Moeite met opstaan? binnenland 17 Jachthond van prins kwispelt alweer fraude met I 7 r r medicijnen 'Wilders kreeg geld van Middle East Forum' stijgt flink "Het is fantastisch!' dinsdag 11 september 2012 De labrador van de prins met dierenarts Leo Eshuis. foto Carlo ter Ellen Het huis in Millingen aan de Rijn waar het omgekomen stel woonde. De wo ning werd gehuurd van een andere politieman van het korps Gelder land-Zuid, naar verluidt na bemidde ling van politieman Jan Petter. foto Mischa Rapmund/ANP Kekerdom Kekerdom ligt ca. 15 kilometer ten oosten van Nijmegen. I t ifM 'J Arnhem^ Nijmègen Kekerdom 'J J infographic CRW vuisten op de deur te rammen. Ik kwam er langsgefietst. Ze waren echt in paniek. Ik ben maar door gereden." De overbuurman trof de drie licha men zondag rond twaalf uur in de woning aan. „Wat me opviel is dat de auto niet op dezelfde plek stond als vrijdagmiddag. Ik denk dat ze vrijdag weer weg zijn ge gaan en later zijn teruggekomen." De drie lichamen zijn in de nacht van zondag op maandag uit de wo ning weggehaald. Verschillende media melden dat er in de woning geschoten zou zijn. Een woord voerder van het korps Gelder land-Midden, dat het onderzoek naar het drama leidt, kan dat niet bevestigen. De toedracht en de doodsoorzaak zijn nog niet vastgesteld. „Iemand kan wonden hebben waarvan je denkt dat het schotwonden zijn, maar later kan blijken dat het steekwonden zijn." Vandaag en morgen wordt er sectie op de licha men verricht. DEN HAAG - De Amerikaanse pro-Israelische denktank Middle East Forum is een van de finan ciers van Geert Wilders. Dat meldt persbureau Reuters. De in Philadelphia gevestigde orga nisatie heeft het geld betaald waar door PW-leider Geert Wilders zijn verdediging kon voeren in zijn proces in 2010 en 2011. Hij werd onder meer aangeklaagd wegens het aanzetten tot haat. In juni vo rig jaar werd Wilders vrijgespro ken. Ook dragen volgens Reuters 'Ame rikaanse groeperingen die de Isla mitische invloed in het Westen willen beperken' bij in de kosten voor de beveiliging van Wilders. Het geld voor de verdediging van de PW-leider werd volgens direc teur Daniel Pipes direct gestort op de rekening van advocaat Bram Moszkowitz. DE LUTTE - Skipper, de jachthond van prins Willem-Alexander, had vrijdag zijn dag niet. Tijdens een eendenjacht met zijn baasje knal de hij in volle vaart tegen een slootwal. De hond raakte in coma en is herstellende bij dierenarts Leo Eshuis in De Lutte. „De kroonprins is hier vrijdagmid dag nog even langs geweest, om te vragen hoe het met Skipper ging. Gelukkig gaat het al weer wat be ter. Hij eet weer en kwispelt" De kroonprins was vrijdag met een klein gezelschap op eenden- jacht. Zijn hond Skipper, een 3,5 jaar oude zwarte labrador, assis teerde hem. De hond is zo ge traind dat hij niet alleen in volle vaart naar het geschoten wild toe sprint, maar met dezelfde snelheid ook terugkomt. De hond verkeek zich op een met hoog gras overgroeide sloot. Met hoge snelheid kwam hij terecht te gen de slootwal. Jagers troffen Skipper schijnbaar le venloos aan. Dierenarts Leo Es huis: „Ik kreeg een telefoontje dat ik direct moest komen. Ik had geen idee waar het over ging. Het bleek de hond van de kroonprins te zijn. Elk botje is inmiddels ge scand, maar daar is niets bijzon ders aan te zien. Waarschijnlijk is het een hersenkneuzing." Inmiddels