwezig te zijn, maar het neemt niet weg dat ruim driehonderd stemmers hun geluid op dat moment niet zien verwoord. De spoeling is echter dun bij de SP. „Onze fractievolger kan om goede privé-redenen ook niet altijd aanwezig zijn. We moe ten onze kerngroep echt gaan uit breiden. Ook omdat er van hoger hand bij de SP het een en ander van ons wordt verwacht. Nieuwe mensen moeten wat taken van ons gaan overnemen. Toch wil ik graag nog een raadsperiode door. Nu heb ik vaak een achterstand in kennis over langlopende dossiers. Maar in een volgende periode moet al dat inlezen zijn vruchten gaan afwerpen." Van Limpt is de eerste om toe te geven dat hij tijdens vergaderin gen de kaken nogal eens op elkaar houdt „Ik houd niet van oever loos gezever. Als een ander tij dens een discussie al iets heeft ge zegd dat ik ook wilde inbrengen, ga ik dat echt niet nog eens voor de bühne herhalen." Van Limpt, gepensioneerd hef truckchauffeur en timmerman, stoort zich aan ellenlange betogen in wollig taalgebruik. De raadzaal is in dat opzicht allesbehalve de wereld die hij gewend was. Voor een buitenstaander is er soms maar weinig van te begrijpen, ze ker als je geen affiniteit hebt met bureaucratische en ambtelijke maatstaven. Van Limpt: „Zo stond er een tijdje geleden het woord 'anneux' in een raadsstuk. Ik vroeg aan raadsleden van andere partijen wat dat betekende. Nie mand die het wist. Heb ik het de voorzitter gevraagd. Maar onder tussen zit het gros een beetje schamper te lachen dat ik dit soort vragen stel. Sorry, hoor!" 'Ik moet het rustig aan doen. Maar dat moet je net tegen mij zeggen.' SP'er Fons van Limpt, hier tijdens een werkbezoek van de gemeenteraad aan een speelautomatenhal, hoopt zijn kerngroep uit te breiden. Tip? redactie@pzc.nl De zogeheten social media nemen een steeds belangrijkere plek in het le ven van de moderne mens in. Je zou bijna denken dat je niet meer meetelt als je niet op zijn minst actief bent op Facebook, Twitter of Hyves, maar eigenlijk het liefst nog op alle drie tegelijk. Zelfs kinderen in de basisschoolleef tijd zetten tegenwoordig hun hele hebben en houwen al op dergelijke websites. Myrthe van negen uit dat Zuid-Bevelandse dorp had ook wel oren naar een eigen Facebookpagi- na. „Maar wat ga je daar dan mee doen?", wilde haar moeder weten. „Nou, feestjes boeken", antwoordde haar dochter. Tja, je kunt zeggen wat je wilt, maar dat is dan wel weer écht 'social'. Het centrum van Oostburg wacht ingrijpende verkeersmaat regelen. Daarmee moeten de winkels beter bereikbaar en zichtbaar worden, parkeren mak kelijker en de omgeving aantrek kelijker. door Martijn de Koning Het project Aantrekke lijk Oostburg, dat van het stadje weer een aantrekkelijk woon- en winkel oord moet maken, kreeg de afgelo pen tijd nogal wat kritiek. Er wa ren, na bijna twee jaar werken, nog nauwelijks resultaten en te weinig concrete doelstellingen, luidde het bezwaar van onder an deren raadsleden. Met de presentatie van een master- plan proberen B en W van Sluis die kritische geluiden te ondervan gen. In het plan worden vooral de al gekende doelstellingen van het plan nader besproken en de resul taten, die er wel degelijk al zijn, ge noemd. Nieuw is echter het gede tailleerde plan om de verkeerssitua tie in het centrum te verbeteren. Dat is een breedgedragen wens van politiek, ondernemers en in woners. De bereikbaarheid van de winkels is momenteel slecht, par keren kan niet overal even gemak kelijk en de rij route door het cen trum, door de vreemde vorm om gedoopt tot 'badkuiproute', is on handig. In het masterplan komt het colle ge met de oplossingen. De winkel straten Burchtstraat en Brouwerij straat worden weer opengesteld voor verkeer, maar wel beide al leen richting de Markt. „Daarmee maken we dat gedeelte van het centrum goed bereikbaar, zonder dat het doorgaand verkeer er ge- nieuwvliet - Op de Nieuwvlietse- weg in Nieuwvliet is dinsdag rond 1.00 uur een 45-jarige automobilist uit de gemeente Sluis betrapt op rijden onder invloed. De man had meer dan drie keer teveel