'Drama volgde op ruzie 61 binnenland F^5TYLE 18 jaar in zaak meisje Jennefer Topvoordeel VERRE RONDREIZEN Tbs'er zat voor 'zeden' De gewelddadige dood van de 59-jarige politieman Jan Petter heeft voor veel emoties gezorgd bij zijn collega's van korps Gelderland-Zuid. BOEK ONLINE of bel 0900-9697 dinsdag 11 september 2012 DIANEyonFURSTENBERG exclusief bij Markt 4 Terneuzen ROTTERDAM - De rechtbank heeft een 26-jarige man gisteren acht tien jaar cel opgelegd voor dood slag op en het seksueel misbruiken van het 10-jarige meisje Jennefer van Oostende uit Rotterdam, vorig jaar oktober. Het Openbaar Minis terie (OM) had levenslang geëist. De man ontkent het meisje te heb ben misbruikt Zijn raadsman stel de dat het medisch rapport tegen strijdigheden en onwaarheden be vat De verschillen worden volgens de rechter veroorzaakt door de wij ze van onderzoek. „Maar de waar nemingen met het blote oog ko men overeen. Er is geen sprake van tegenstrijdigheden", aldus de rechter. Het OM stelde dat Jennefer is ge dood om het seksueel misbruik te verhullen. Voor die redenering vond de rechter geen bewijs om dat niet is te achterhalen op welk tijdstip ze is misbruikt. Het drama voltrok zich toen Jenne fer bij de man was om met haar neefje en nichtje te spelen. De ver dachte was de ex van de zus van Jennefer. Jennefer wilde naar de film, maar kreeg daarover ruzie met de man. De rechter noemde het schrijnend dat de man de familie lange tijd voorloog en in onzekerheid liet over de ware toedracht rond de dood van Jennefer toen naar haar werd gezocht. De familie van Jennefer reageerde geschokt na de uitspraak. De fami lieleden liepen huilend en vloe kend weg uit de rechtszaal. Ook in tweede woning hen nepkwekerij aangetroffen. Rijksrecherche begint integri- teitsonderzoek naar betrok ken agenten Gelderland-Zuid. 'Stel uit Millingen stond vrij dag in paniek bij Jan Petter op de deur te bonzen.' door Menno Pols en Jasper van Gruijthuijsen KEKERDOM - Rechercheur Jan Pet ter (59) uit Kekerdom kende het stel uit Millingen, dat zondag sa men met hem dood in zijn wo ning werd aangetroffen, al langer. De laatste tijd hadden het stel en de agent regelmatig ruzie. Dat beeld ontstaat na gesprekken met buurtbewoners in Kekerdom en Millingen. De 47-jarige vrouw uit Millingen had in het verleden een sport school in Veghel en werkte later bij een sportcentrum in Den Bosch. De 50-jarige man kwam oorspronkelijk uit Schijndel, dat enkele kilometers van Veghel ligt. Zij woonden in Millingen in een woning aan de Koningsdaalseweg. Deze hadden ze gehuurd van een andere agent van het politiekorps Gelderland-Zuid. Volgens een buurtbewoner uit Kekerdom, die de rechercheur vrij goed kende, is de huurovereenkomst via Petter tot stand gekomen. In de woning in Millingen is giste ren, net als in de woning van Pet ter, een hennepkwekerij aangetrof fen. Gisteravond werd bekend dat de rijksrecherche op verzoek van het Openbaar Ministerie in ver band met de vondst van de hen nepkwekerijen een integriteitson- derzoek instelt naar Petter en de andere agent. Niet duidelijk is of deze tweede agent op de hoogte was van de aanwezigheid van de hennep in de woning. Het Millingse stel kwam al langere tijd bij Petter over de vloer, zegt de eerder genoemde buurtbewo ner. „Een klein jaar. Na de vorstpe riode heeft hij klusjes in de tuin ge daan voor Jan. Bomen snoeien, do de planten uitgraven. En van de zo mer lagen ze nog samen te zon nen in de tuin van Jan." De man, die al jaren vlak bij Petter woont, kan zich niet voorstellen dat Petter een relatie had gehad met de 47-jarige vrouw, zoals ver schillende media meldden. „Ik heb ze nooit