is er rumoer ontstaan. Marianne Thieme van de Partij voor de Dieren eist een spijtbetui ging van de kroonprins. Thieme vindt een hobby als de jacht niet te combineren met de voorbeeld- positie van de prins. DEN HAAG - Fraude met medicij nen is de laatste maanden fors ge stegen. Er is een stijging te zien in zowel het aantal mensen dat met valse recepten bij de apotheek komt, als mensen die ten onrechte medicijnen aanvragen. Dat conclu deert de Koninklijke Nederlandse Maatschappij ter bevordering van de Pharmacie (KNMP). „Fraude was vooral lokaal en inci denteel, maar de laatste tijd zien we het breder en constanter gebeu ren", aldus een woordvoerder van de KNMP. Volgens hem waren er voorheen slechts een handjevol meldingen van fraude. „Nu gaat het om zo'n 300 tot 400 gevallen per jaar, we krijgen zo'n 3 tot 8 meldingen per week binnen." De fraude gebeurt vooral met slaap- en kalmeringsmiddelen en de neusspray Instanyl, wat een opiummiddel is. „Deze medicij nen worden vervolgens doorver kocht, bijvoorbeeld op internet." Geldig bij aanschaf van een fauteuil of bank op maat. Niet geldig i.c.m. andere acties. liiien xijn 's. Bezoek een winkel bij u in de buurt W_ f&k idseweg 38 3»^ Alkmaar Rijnstraat 117 Heerlen In de Cramer 21 Almere Markerkant 10 132c Hengelo H-'li'.t Vosooerweg 16 Amersfoort Nijverheidsweg noord 53a Hoogeveen Croenewegenslrajl 4 Amstelveen Handweg 133 Hoogezand Haienleger 7 Arnhem Ringoven 16 Houten Duwboot 22d Beneden-leeuwen Heemstrawcg 46 Katwijk lageweg 35e Best Emdhovenseweg 30 Leeuwarden Wlllemskade 22 Breda Grenssteen 15 Capelle a/d IJssel Hoofdweg 4 Cruqulus Spaarncweg 26 Den HaagGüüHi Waldorpstraat 204 Doetlnchem Havensliaal 15b Emmen Nljbiacht 47 Gonnchem Spijlscdijk 24b :ke. Eerst thuis proefzitten? Niets Is zo prettig als de producten vrijblijvend bij u thuis uit te proberen. Zo ziet u direct of het past! 0B41 - 26 06 76 Bon voor een gratis brochure JA, stuur mij de gratis uitgebreide zitcomfort brochure. Naam Dhr Q Mevr Adres Postcode Plaats .- Telefoon "j E-mail wk37_P2_PZC I Zonder postzegel opsturen naar. Prominent. Antw nr. 707,8070 W6 Nunspeet Thuis vrijblijvend proefzitten? Bel 0341 - 26 06J6 'Het is helemaal geweldig. Kom ik 's morgens uit bed en zijn m'n ledematen stijf en pijnlijk, dan ga ik gewoon eerst even in m'n fauteuil zitten. Ik krijg precies de goede steun voor mijn rug. Dit had ik tien jaar eerder moeten doen!' Het kan anders! Sta gewoon samen met uw fauteuil op. Druk op de knop, voel hoe de sta-op fauteuil kantelt en loop weg. Zo eenvoudig is het. Deze week is het extra aantrekkelijk om uw eigen sta-op stoel te bestellen, u krijgt namelijk maar liefst 3,- per levensjaar!* Deze actie geldt alleen deze week. Kom langs t/m 15 september óf bel 0341 - 26 06 76 voor een vrijblijvende afspraak bij u thuis. Klein of groot? Altijd een fauteuil op üw maat gemaakt! Hebt u geen vervoer? Kijk en vergelijk gewoon thuis! Bel 0341 - 26 °6 76 Onze adviseur komt langs met een aantal fauteuils en geeft meteen maatwerkadvies. Elke demonstrate is gratis én vrijblijvend. In vier eenvoudig stappen. m 1 I Bel direct De adviseur Kies op uw 0341 - 26 06 76 komt met 4 gemak de en maak een j modellen bij j fauteuil die bij afspraak u thuis u past De bestelde fauteuil wordt zeer snel geleverd

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 7