Getouwtrek om terrassen Havenplein Kinderen binden strijd aan met zwerfvuil SCHOUWEN-DUIVELAND Vijftienjarig meisje uit Vlissingen wordt sinds maandag vermist almanak Social media 17 Nieuwbouw brengt club bij elkaar 18 en 19 Vereniging H2OK en gemeente Schouwen-Duiveland lijnrecht tegenover elkaar door Piet Kleemans ZBERBKZEE - Ze staan lijnrecht te genover elkaar, de vereniging H2OK en de gemeente Schou wen-Duiveland. Inzet: Terrassen op het Havenplein. De gemeente wil ze verplaatsen en anders vor men. H2OK én twee individuele le den van de vereniging zijn daar fa liekant tegen. Ze vrezen onder meer verkeersoverlast. Ze tekenden bezwaar aan tegen het verlenen van vergunning voor het realiseren van terrassen, maar hun bezwaren zijn door de ge meente weggewuifd. De bezwaar schriften van H2OK, Leendert van Melle en Hans Meurs worden door de gemeente echter 'niet-ont- vankelijk' bevonden. Dat is, vinden de bezwaarmakers, volstrekt ten onrechte. H2OK- woordvoerder Pieter van Traa vindt dat de gemeente de ge plande ontwikkelingen met betrek king tot de terrassen ten onrechte veel kleiner maakt dan ze in werke lijkheid zijn. „De gemeente spreekt van 'enigszins aanpassen', maar het betekent wel dat de ter rassen groter worden en veel dich ter bij de huizen komen", betoog de Van Traa gisteren voor de com missie Bezwaarschriften. Dat geeft volgens Van Traa, Van Melle en Meurs overlast omdat de bestaande 'buffer' tussen het ver keer en de huizen aan Havenplein gehalveerd wordt. De trillingen ver oorzaakt door vrachtverkeer zul len eveneens toenemen volgens de bezwaarmakers. Inhoudelijk ging de gemeente niet in op de bezwaren van H2OK, Van Melle en Meurs. De discussie spits te zich toe op de vraag of de be zwaarmakers al dan niet aange merkt kunnen worden als belang hebbenden. Volgens bezwaarma ker Hans Meurs is - als het gaat om ruimtelijke besluiten - ieder een die binnen een afstand van 100 meter woont belanghebbende. Juridisch medewerker van de ge meente Patricia Koster bestrijdt dat. „Die 100 meter is geen vast staand gegeven. Bij windmolens bijvoorbeeld wordt een veel grote re afstand als norm gehanteerd. Wij hanteren de milieuzonering en die spreekt van 30 meter." Wel moest de gemeente toegeven dat zowel Van Melle als Meurs zicht hebben op de terrassen en dat dus ook aan mogen voeren. De com missie doet binnen enkele weken uitspraak over de kwestie in de vorm van een advies aan B 8c W. WOENSDAG 12 september 2012 ZIERIKZEE - Regen of geen regen, het enthou siasme om op jacht te gaan naar zwervuil was er gistermorgen bij de kinderen van Dalton-ba sisschool binnen de Veste - op de foto links Veerle en rechts Lucy - niet minder om. On der de bezielende leiding van Theodoor Braaksma maakten ze in het kader van 'Doe mee, verlos de Zee' de dijk en het strandje bij Borrendamme schoon, dit tot groot genoegen van oud-gemeenteraadslid voor Groenlinks Heieen de Vries. Zij zette eerder al een schoonmaakactie op touw en zorgde dat er een zwerfafvalkist kwam. 's Middags speur den kinderen van OBS Theo Thijssen - even eens uit Zierikzee naar afval. foto Dirk-Jan Gjeltema VLISSINGEN - Sinds maandagmor gen wordt de vijftienjarige Shirona Minke uit Vlissingen vermist. Het meisje is rond acht uur voor het laatst gezien in Vlissingen. Sindsdien heeft niemandmeer iets van haar vernomen, aldus de Politie Zeeland. Shirona heeft lang donkerblond haar en draagt meestal een neus- piercing. Op de dag van haar ver Tip? redactie@pzc.nl dwijning droeg zij een zwarte spij kerbroek, geruite gymschoenen en een zwart trainingsjasje met gou den strepen op de mouwen. Ze is in bezit van een bruine handtas. Shirona Minke is 1,65 meter lang en heeft blond haar. Op de website nl.missingkids.com heeft de Zeeuwse politie melding gemaakt van de vermissing van het meisje. De zogeheten social media nemen een steeds belangrijkere plek in het le ven van de moderne mens in. Je zou bijna denken dat je niet meer meetelt als je niet op zijn minst actief bent op Facebook, Twitter ofHyves, maar eigenlijk het liefst nog op alle drie tegelijk. Zelfs kinderen in de basisschoolleef tijd zetten tegenwoordig hun hele hebben en houwen al op dergelijke websites. Myrthe van negen uit dat Zuid-Bevelandse dorp had ook wel oren naar een eigen Facebookpagi- na. Maar wat ga je daar dan mee doen?", wilde haar moeder weten. „Nou, feestjes boeken", antwoordde haar dochter. Tja, je kunt zeggen watje wilt, maar dat is dan wel weer écht 'social'. Sjeanbergseweg 6 4661 RJ Halsteren Tel,: 0164 - 686 418 fase 0164 - 887 546

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49