Omroep tegen geldkortingen 'Een inbraak in plaats van bloemen' 599 Organisatie breidt programma van taptoe in Oud-Vossemeer flink uit 2 o zeeland Veere scoort met toeristische app Sint-Maartensdijk DlRX woensdag 12 september 2012 msmmmsssasmmasmmmosssam Gemeenten hebben kritiek op programmering door Claudia Sondervan GOES - Lokale radiozender Origi neel FM maakt bezwaar tegen de kortingen die de gemeente Kapelle en Goes doorvoeren op de bekosti- gingsgelden voor 2012 voor de om roep. Door de kortingen wordt het functioneren van de omroep in het laatste kwartaal dit jaar onze ker. De gemeente Borsele, de derde ge meente waar Origineel FM uit zendt, geeft de omroep het bedrag dat was gevraagd voor 2012, 1,09 euro per huishouden. De Vereni ging voor Nederlandse Gemeen ten adviseert een normbedrag van 1,29 euro per huishouden. „We hebben minder gevraagd om dat wij weten dat gemeenten het ook met minder geld moeten doen. Maar dat Goes slechts 50 eu rocent wil geven, vinden wij onte recht. Kapelle heeft nu besloten om 0,86 cent per huishouden te ge ven, dat vinden wij een veel te zware korting.", zegt programma leider en bestuurslid Marcel Blok. Hij vindt de kortingen onterecht omdat het niet om subsidiegelden gaat, zoals de gemeente Goes argu menteert, maar om 'bekostigings- gelden', geld dat de gemeenten krij gen uit het Gemeentefonds. Ge meenten zijn volgens de Mediawet gehouden om een lokale publieke omroep een financiële basis te ge ven. Hoeveel geld zij doorgeven aan de omroepen, is aan de ge meenten zelf Blok vindt dat de gemeenten de toelage ten onrechte beschouwen als een subsidie, terwijl het is geld dat ze alleen dienen door te geven, stelt hij. Bovendien vindt hij de motivatie van de gemeenten voor de kortingen oneigenlijk. Er is kritiek op de eerste twee be grotingen en jaarrekeningen van Origineel FM. De omroep zou be dragen begroot hebben en niet hebben uitgegeven, waardoor de zender een geldreserve zou opbou wen. „Het is niet zo dat we geld op potten. Het jaar dat we begonnen, 2010, was de begroting nog onze ker en hebben we veel investerin gen moeten doen", zegt Blok. Goes en Kapelle hebben daarbij kritiek op de programmering van Origineel FM, met name op de nieuwprogramma's, het lokale nieuws elk half uur en de doorgif te van het NOS-bulletin op de he le uren. „Daar komen ze aan de journalistieke onafhankelijkheid", stelt Blok. „Inhoudelijk kan alleen het Commissariaat voor de Media ons toetsen." DOMBURG - Zo'n vijfduizend men sen hebben de afgelopen maanden de iToerist-app van de gemeente Veere gedownload en geraad pleegd. Burgemeester Rob van der Zwaag is zeer tevreden over dat aantal. Wel geeft hij aan dat deze speciale applicatie voor smartphones en tabiets nog verder verbeterd moet worden. Hij verwacht dat vanaf dit najaar via die app ook allerlei Fred Hofman had niet verwacht uitgerekend in Sint-Maartensdijk slachtoffer te worden van een laffe inbraak. „Ik heb overal ter wereld gewoond en nooit iets naars meegemaakt Dan denk je rustig in Sint- Maartensdijk te gaan wonen en maak je zoiets mee." gegevens over verblijfsrecreatie zijn te raadplegen. Dit voorjaar nam Veere als eerste gemeente in Nederland de speciaal ontwikkel de toeristische app in gebruik. Met de iToerist kunnen belangstellen den gemeentelijke en toeristische informatie opvragen, variërend van de openingsuren van een zwembad tot het menu van een restaurant en de weekeinddien- sten van tandartsen. 'Normaal staat er een bos bloe men klaar als je thuis komt uit het ziekenhuis, maar bij mij bleek er te zijn ingebroken.' Aan het woord is Fred Hofman. De ernstig zieke inwoner van Sint- Maartensdijk werd beroofd van een aantal zeer dierbare bezittin gen en looft een beloning van 5000 euro uit voor de persoon die de gouden tip geeft. door Rob Paardekam Hofman (49) keerde za terdagmiddag huis waarts na een verblijf in het Lievensberg Zie kenhuis in Bergen op Zoom. Bij het betreden van zijn woning aan de Frank van Borselenstraat in Sint-Maartensdijk leek er op het eerste oog niet eens zoveel aan de hand. De inbrekers hadden geen grote bende achter gelaten„Maar ik ben een perfectionist en zag vrij snel dat in de kast wat dingen ver schoven waren", stelt Hofman. Bij een nadere inspectie bleek hij het slachtoffer te zijn geworden van een inbraak. Hofman mist een heleboel spul len, waaronder een collectie zeer waardevolle horloges (onder meer