Coffeeshop: politie doet te weinig BEVELANDEN/THOLEN Honden vinden verdwaalde kinderen direct almanak Social media WOENSDAG 12 september 2012 17 Goese burgemeester en korpsbeheerder Verhulst stelt dat politie wel degelijk actie onderneemt door Luc Oggel GOES - De politie in Goes doet wei nig tegen de toegenomen straat handel in (soft) drugs die zou zijn onstaan na de invoering van de wietpas. Daarover beklaagt bedrijfsleider Mike van Veenendaal van de Goe se coffeeshop High Life zich in een videoreportage van het Verbond voor Opheffing van het Cannabis- verbod (VOC) Nederland. Volgens burgemeester en tevens korpsbe heerder René Verhulst ligt het ge nuanceerder. Sinds mei zijn coffeeshops beslo ten clubs geworden, waar je alleen binnenkomt als je de Nederlandse nationaliteit hebt en geregisteerd staat. Voor High Life is dat desas treus, zegt Van Veenendaal in het item. „Onze omzet donderde na 1 mei in elkaar, op straat wordt meer verkocht dan bij ons bin nen." Hij heeft naar eigen zeggen 'talloze malen' de politie gebeld en er melding van gemaakt. „Er werd erg weinig aan gedaan, ondanks het goede contact dat wij hebben met de politie. Er werden ook geen aangiftes opgenomen. Ja, ver velend." High Life heeft volgens Van Vee nendaal sinds de invoering van de wietpas al van zeker acht mede werkers afscheid moeten nemen, zowel in- als extern. „En er zullen er nog volgen." Hij spreekt van een 'gevecht tegen windmolens'. „Maar je wint nooit. Er zijn altijd partijen, ambtenaren, mensen die jou nieuwe regels in de schoot wer pen en voldoe er maar aan." De uitlatingen van Van Veenedaal zijn opmerkelijk, omdat burge meester René Verhulst tot nu toe heeft verkondigd dat de wietpas in Goes niet tot toename van straat handel heeft geleid. „Ik ontken niet dat er buiten wordt gedeald, maar het is niet onrustbarend", zegt hij in reactie op het verhaal van Van Veenendaal. „Ik heb con tact gehad met de politie en er zijn aanhoudingen verricht en er wordt onderzoek gedaan. Dus het beeld dat de politie weinig zou doen ligt genuanceerder." Volgens Verhulst zijn het 'pro-coffeeshop- geluiden'. „Men zal alles op alles zetten om die wietpas van tafel te krijgen." Overigens hebben de twee Goese coffeeshops (naast High Life is dat Aarden op de Grote Markt) nog een probleem, want zij zullen bei den moeten verkassen als het zoge heten afstandscriterium van kracht wordt. Dat houdt in dat er binnen een straal van 350 meter rond een school geen coffeeshop gevestigd mag zijn. Het Luzac Col lege valt binnen die straal. KAPELLE - Normaal spelen de honden van de Delta Reddingshonden Groep (DRG) in de tuin. Ze liggen bij de kachel of stoeien met baas en kinderen. Maar een keer in de week spelen ze een ander spel. Trainen heet het dan. De honden bekwamen zich in het opspo- iHaSSSSSSjS5Z«55Hi dingshonden, die in het speurwerk niet onder doen voor de professionele politiehonden. Een aantal keren per jaar heet het speurspel ook werken. Dan wordt de DRG opgeroepen om een weggelopen kind, een verwarde be jaarde of een suïcidale, patiënt te zoeken. Ri- pelle op touw zette, stelt dat de groep zeven dagen per week, 24 uur per dag oproepbaar is om verdwaalde personen te zoeken. De training in Kapelle was een bijzondere om dat kinderen uit de wijk Eliwerve bereid wa ren om slachtoffer te spelen. Een soort ver stoppertje spelen met de honden, werd het. Vijf van de vijftien honden zochten vijf slacht offers, van wie er een, een volwassene, in het water lag. De honden draaiden hun poot er niet voor om. Op de foto vindt jachthond So- ra John Stout, die ook best bereid was om zich even te verstoppen. -foto F NIEUWDORP Stankoverlast door olie-incident bij Zeeland Refinery in Nieuwdorp verholpen Tip? redactie@pzc.nl De stankoverlast in de omgeving van Zeeland Refinery in Nieuw dorp die werd veroorzaakt door olie, is opgelost. In de nacht van donderdag 6 op vrijdag 7 septem ber kwam bij een van de olieop slagtanks van Zeeland Refinery een hoeveelheid ruwe olie op het drijvende dak terecht door een sto ring in een warmtewisselaar. Op vrijdag 7 september rond 14.00 uur gebeurde hetzelfde bij een andere tank. De olie is in beide gevallen niet over de tankrand gekomen en er was geen sprake van vervuiling van het terrein rondom de tank. Wel was er sprake van een behoor lijke stank in de omgeving van de raffinaderij, wat het bedrijf zegt te betreuren. Het opruimen van de olie op de drijvende daken duurde langer dan gedacht. De zogeheten social media nemen een steeds belangrijkere plek in het le ven van de moderne mens in. Je zou bijna denken datje niet meer meetelt als je niet op zijn minst actief bent op Facebook, Twitter ofHyves, maar eigenlijk het liefst nog op alle drie tegelijk. Zelfs kinderen in de basisschoolleef tijd zetten tegenwoordig hun hele hebben en houwen al op dergelijke websites. Myrthe van negen uit dat Zuid-Bevelandse dorp had ook wel oren naar een eigen Facebookpagi- na. „Maar wat ga je daar dan mee doen?", wilde haar moeder weten. „Nou, feestjes boeken", antwoordde haar dochter. Tja, je kunt zeggen wat je wilt, maar dat is dan wel weer écht 'social'. 8 leenbörQsewag 6 466'J B J Halsieren Tol,: 0164 - 686 413 Fase G164 - 687 54Ö

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 55