zeeland21 Bigband en fanfare gaan kruisbestuiving aan Kalveren voeren Zeer grondige schilderbeurt Schoof is afgeleid van korenschoof Raffinaderij ruimt olie bij Nieuwdorp op Portemonnees voor J-walk Zeeuwse in verkiezing Mooi Mens woensdag 12 september 2012 *ng| '4 Als geboren boerendochter helpt Els Bogaard-Stout- jesdijk graag mee op het gemengd bedrijf. „Ik doe de administratie, melk soms het vee en voer de kal veren." Ook de verzorging van hun vier jonge kinde ren komt grotendeels voor haar rekening. Els en Florijn Bogaard runnen samen een gemengd bedrijf aan de Hogezand- weg tussen Oosterland en Ouwerkerk en combineren dat met de zorg voor hun vier kinderen: Floris (9), Lisanne (6), Jorrit (4),en Anniek (2). foto Dirk-Jan Gjeltema Als geboren boerendochter helpt Els Bogaard-Stoutjes- dijk graag mee op het gemengd be drijf dat zij met echtgenoot Florijn runt „Ik doe de administratie, melk soms het vee en voer de kal veren." Ook de verzorging van hun vier jonge kinderen komt gro tendeels voor haar rekening. Toch vindt Els tijd om af en toe een gro te klus aan te pakken. Het verven van de buitenboel bijvoorbeeld, vijf jaar geleden. „Ik nam ook het hek bij de oprit even mee en voor ik het wist had ik over de boerde rijnaam heen geschilderd." Daarmee was de historische naam 't Is niet Anders uit beeld verdwe nen. „Het was de bedoeling om hem weer aan te brengen, maar het kwam er niet van. Je went er aan al hield ik wel het gevoel dat het niet klopte." Het verzoek mee te werken aan een interview over de boerderijnaam bracht de tekst terug op het hek. Els: „Soms heb je een duwtje nodig." Uit de Genealogie Schooff, sa mengesteld door Leo Schoof, blijkt dat reeds in de 15e eeuw in het Belgische Mechelen mensen met deze achternaam woonden. Schoof, afgeleid van korenschoof, werd op vele manieren geschre ven. De familietak die sinds begin vorige eeuw Schoof heet, stamt van boerderij 't Is niet Anders. Frans Franse Schoof kocht de hoe ve in 1824 van de erven van Maria Doeleman. Dat kon met een erfenis van zijn vader Frans Marinisse Schooff (met dubbel f) die aan de Ooster- landse Molenweg hoeve Dorps- zicht bezat. Vader werkte als land arbeider tot hij deze hoeve kon ko pen en breidde hem uit tot 56 hec tare, wat voor die tijd zeer aanzien lijk was. Tegenwoordig bewerkt Florijn Bogaard rond 't Is niet An ders 85 hectare eigen en gepachte akkerboüwgrond en 15 hectare wei land. NIEUWDORP - De stankoverlast in de omgeving van Zeeland Refi nery in Nieuwdorp is verdwenen. Olie was de oorzaak. In de nacht van donderdag 6 op vrijdag 7 september kwam bij een van de olieopslagtanks van Zee land Refinery een hoeveelheid ru we olie op het drijvende dak te recht door een storing in een warmtewisselaar. Enkel uren later gebeurde hetzelfde bij een andere tank. De olie kwam niet over de tanlcrand waardoor bodemvervui ling uitbleef. Maar er was wel veel stank voor de omgeving. Het be drijf zegt 'dat te betreuren'. Het op ruimen van de olie op de daken duurde ook langer dan gedacht. DREISCHOR - Het is voor de muzi kanten een uitdaging, maar de ver wachting is dat de kruisbestuiving van Crescendo 8c Sir Olivers ook heel inspirerend voor het publiek zal zijn. Donderdag 20 september geven fanfare Crescendo uit Dreischor en bigband Sir Olivers Band uit Den Bommel samen een concert in het dorpshuis van Dreischor. Niet alleen de fanfareleden ook de Creskids spelen samen met de big band. Naast wat gezamenlijke nummers laten beide clubs wat van hun eigen repertoire horen. „Zoiets houdt je als vereniging scherp", zegt bestuurslid Petra Kos- EINDEWEGE Autocrossers strijden om de Zeelandbokaal Op een weiland bij Eindewege wordt zaterdag opnieuw de auto cross om de Zeelandbokaal gehou den. In verschillende klassen vlie gen de auto's vanaf 12.00 uur over het 800 meter lange circuit. De or ganiserende Stichting Auto en Mo torsport Eindewege heeft rondom Eindewege en 's-Heer Arendskerke borden geplaatst die de weg naar het