Murray beëindigt 76 jaar van droogte 28 281 sport Dammers kijken nu al uit naar Zeeuwse derby Van Commenée weg bij Britse atletiekbond woensdag 12 september 2012 MIDDELBURG - Voor de twee Zeeuwse damtientaUen die op lan delijk niveau actief zijn begint za terdag de nieuwe competitie. Voor het eerst in twintig jaar komen PWG 's-Gravenpolder en Middel burg in dezelfde klasse uit. Heel dammend Zeeland kijkt al uit naar de derby die op zaterdag 27 okto ber in 's-Gravenpolder zal plaats vinden. PWG, dat enkele seizoenen gele den nog in de ereklasse speelde, kon het vorig jaar niet bolwerken in de hoofdklasse. De degradatie naar de eerste klasse had als conse quentie dat Daaf Kasse na negen tien seizoenen PWG besloot terug te keren naar zijn oude vereniging Middelburg. Nieuwkomer in de se lectie van de Zuid-Bevelandse ploeg is de jonge Jacob Provoost, die de laatste jaren al veel progres sie heeft gemaakt en vorig seizoen een aantal malen sterk inviel. Of PWG mee kan doen in de strijd om de promotie zal sterk afhan gen van de inzetbaarheid van John ny de Leeuw, die dit jaar de voor keur geeft aan het Zeeuws kam pioenschap. PWG begint zaterdag met een lastige uitwedstrijd tegen Samen Sterk uit Hazerswoude. LONDEN - Charles van Commenée vertrekt als hoofdcoach van de Britse atletiekbond. De voormalige chef de mission van de Nederland se olympische ploeg heeft dit dins dag in de krant The Telegraph ge zegd. Hij kreeg van UK Athletics een nieuw contract aangeboden, maar heeft daarvoor bedankt om dat hij tijdens de Spelen in Lon den zijn doel niet heeft gehaald. Van Commenée had ingezet op acht olympische medailles. De Brit se atleten haalden er zes. „Ik reken sporters en coaches daar elke dag MIDDELBURG Baanwedstrijd bij AV Delta Sport In Zierikzee staat donderdag de laatste atletiekwedstrijd van het Runnersworld Spijkenisse Baancir- cuit op het programma. Hoofdon derdeel is de 5000 meter. Er staat een sterk deelnemersveld aan de start met onder anderen Ronnie Overgaauw. Verder zijn er sprint nummers, discuswerpen en ver springen. Delta Sport organiseert de wedstrijd. Aanvang 19.00 uur. KWADENDAMME Driebanders Hoondert pakken derbywinst De 'derby der lage landen' in de derde divisie driebanden tussen Hoondert/de Waard en Koren beurs /Scheldeoord eindigde in een duidelijke overwinning voor eerstegenoemde: 6-2. Halverwege was de stand gelijk door zeges van Rinus Rijk voor de bezoekers en Ri- nus Kramer voor de thuisploeg. Na de pauze dicteerde Hoondert. De Middelburgse damclub zag Daaf Kasse terugkeren maar raakte ook een sterke speler kwijt. De jon ge Roland de Rijke maakte de over stap naar het Gelderse Lent, dat in de hoofdklasse uitkomt. Verder on derging de selectie van de Middel burgers niet veel wijzigingen, zo dat het team in staat moet worden geacht zich te handhaven op dit ni veau. Zaterdag begint de Walcher- se ploeg met een uitwedstrijd te gen het Schiedamse Van Stigt Thans 3, op papier de zwakste ploeg in de eerste klasse C. Selecties PWG 's-Gravenpoider Danny de Jager, Arjo Kousemaker, Ko Lou- werse, Jacob Provoost, Rianka Rent meester, Kees Rijk, Niels Roelof- sen, Jaap Veerhoek, Aart Walraven en Jos de Wild. Middelburg; Piet Allaart, Bram Goedhart, Jaap de Jonge, Arie Kam- meraat, Daaf Kasse, Wim Koppe- jan, Piet Nieuwenhuijzen, Peter Schunselaar, Danny Wattel en Evert Wiskerke. JSiSBSSaSSSKvSJKÏSSBaiSSKB op af. Hoe kan ik nog vier jaar ver der gaan, als ik mezelf hierop niet afreken", zegt Van Commenée. „Ik heb ook nooit begrepen dat men sen in de politiek of het voetbal blijven zitten als ze falen." De Britse federatie was te spreken over de prestaties. Maar na de Spe len zei Van Commenée al dat het niet zonder consequenties moest blijven dat het doel in Londen niet was gehaald. „Dat is één van de pij lers onder ons beleid. Dat heb ik de atleten en coaches ook steeds duidelijk gemaakt", zei hij toen. MIDDELBURG Veersedam Auto leidt van start tot finish De karters van Veersedam Auto hebben de eerste wedstrijd gewon nen van het Zeeuws Indoorkam pioenschap. Het team startte vanaf poleposition en leidde van start tot finish. Loonbedrijf de Loof startte vanaf de tweede plaats, maar zakte gedurende de wedstrijd steeds ver der weg en werd uiteindelijk laat ste. Snap On Racing eindigde uit eindelijk als tweede. GOES Sranang opent met ruime overwinning De zaalvoetballers van FM Sranang waren in him eerste wedstrijd van het nieuwe seizoen goed voor een ruime zege op Eteha. In eigen huis werd het 10-4. Halverwege leidde Sranang nog maar met 4-3, maar het kwaliteitsverschil al duidelijk. Voor FM Sranang scoorden LTgur Kahveci (sx), Ali Eryürük (3X) en Ji had Azzagari (2x). Andy Murray hoort bij de echt groten in de tenniswereld. Hij bracht in New York het US Open op zijn naam door in de fi nale af te rekenen met titelver dediger Novak Djokovic. Na bijna vijf uur wint Murray met 7-6(10) 7-5 2-6 3-6 6-2. door Geert Langendorff DEN HAAG - Groot-Brittannië kreeg in New York het mooist denkbare slot van een met goud omrande sportzomer. Andy Murray behaal de op de US Open zijn eerste Grand Slam-zege. In een zinderen de finale kreeg hij titelverdediger Novak Djokovic na bijna vijf uur tennis op de knieën (7-6 7-5 2-6 3-6 6-2). Daarmee sloot de 25-jari- ge Schot een pijnlijke episode uit de sport af. Fred Perry was in 1936 de laatste Brit die een major won. In het Arthur Ashe Stadium kwam een einde aan een droogte van 76 jaar. Voor Murray telde dit gegeven nau welijks. Hij kende zijn eigen on zichtbare muur. Viermaal moest de tennisser genoegen nemen met een tweede plek. Op' de US Open (2008), de AustralianOpen (2010, 2011) en Wimbledon (2012) strui kelde hij telkens over de laatste horde. Het leidde bijna tot een ob sessie. De Olympische Spelen in Londen vormden een keerpunt. Murray won goud na een demon stratie tegen Roger Federer. Zijn ge loof in eigen kunnen kreeg hier door een enorme impuls. In New York kon en wilde hij zich scharen bij de groten in zijn sport, een po izsseeeesB^sssasaaseissessfsssssfifffxm^isssssssfssss sitie die hem volgens velen toe kwam. Murray hield woord, na een mara thonsessie op de baan. Met kramp in beide kuiten strompelde hij na het laatste punt naar het net om Djokovic te omhelzen. De Serviër kon evenmin in een rechte lijn lo pen. Al in de eerste set waren de voortekenen van een uitputtings slag zichtbaar. Murray won die in de tiebreak, op zijn zesde setpunt. Gesteund door een straffe wind liep hij uit naar 2-0. Djokovic wist zich geen raad met de lastige om standigheden. Toen de storm ging liggen, nam hij direct het initiatief over. Hij dwong een vijfde set af en lag op koers om Murray ander maal van een eindzege af te hou den. Zover kwam het niet. Volle dig opgeleefd besliste de Schot de partij in zijn voordeel. Veelzeggend was de rol van het pu bliek. Aanvankelijk stond het me rendeel van de ruim 22.000 toe schouwers achter Djokovic. Lang zaam keerden de verhoudingen. Waar Murray de mensen voor zich won, kreeg Djokovic hoon over zich heen. Kuren in de vijfde set lagen daaraan ten grondslag. Opzichtig rekte en strekte hij zich na elk punt met een pijnlijke gri mas. Toen 'The Joker' bij een stand van 5-2 een fysiotherapeut liet uitrukken, was een massaal boegeroep zijn loon. Het contrast met de reacties op Murray kon nauwelijks groter. De dwarse pu ber, zoals hij zich in het (recente) verleden bij tegenslag gedroeg, was niet meer. Murray mopperde nog wel, maar straalde vooral posi tivisme uit. Deze gedragsverande ring kwam tot stand door een ei- Bij zijn 28e poging heeft Andy Mur ray zijn eerste Grand Slamtoernooi gewonnen. genzinnige man in het publiek, Ivan Lendl. Twee rijen voor moe der Judy staarde hij de gehele 4 uur en 54 minuten emotieloos van onder een pet naar de verrichtin gen op de baan. Vorig jaar winter huurde Murray de achtvoudig Grand Slam-win- naar in om hem over de laatste drempel heen te brengen. Lendl (52) moest vooral werken aan zijn houding op de baan en hem leren om te gaan met de druk van een grote finale. Geen ander kon daar beter over oordelen. In zijn car rière stond hij negentien keer in de eindstrijd van een major, tot op heden een record. En, net als Mur ray, gingen zijn eerste vier pogin gen de mist in. De opmerkelijke combinatie pakte geweldig uit. Murray transformeer de van een in zichzelf gekeerd kind in een atleet met uitstraling. Ook grote bedrijven zagen in hem ineens een uithangbord. De plicht plegingen die bij een dergelijke sta tus horen, ondergaat hij nog on wennig, zo bleek in New York. To taal in paniek gebaarde hij naar zijn vriendin Kim Sears een peper duur uurwerk van een sponsor niet te kunnen vinden. Uiteinde lijk trof Murray het object in een zijvak van zijn tas. Vertederd en joelend van plezier volgden de toeschouwers het kod dige tafereel. Slechts één persoon bleef stoïcijns: Lendl. Pas toen Murray hem bedankte in zijn toe spraak, ging diens bovenlip iets omhoog. „We zagen bijna een lach", grapte de Schot, waarop zijn trainer eindelijk zijn tanden ont blootte en counterde: „Lachen is een overschatte bezigheid." Jacky Ickx is in 1967 bij de Grote Prijs van Zandvoort voor Formule 2-wagens op weg naar weer een overwinning. foto Ruud Hoff/ANP :£3HEB5Z53Ï

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 28