Paola heeft harten nooit echt gestolen iZóóóveel korting! 81 buitenland A Bomexperts in huis Brits echtpaar tl Altijd korting op stipreizen.nl Onrust mijnwerkers groeit Man smokkelt aap in ondergoed 52% dinsdag 11 september 2012 fp Jarige Belgische koningin veel gefotografeerd Koningin Paola wordt van daag 75. Ze is veel gefotogra feerd, maar desondanks voor de meeste Belgen nog steeds een vrij onbekende, en dus onbeminde figuur, door Mario Danneels angeboren schuchter heid', zeggen haar vriendinnen. 'Een ze- kere hoogmoed', ver moeden veel Belgen. De soms moeizame omgang tussen konin gin Paola en haar volk laat zich moeilijk definiëren. Dat ze 53 jaar na haar verschijnen aan het Bel gische hof nog steeds nauwelijks Nederlands spreekt, levert haar nog minder krediet op. De vorstin houdt zich in het open baar dan ook meestal afzijdig, ver schuilt zich achter haar populaire echtgenoot, koning Albert II. Maar achter de paleismuren laat de ogen schijnlijk discrete Paola haar Itali aanse temperament de vrije loop. Toen de Italiaanse donna Paola Ruffo di Calabria in 1959 trouwde met prins Albert, de jongere broer van koning Boudewijn, waren haar oogverblindende schoonheid, frisse naïviteit en lichte onbehol penheid troeven die een frisse wind aan het sombere Belgische hof lieten waaien. In vier jaar huwelijk zette Paola drie kinderen ter wereld: Filip, As- trid en Laurent. Maar de prinses bleek over weinig moederinstinct LONDEN - De Britse explosievenop ruimingsdienst heeft gisteren de woning doorzocht van het gezin dat vorige week bruut werd ver moord in de Franse Alpen. Bij het onderzoek werden verdachte stof fen onderzocht, maar die bleken ongevaarlijk. De politie had al en kele dagen lang het huis in Clayga- te bij Londen binnenstebuiten ge keerd op zoek naar aanknopings punten voor de moord. Woensdag werden Saad al-Hilli; een 50-jarige Brit van Iraakse af komst, en zijn gezin beschoten op een bosweggetje in de Franse Al pen. AI-HUK, zijn vrouw en schoonmoeder kwamen om, zijn dochters overleefden. De moord aanslag heeft in Frankrijk en Enge land voor veel beroering gezorgd. Nieuw onderzoek in Frankrijk duidt erop dat bij de 25 schoten op het gezin één enkel wapen is ge bruikt, een 7.65 mm automatisch pistool. Het grote aantal schoten had geleid tot speculatie dat er meerdere schutters zijn geweest. Paola te beschikken en vertoefde meer in Italië en Frankrijk dan op het koninklijk domein bij Brussel. Tegenover koningin Fabiola, de streng katholieke, deugdzame, cha rismatische eega van koning Bou dewijn, werd Paola frivool en ver wend gevonden. Albert wist zich ook geen raad met het onstuimige, grillige en soms opvliegende karak ter van zijn jonge vrouw. Na de snelle geboorte van de drie kinde ren, liep het huwelijk dan ook spaak. Óver wie de eerste scheve schaats gereden heeft, zijn de meningen verdeeld, maar in 1965 leerde Al- bert de Waalse barones Sybille de Selys-Longchamps kennen. Nog geen drie jaar later werd hun doch ter Delphine geboren. Ruim tien jaar lang woonde de prins - eerste troonopvolger zolang Boudewijn en Fabiola geen kinderen hadden - feitelijk samen met zijn minnares. Maar het was Paola die in 1970 werd gefotografeerd aan de arm van één van haar geliefden, de. Pa- rijse fotograaf Albert de Mun. Ze wilde scheiden van prins Albert, maar koning Boudewijn verzette zich. En toen geschiedde 'het mirakel': de gebrouilleerde echtelieden be keerden zich onder impuls van dochter Astrid tot de rooms-katho- lieke charismatische beweging, en bij hun 25ste huwelijksdag straal den ze weer als een verliefd kop pel. Toen Boudewijn in 1993 onver wachts overleed en prins Filip nog te onervaren werd geacht om zijn oom op te volgen, werden Albert en Paola het zesde vorstenpaar van België. De kersverse koningin, die gelukkig gesetteld was in een leven buiten de schijnwerpers, aan vaardde haar lotsbestemming met grote tegenzin. Het milde misprij zen en wantrouwen was ook nog niet helemaal verdwenen. En dat is jammer, menen intimi van Pao la. Ze is gelouterd, zeggen ze, mil der, al staat ze nog steeds op haar strepen en speelt haar koppigheid haar soms nog parten. Paola is een stereotype Italiaanse gebleven waardoor de Belgen haar, in tegenstelling tot Fabiola, nooit als één van hen zijn gaan beschou wen. Ze begrijpt weinig van de in gewikkelde Belgische politiek maar weet wel hoe haar man on der het uiteenvallen van zijn land lijdt, en probeert hem op een prak tische manier te steunen. En, zo moeten de Belgen toegeven, ook op haar 75ste is Paola nog steeds een elegante en mooie vrouw. MARIKANA - Mijnwerkers marche ren massaal naar de platinamijn van Lonmin in Marikana, waar vorige maand 34 stakers door de politie werden doodgeschoten. De ar beidsonrust in de Zuid-Afrikaanse mijnbouw heeft zich gisteren uitge breid met een wilde staking van vijf tienduizend mijnwerkers in een goudmijn in West Rand. Lonmin had gehoopt dat meer mijnwerkers weer aan de slag zouden gaan nadat NEW DELHI - De douane op de inter nationale luchthaven van New Del hi heeft een man aangehouden die een aap in zijn ondergoed had ver stopt. De 17 centimeter grote loris, een halfaap die in India en Zuid- oost-Azië voorkomt, werd ontdekt bij de veiligheidscontrole. De man is samen met twee andere reizigers vastgezet. Hij kwam uit de Thaise hoofdstad Bangkok en wilde overstappen op een vliegtuig naar Dubai. De douane vond in een vuilnisbak een andere loris. De ver dachten hadden hem daar achterge laten, omdat zij hem niet konden vervoeren, zei een medewerker van de dienst. Sbip!^ Pri,ïe( pp. at a 1 pere.p« fcamd/balod CMnvleitwIondstieseiverinssWnen.Oefcoilinsen rijn crus verotiU In de prijs. OmWoulenen prijswijrisinsen vooibïhouden. of bel met 020 - 66 22 222 91; 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 8