terrein wijzen. Toegang kost 5 euro, kinderen tot 12 jaar gratis. GOES Uitwisseling van ervaringen met CVA De vereniging van mensen die een beroerte hebben gehad (CVA) houdt zaterdag 15 september een zogenaamd CVA-Trefpunt in Ter Valcke in Goes. Het CVA-trefpunt is een plaats waar mensen terecht kunnen voor vragen, informatie en het uitwisse len van ervaring. Het thema is de ze keer CVA-ketenzorg. Melanie Swart van het ADRZ leidt het in. Aanvang 14.30 uur. SAS VAN GENT Cargill trekt op open dagen 1500 bezoekers De open dagen bij zetmeel- en glu- cosefabriek Cargill in Sas van Gent, komend weekeinde, zijn zo popu lair dat de inschrijvingen zijn geslo ten. Niet minder dan 1500 mensen krijgen, in het kader van het eeuw feest van Cargill, een kijkje achter de schermen. „Het loopt storm. He laas moeten we mensen teleurstel len", zegt directeur Alain Dufait. THOLEN Boekstart voor jonge ouders in bibliotheek De bibliotheek in Tholen houdt woensdag 19 september een koffie ochtend voor jonge ouders in het kader van de campagne boekstart. Deskundigen vertellen over het heil en mogelijkheden om vroeg met boeken en taalontwikkeling te beginnen. Ouders van baby's heb ben een waardebon voor een boek- startkoffertje gekregen, maar alle ouders kunnen voor tips en materi aal vanaf 10.00 uur terecht. GOES Marion Bloem houdt signeersessie Marion Bloem, Schrijfster, filmma ker en beeldend kunstenaar, houdt vrijdag 14 september een signeer sessie in boekhandel De Koperen Tuin in Goes. Marion Bloem verwierf bekend heid met haar debuutroman 'Geen gewoon Indisch meisje'. Onlangs verscheen het fotoboek 'Het Bali van Bloem' met foto's van Ivan Wolffers. Bloem signeert van 14.00 tot 15.00 uur. VLISSINGEN Pandaloop WNF start op sportpark Vrijburg Het Wereld Natuur Fonds houdt vrijdag, samen met atletiekvereni ging Dynamica, de Pandaloop. Er wordt gestart op de atletiekbaan van Dynamica op Sportpark Vrij burg in Vlissingen. De Pandaloop start om 19.00 uur. Ischrijven kan bij het clubhuis van Dynamica tus sen 18.00 en 18.45 uur. Deelname kost 3,50 euro per persoon. tense van Crescendo over de dwarsverbanden die haar club met enige regelmaat aangaat. „Dat houdt je als muzikant fris, maar het houdt ook het publiek fris." De toehoorders wacht deze keer vooral een swingend concert. „Ik denk niet dat je stil kunt blijven zitten." De bigband uit Den Bom mel is voortgekomen uit een fanfa re. Naast traditionele bigband jazz brengt Sir Olivers ook soul, zuid-Amerikaanse muziek en he dendaagse pop. Het concert begint om 19.15 uur en is gratis toegankelijk. Meer in formatie: www.crescendodreischor.nl en www.bigbandemm.nl. ZIERIKZEE - Juf Mieke van Vossen van school voor speciaal onderwijs De Meie doet vrijdag mee met de J-walk, een wandeltocht van 15 kilometer voor het goede doel. De kinderen van De Meie dragen ook hun steentje bij. Uit melkpakken maakten ze gisteren portemonneetjes waarmee ze bij vrienden en familie langs gaan voor een donatie. Het geld dat de kinderen op die manier ophalen gaat naar een - nog nader te bepalen - project van verpleeghuis Corneliastichting. foto Dirk-Jan Gjeltema WOLPHAARTSDIJK - Anjana Gort uit Wolphaartsdijk, oprichtster van de Stichting MissionPuppy Ne derland, is genomineerd voor de Mooi Mens Verkiezing 2012. De Mooi Mens Verkiezing wil zorg- medewerkers in het zonnetje zet ten voor het mooie, inspirerende en originele werk dat ze verrich ten. Anjana Gort leidt puppy's op als hulphonden voor jongeren met een eetstoornis. Zelf heeft Anjana ook last gehad van anorexia. Ze on derging verschillende behandelin gen maar viel steeds terug. Dat hield op toen ze zelf een puppy op voedde, die haar hielp de eetstoor nis te overwinnen. Met Anjana Gort zijn nog negen tien andere zorgmedewerkers ge nomineerd. Stemmen voor de ver kiezing kan tot en met 26 oktober op www.izz.nl/mooimens. Presen tatrice Anita Witzier maakt op 31 oktober de winnaar bekend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53