alcohol op. Dat kostte hem zijn rijbewijs en een rijverbod van 8 uur. D.A. van Gilst v.o.f. De kracht van kwaliteit: Ook voor kleine karweitjes Tel. 0113-21 66 77 bruilc van maakt", legt wethouder Conny Almekinders uit. De Markt gaat, vanaf het Eenhoornplein, ook open voor verkeer. Het plein zelf wordt ook aangepast: er komt een enkele rijbaan en de auto's par keren op het middengedeelte. Daardoor wordt de Markt beter ge schikt voor het houden van evene menten en worden de etalages van de winkels beter zichtbaar. De badkuiproute verdwijnt ook. Daarvoor wordt de weg op en bij het Ledelplein aangepakt: die loopt straks bijna rechtdoor. Daar voor wordt een oude situatie in ere hersteld: de Destombestraat, tussen de Markt en het voormali ge gerechtsgebouw, wordt weer opengesteld. De frietkiosk op de Markt wordt verplaatst om plek te maken. De huidige 'omweg' via de Gobiusstraat gaat dicht. Dit gedeelte kan worden gebruikt bij de herinrichting van de locatie Den Hoekzak. Dat cultu reel centrum gaat weg en maakt plaats voor een supermarkt met parkeerplaats. Net erachter gaan de twee basisscholen tegen vlakte en komt een nieuw multifunctio neel centrum. De verkeersmaatregelen kosten zo'n 5 miljoen euro, onder meer te bekostigen uit het budget voor Aantrekkelijk Oostburg. Daarvoor ontving Sluis onder meer bijdra gen van provincie en Rijk. De ge meente legt zelf ook nog een flink bedrag bij. Ondernemers moeten ook meebe talen, vindt het college van B en W. „Dat vinden we normaal", stelt wethouder Almekinders. „Als we zo'n forse investering doen waar van ook de ondernemers profite ren, moeten zij evenzeer een steen tje bijdragen." Het college overweegt dat te doen door een reclamebelasting in te voeren. Hoe die precies in het vat wordt gegoten, is nog niet duide lijk. B en W hopen op die manier straks jaarlijks 50.000 euro binnen te krijgen. Daarmee zou ook een andere hartewens van veel Oost- burgse ondernemers, het afschaf fen van betaald parkeren, bekos tigd kunnen worden. De Sluise gemeenteraad praat deze maand over het masterplan, inclu sief de verkeersmaatregelen. Project Aantrekkelijk Oostburg krijgt vorm Het project Aantrekkelijk Oostburg heeft als doel het stadje een op pepper te geven. De waarde van de huizen moet omhoog, het cen trum versterkt, leegstand aange pakt en de omgeving aantrekkelij ker gemaakt. Het plan kreeg veel kritiek van on der meer raadsleden wegens ge brek aan zichtbare resultaten en twijfels over de financiering. In het Masterplan, dat deze week wordt gepresenteerd, geeft het col lege een overzicht van wat er tot nu toe is gebeurd: inwoners heb ben tegen gunstige voorwaarden walsoorden - Watersportvereni ging d'Ouwehaven pakt zaterdag uit met een Havenfeest. Om acht uur 's ochtends begint in de feest tent op het haventerrein een rom- .mel- en brocantemarkt en brade rie. Er zijn historische foto's te be kijken. In de haven varen modelbo- ten en de KNRM verzorgt demon straties. Ook de brandweer is pre sent. Liefhebbers kunnen mee met rondvaarten op de Westerschelde. Voor verenigingen staat de roei- wedstrijd om de bokaal 't Orakel van de Kaai op het middagpro gramma. Verder is er een schieting en een kaarting. 's Avonds is er een dansfeest voor j ong en oud. hun woning energiezuiniger ge maakt, Woongoed sloopt oude huurhuizen en daar komt groen voor in de plaats, er is een plan voor ouderenappartementen op de Markt, de nieuwbouw van De Burght en voor de basisscholen komt eraan, gemeenten pakken sa men verloedering aan en het Groote Gat wordt bereikbaar van uit het centrum. Ook scheppen B en W duidelijk heid over de financiën: er is nu 10,4 miljoen euro beschikbaar voor het project. Dat is genoeg om de meeste doelen te halen. MEEST GELEZEN 1Weg naar Zelzate plots afgesloten 2. Slachtoffer schietincident Sas van.. 3. Twee jongens gewond bij ongeval. ZEEUWSE KELDER Trainen of niet trainen. Ook op kel derniveau moet je knopen doorhak ken. www.pzc.nl/zeeuwsekelder STUUR UW TIPS NAAR redtern@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 62