hand in hand zien lopen. Ik heb haar bij Jan ook uitsluitend gezien in gezelschap van de 50-jari- ge man." De politie stelt dat de precieze rela tie tussen de drie slachtoffers nog niet helder is. Petter was geschei den en heeft drie volwassen kinde ren. De laatste tijd boterde het minder tussen de Kekerdomse agent en het stel uit Millingen, zo lijkt het. Een buurtbewoner van het huis in Millingen zegt dat Petter vaak bij het duo aan de deur kwam, waar bij de gemoederen geregeld hoog opliepen. „Ik snap niet dat hij nog in dienst was en met een wapen mocht rondlopen." Volgens de Kekerdomse buurtbe woner stond het stel vrijdag aan het begin van de middag bij Petter op de stoep. „Ze zetten hun bus achteruit op de oprit, liepen naar de voordeur. Zij begon met twee De woning in Kekerdom waar de drie lichamen zijn gevonden. De omgeving van het huis is nog steeds afgezet. foto Mischa Rapmund/ANP INDONESIË Rondreis (Sumatra), Java Bali Vertrek: 16/10/12 t/m 26/3/13 strandverlengingen mogelijk in comfortabel 4-sterren hotel! met o.a. Medan, Tobameer, Bukittinggi, Bandung, Borobudur tempel en de Bromovulkaan incl. vluchten, verblijf, ontbijt en NL-sprekende reisleiding Zie www.kras.nl/36204 of /36308 Rondreis Klassiek Cuba Vertrek: 3/10/12 t/m 2/4/13 zéér populaire rondreis met 3 all-inclusive stranddagen! met o.a. Havana, Pinar del Rio, Trinidad, Valle de Vinales, Santiago de Cuba en Varadero incl. vlucht, vele maaltijden, NL-spr. reisleiding, excursies entrees Zie www.kras.nl/25099 SRI LANKA Rondreis Ceylon Compleet Vertrek: 10/10/12 t/m 25/4/13 allerlaatste plaatsen 10/i0! extra strandverlenging mogelijk met o.a. Anuradhapura, Sigiriya, Dambulla, Kandy, Pinnawela, Galle en stranddagen in Hikkaduwa incl. vlucht, verblijf, ontbijt, diner, NL-spr. reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/74756 ZUID-AFRIKA Rondreis Classic South Africa Vertrek: 6/11/12 t/m 2/4/13 langs alle highlights! met o.a. Pretoria, Kruger National Park, Swaziland, Zululand, Durban, Port Elizabeth, Knysna en het fascinerende Kaapstad incl. vlucht, verblijf, ontbijt, NL-spr. reisleiding en basisexcursies Zie www.kras.nl/25059 INDIA NEPAL Rondreis India Nepal Vertrek: 30/11/12 t/m 29/3/13 absoluut nérgens voordeliger! met o.a. Kathmandu, Pokhara, |ii Chitwan National Park, Lumbini, - Varanasi, het wereldwonder de Taj Mahal in Agra, Jaipur en Delhi incl. vlucht, verblijf, div. maaltijden, NL-spr. reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/36196 ARGENTINIË Rondreis Argentinië Patagonië Vertrek: 9/1/12 t/m 6/3/13 must voor natuurliefhebbers! met o.a Buenos Aires, El Calafate, Perito Moreno gletsjer, Torres del Paine, Ushuaia en het Tierra del Fuego National Park incl. vlucht, verblijf, ontbijt, NL- sprekende reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/25292 Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reservenngskosten en Calamiteitenfonds. ENSCHEDE - De tbs'er die zich zater dag tijdens een begeleid 'verlof aan zijn begeleidster vergreep, was ver oordeeld voor zedendelicten en werd behandeld. Het Ministerie van Justitie en Veiligheid weet niet waarom zijn toestand kennelijk zo fout is ingeschat. Vanmiddag wordt de 28-jarige tbs' er voorgeleid aan de rechtercom missaris. Hij wordt verdacht van een poging tot doodslag of moord op zijn begeleidster en van ver krachting. Tijdens een begeleid ver lof zaterdag - een fietstocht met zijn begeleidster - vergreep hij zich aan haar. Na een klopjacht kon hij in de omgeving van de kliniek 01- denkotte worden aangehouden. Zijn behandeling is gestaakt en hij zit in de cel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 6