een Rolex), een aantal camera's met toebehoren en een klein geld bedrag. Het meest pijnlijk is echter de diefstal van een aantal erfstuk ken, de trouwring van zijn overle den eerste vrouw en een laptop met daarop onder meer foto's van zijn kinderen. „Deze bezittingen zijn onvervangbaar", stelt Hof man. Hij denkt dat de totale waar de tussen de dertig- en veertigdui zend euro ligt. „Ik heb de afgelo pen dagen al vaak op Marktplaats gekeken of de spullen misschien worden aangeboden, maar dat is nog niet het geval." Los van het gemis van zijn bezit tingen heeft de ernstig zieke Hof man een heel naar gevoel aan de inbraak overgehouden. Hij zegt zich niet meer thuis te voelen in de woning nu er mensen in zijn privéspullen hebben gesnuffeld. Maar er is ook boosheid. „Net na dat ik de diefstal had ontdekt kook te ik van woede", vertelt het ern stig zieke slachtoffer. „Als ze de hartslag die ik toen had in het zie kenhuis hadden vastgesteld, was ik niet naar huis mogen gaan, zeker weten. De telefoniste van de meld kamer heeft me zelfs geadviseerd om een dokter te laten komen. Dat is ook gebeurd." Hoewel de inwoner van Sint-Maar tensdijk verzekerd was voor dief stal, kan hij waarschijnlijk fluiten naar financiële compensatie. Er zijn namelijk geen braaksporen aangetroffen. De voorlopige con clusie is dat iemand met een sleu tel is binnengekomen. Volgens Hofman zijn er naast zijn eigen exemplaar nog twee andere sleu tels van zijn woning in omloop. Daar komt bij dat de inbraak waar schijnlijk is gepleegd door iemand die wist dat hij in het ziekenhuis lag en ook op de hoogte was van het feit dat in de woning waarde volle spullen aanwezig waren. De kans is namelijk erg klein dat een willekeurige inbreker het huis van Hofman zou uitkiezen. Het gaat immers niet om een dure villa of iets dergelijks, maar een simpele 55-plus-woning. Al deze gegevens hebben het door Rob Paardekam OUD-VOSSEMEER - De jaarlijkse tap toe in Oud-Vossemeer is dit jaar veel groter van opzet. De organisa tie heeft een jeugdtaptoe, een para de en een theatergedeelte aan het programma toegevoegd. De taptoe wordt op zaterdag 6 ok tober alweer voor de 32ste keer ge houden. Behalve O.V.M. uit Oud- Vossemeer maken ook de Rijn mondband uit Schiedam en show korps Wilhelmina uit Sleeuwijk hun opwachting. Nieuw is dat de jeugdkorpsen van deze verenigin gen 's middags om 15.00 uur een jeugdtaptoe verzorgen. „Door de jeugd van Oud-Vossemeer te laten zien hoe leuk het is, hopen we ook weer wat jonge aanwas voor O.V.M. te krijgen", zegt Jaap van der Jagt van de organisatie. De muziekvereniging uit Oud-Vos- semeer is de laatste tijd sowieso erg met de jeugd bezig, want dank zij een subsidie van het Prins Bern- hard Cultuur Fonds loopt er al een project op de drie basisscholen. Volgens Van der Jagt is dat erg suc cesvol. Het tweede nieuwe element van de taptoe is de zogeheten street-pa rade. Vanaf 18.00 uur zullen de deelnemende korpsen, inclusief de jeugd, allemaal een rondgang door het dorp maken. Ze vertrekken om de twee minuten vanaf het dorpshuis. Op die plek zullen ze ook weer aankomen. De hoofdtaptoe begint vervolgens om 19.30 uur in de Raadhuisstraat. Tijdens dit evenement staat het derde nieuwe element op het pro gramma: een theaterstuk over het verleden van Oud-Vossemeer. Het in het dorp bekende Smidsklokje staat daarin centraal. „We hebben het theatergedeelte toegevoegd uit financiële overwe gingen", stelt Van der Jagt. „Het valt in deze tijd namelijk namelijk niet mee om nog voldoende spon sors te vinden." In andere jaren gaven alle deelne mende korpsen twee shows tij dens de taptoe. Door ze nu nog maar één keer te laten optreden, bespaart de organisatie geld. Om het publiek toch een mooi pro gramma te kunnen aanbieden, moest O.V.M. wel een andere ele ment toe zien te voegen. Dat is het theaterstuk geworden. „We heb ben Cees van Broekhoven bereid gevonden om het te schrijven", zegt Van der Jagt. „Hij heeft er iets moois van gemaakt. Al met al zijn we als organisatie tevreden dat we in deze moeilijke tijden toch een vernieuwd en uitgebreid program ma te kunnen presenteren." Niet voor weder verkopers Maximaal 4 stuks per klant Kijk ook op Dirx.nl Deze aanbieding is geldig van dinsdag 11 september t/m maandag 17 september 2012 LLER-ALLER laagste prijzen! De ALLER-ALLER laagste prijzen! De A Elders 10,99

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 58