Veere scoort met iToerist Middelburg vraagt aandacht voor kunst i8l zeeland 80 Bouw centrumgebouw Waterpark Veerse Meer kan weer verder Aannemersbedrijf Bromscooter weg Zeeuwse in Mooi Mens Verkiezing tilroeoptiek brtjjfccorteoöenzen woensdag 12 september 2012 D.A. van Gilst v.o.f. De kracht van kwaliteit: Ook voor kleine karweitjes Tel. 0113-21 66 77 VLISSINGEN - Aan de Nieuwe Vlis- singseweg in Vlissingen is maan dagavond een bromscooter gesto len. Volgens de politie stond de bromscooter met een stuurslot af gesloten op de oprit van een wo ning. Het gaat om een zwarte Yamaha met kenteken D-578-VJ. De waar de ervan is niet bekend. door Emile CaDon DOMBURG - Zo'n vijfduizend men sen hebben de afgelopen maanden de iToerist-app van de gemeente Veere gedownload en geraad pleegd. Burgemeester Rob van der Zwaag is zeer tevreden over dat aantal. Wel geeft hij aan dat deze speciale applicatie voor smartphones en tabiets nog verder verbeterd moet worden. Hij verwacht dat vanaf dit najaar via die app ook allerlei gegevens over verblijfsrecreatie zijn te raadplegen. Dit voorjaar nam Veere als eerste gemeente in Nederland de spe ciaal ontwikkelde toeristische app in gebruik. Met de iToerist kun nen belangstellenden gemeentelij ke en toeristische informatie op vragen, variërend van de ope ningsuren van een zwembad tot het menu van een restaurant en de weekeinddiensten van tandart sen. Via die app kan er ook doorge klikt worden naar afzonderlijke si tes van ondernemers en organisa ties. Het is de bedoeling dat er dit najaar via de app ook plaatsen ge boekt kunnen worden in bijvoor beeld een hotel of op een cam ping. Van der Zwaag benadrukt dat het belangrijk is om als gemeente de mogelijkheden van de moderne communicatie te benutten. Hij merkt dat ondernemers, die aan vankelijk sceptisch stonden tegen over de app, nu laten weten dat zij er ook op willen staan. Dat vindt hij een zeer goed teken. „Het geeft aan dat we iets goeds in handen hebben." De gemeente heeft nu ook een ei gen app waarop allerlei informatie is te vinden over de gemeente zelf. Volgens de burgemeester blijkt dat er vooral behoefte is aan informa tie over evenementen. „Mensen willen graag weten wat er bij hen in de buurt te doen is en wan neer." Maar de nieuwe app van de gemeente gaat verder. Zo is er ook actuele informatie te zien over waar er gewerkt wordt aan wegen. De burgemeester benadrukt dat via de pushinstelling die informa tie doorgegeven wordt op het mo ment dat de werkzaamheden be ginnen. „Zodat mensen die daar rijden, niet verrast worden door de omleiding." ARNHEM - Anjana Gort uit Wolp- haartsdijk, oprichtster van de Stichting MissionPuppy Neder land, is genomineerd voor de Mooi Mens Verkiezing 2012. De Verkiezing wil zorgmedewerkers in het zonnetje zetten. Anjana Gort leidt puppy's op als hulphonden voor jongeren met een eetstoornis. Zelf heeft Anjana ook last gehad van anorexia. Ze on- In de nieuwe routes komen onge veer 80 Middelburgse kunstwerken. Middelburg hoopt dat met nieu we wandelroutes de kunstwer ken in de gemeente de aan dacht krijgen die ze verdienen. Nog dit jaar moeten er een spe ciale gids en een digitale route komen. 'De kunst moet uit de vergetelheid.' door Carla van de Merbel De collectie niet uit breiden, maar koeste ren wat je hebt. Dat is het idee achter de plannen voor een nieuwe kunstroute. In deze tijd van bezuinigingen heeft de ge meente Middelburg weinig geld voor de aanschaf van nieuwe kunstwerken voor de openbare ruimte. Maar er kan wel op een eenvoudige en relatief goedkope wijze aandacht worden gevraagd voor de bestaande kunstwerken, vindt een meerderheid van de ge meenteraad. Maandagavond stemde de raad voor het kunstpromotieplan, een initiatief van de PvdA, ingediend met CDA, LPM, WD en Duur zaam Rood. De rest van de raad ging mee, behalve Adri van 't Wes- tiende (GroenLinks). Er wordt 10.000 euro beschikbaar gesteld. De Stichting Beeldende Kunst Mid delburg (SBKM) krijgt opdracht een kunstroute op te zetten voor de hele gemeente. Bewoners en toeristen kunnen straks bij de Tou- ristshop (in De Drukkerij) een wandelboekje halen met daarin verschillende routes langs de kunstwerken. Er komen ook digita le routes voor smartphones. En op de website van de gemeente Mid delburg komt een link naar de site van SBKM. Via deze site kunnen ook nieuwe routes worden geraad pleegd. Volgens Geeske Pluijmers van SBKM kan dit allemaal dit jaar nog rond zijn. „Het streven is zo snel mogelijk." De SBKM heeft al veel gegevens in huis. Eerder al fotografeerde en do cumenteerde de stichting de onge veer tachtig kunstwerken. Op haar website vleeshal.nl zijn ze, onder de noemer 'Middelburg in beeld', allemaal te zien en staat een korte beschrijving: van 'Fontein' op de Markt in Middelburg tot 'Arne- muidse visleurster' op de Markt in Arnemuiden. Niet alleen de kunstwerken die ei gendom zijn van de gemeente, ko men in de route. Ook voor particu liere kunst, die vanaf de openbare weg te zien is, wordt aandacht ge vraagd. Voorbeeld hiervan is 'Re plica van Moai' van Peter de Jong, dat eerst bij het Roggeveenhuis stond en nu bij Buitenrust staat. Ook de Middelburgse gevelgedich ten worden in de routes opgeno men. Ernst Radius van de PvdA vindt het belangrijk dat inwoners van de gemeente bekend zijn met de kunstwerken in hun omgeving. „Middelburg heeft veel openbare kunstwerken, ook in de wijken. Je ziet dat kunst snel in de vergetel heid raakt. Mensen weten vaak niet welke kunstwerken er in hun buurt zijn. Door aandacht te vra gen voor deze kunst, willen we een discussie op gang brengen in de wijk en de sympathie onder de bewoners onderling vergroten. Daarbij sluit het plan aan bij het streven van Middelburg om in 2013 Beste Binnenstad van Neder land te worden." derging verschillende behandelin gen maar viel steeds terug totdat ze zelf een puppy opvoedde, die haar hielp de eetstoornis te over winnen. Naast Anjana zijn nog ne gentien andere zorgmedewerkers genomineerd. Stemmen kan tot en met 26 okto ber op www.izz.nl/mooimens. Anita Witzier maakt op 31 oktober de winnaar bekend. Kunstwerk (1976) van Peter de Jong op het bolwerk. Het werk heeft geen titel en wordt in de volksmond 'de slagroomklopper' genoemd. Het verbeeldt groeikracht en samen hang. Stond eerst in de Lange Delft. Gedicht 'Posters' van de toenmalige stadsdichter Johannes Herman Bu- ma op de zijgevel van galerie De Vier Gemeten, naast het oude post kantoor in de Lange Noordstraat (2009). Kunstwerk 'You mean so much to me' (2010) van Hendrik-Jan Hunne- man aan de rand van de Veerse- poort. Bestaat uit drie elementen: zwarte vlonder, lantaarnpaal en de zin 'You mean so much to me'. door Theo Gïele ARNEMUIDEN - Met het besluit van de Middelburgse gemeenteraad ga rant te staan voor een overbrug gingslening is de bouw op Water park Veerse Meer 'weer van dé wal'. De aannemer, Fraanje uit Le- wedorp, verwacht dat het voorzie ningengebouw - met zwembad, winkels en horeca - in mei wordt opgeleverd. Bij camping De Witte Raaf wordt een groot recreatiepark aangelegd met vakantiewoningen en een groot gebouw met onder meer een zwembad. Dit voorzieningen- gebouw wordt gebouwd door aan nemingsbedrijf Fraanje uit Lewe- dorp. Deze zomer rezen er proble men met de financiering van Wa terpark Veerse Meer. ABN Amro wilde, vanwege een wijziging in het beleid, niet langer dit soort pro jecten financieren. Dat betekende dat Waterpark Veerse Meer acuut op zoek moest naar een nieuwe geldschieter en dat voor de tussen liggende periode een lening moest worden afgesloten om de leveran ciers te kunnen betalen. Om die le ning mogelijk te maken, was een garantstelling van de gemeente zeer welkom. Door het besluit van maandagavond kan een financier nu zonder risico geld aan Water park Veerse Meer uitlenen. „We hebben een wat langere bouwvak- vakantie gehad, maar we zijn nu weer volop bezig met de voorberei dingen", aldus directeur Han van de Velde" van Fraanje. „We zijn weer van de wal." Fraanje is niet alleen als bouwer bij het project betrokken. Het aan nemingsbedrijf heeft een aandeel genomen in het voorzieningenge bouw. De gemeente Middelburg raakte vorig jaar al betrokken bij het project als medefinancier van het voorzieningengebouw (1 mil joen euro) en als mede-aandeel houder (voor 2 ton) in de warm- te-krachtcentrale op het park. UW BRIL IS MAATWERK DAAROM KIEST U VOOR TILROE OPTIEK topcollecties voor jong en oud modern en betaalbaar NIEUWE COLLECTIE VAN Tom Ford - Dsquared i Ver, walstraatai vlissingen 0118-412370 www.tilroe.nl, *iï tilroeopticien

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 18