zeeland 125 Combi Comfort Open Huis Dagen Cor Fondse: Grootste onderhoudsstop bij Yara Vier winkels aan voorzijde van De Lindenhoeve Van woensdag t/m zaterdag! dinsdag 11 september 2012 De PZC brengt in de serie Vrijbuiters por tretten van mensen die kiezen voor een le ven in de buitenlucht, op land of water. Vandaag: de visboer. sen. Ja hoor, dat kon ik wel. Ik heb één dag gevist en werd aan de ket ting gelegd. Je mocht er helemaal niet vissen. Drie weken heb ik met die kokkelboot achter een whisky stokerij gelegen. Dat was een mooie tijd." Hij zocht een nieuwe uitdaging, maar iedereen komt op een leef tijd dat hij het rustiger aan moet doen en vastigheid nodig heeft. Dat geldt zelfs voor Cor Fondse. Zeeland trok. Van oudsher bezat hij er diverse visvergunningen, in de loop der jaren verworven. Dus kwam hij zo'n zeven jaar geleden naar Breskens met zijn HA 10 om te ankerkuilen. „Elke visser weet wat dat is. Je ligt stil ten anker, gooit je netten uit en laat de stroming haar werk doen. In de oorlog werd veel op deze manier gevist, omdat het geen brandstof kost", verklaart Cor. Bijna twee jaar viste hij aan de Bel gische kust, voor Zeebrugge. Een aanpassing van de wetgeving stak door een stokje voor. Hij voelt zich verdreven. Met ankerkuilen op de Wester- schelde kon hij ook de kost verdie nen. Weer botste hij tegen regels die werden aangescherpt Steeds conflicten met de Algemene In spectie Dienst (AID). „Dan ving je een kabeljauwtje te veel." De verdiensten waren volgens hem mager. „In de winkel zie ik mijn vis terug voor tien keer de prijs die ik heb gekregen bij de af slag. Toen ben ik zelf maar een winkel begonnen." Dat verliep niet zonder slag of stoot. Reden voor die tegenwerking? „Af gunst", zegt hij resoluut. „Mensen durven niet zo te leven, omdat ze bang zijn dat er aan het eind van 'Wat? De strijd opgeven? Nooit! Dan moeten ze er een bom op gooien.' de maand niets meer is. Daarom zijn ze onderdanig. Maar je moet vechten om je eigen gang te kun nen gaan." Ooit spijt gehad van je keuze? „Wat? De strijd opgeven? Nooit! Dan moeten ze er een bom op gooien," roept hij driftig uit. Oké, in de winter, alleen aan boord, is het een mager zooitje. „Dan ben je blij wanneer het voor jaar is en de mensen weer tevoor schijn komen. Zeker weten. Nog een glaasje?" 5K5KS5SSi!Se«®5aa5SS®ï«!5S5S5S^®gï»»55K2«a®ESK SINT JANSTEEN Nieuwe excursie door waterwingebied Het Zeeuwse Landschap heeft een nieuwe excursie in de aanbieding: een tocht door het waterwinge bied bij Sint Jansteen. Een gids toont dat het gebied nog steeds die functie heeft en vertelt over het rijke verleden, waarin ook een paar akkertjes liggen. De tocht begint om 14.00 uur, duurt zo'n anderhalf uur en begint aan het eind van de Heerstraat in Sint Jansteen, bij het informatie bord. Meelopen kost 3 euro, kinde ren betalen de helft. NIEUWVLIET Duitse personenauto gestolen in Nieuwvliet Van een parkeerplaats aan de Zee weg in Nieuwvliet is zondagmid dag tussen 12.00 en 18.30 uur een zilverkleurige Chevrolet Rezzo met het Duitse kenteken H-SER1957 ge stolen. De auto stond afgesloten ge parkeerd. Toen de eigenaar rond 18.30 uur terug kwam bij de par keerplaats bleek de auto te zijn ge stolen. Het is niet bekend hoe de auto is weggenomen, aangezien er geen sporen zijn achtergelaten. CADZAND Helma de Keuninck behaalt masterstitel Helma de Keuninck uit Cadzand is afgestudeerd aan de Universiteit van Maastricht. Ze behaalde daar haar masterstitel in de Gezond heidswetenschappen, specialisatie gezondheidsvoorlichting. Helma is oud-leerlinge van het Zwincollege in Oostburg. TERNEUZEN Avond deathmetal op podium van De Pit Poppodium De Pit in Terneuzen is vrijdag het toneel van een avondje deathmetal. In het voorprogramma staan Cliteater (Nederland), Lacera ted and Carbonized (Brazilië) en Sekhmet (België). De hoofdmoot komt van de Amerikaanse groep Vi le, dat Amerikaanse deathmetal combineert met Europese black metal. Het eerste optreden begint om 21.00 uur. Kaarten kosten 5 euro in de voorverkoop en 8 euro aan de deur. Houders van een Pit-pas mo gen voor 4 euro naar binnen. comfort N mobiliteitshulpmiddelen Jufferswegje 12, Kapelle - 0113 34 10 49 www.combicomfort.nl - info@combicomfort.nl SLUISKIL - Vanaf morgen, woens dag, wordt bij kunstmestfabriek Ya ra in Sluiskil begonnen met de grootste onderhoudsstop ooit. Zo wel de ammoniakfabriek Refor ming E als de nieuwe kunstmestfa briek Ureum-7 (garantiecheck) en de daaraan gekoppelde verwer kingsinstallaties worden onder handen genomen. Daarvoor wor den duizend contractors inge huurd. Het stoppen en opstarten van de fabrieken kan tot geluidso verlast voor de omgeving leiden. Halverwege oktober moet alles weer draaien. SLUIS - Restaurant De Lindenhoe ve aan de Beestenmarkt in Sluis wacht een flinke verbouwing en uitbreiding. Meest in het oog springt de komst van vier winkel ruimten aan de Plompe Toren; de straat in het verlengde van de Bees tenmarkt Die worden verhuurd. Het gemeentebestuur is daar blij mee, want dat deel van het cen trum is nu, door het onbreken van winkels, niet het meest aantrekke lijke. Tegen het plan zijn geen zienswijzen ingediend, waardoor de gemeenteraad deze maand ak koord kan gaan. Het restaurant wil nog dit jaar beginnen met de ver bouwing. Vlietstraat 15, Terneuzen Tel. 0115-614082 Bij ziekenhuis "De Honte" T0EC6KG VERBOOEli Cor Fondse rookt paling aan boord van de HA 10 in de Handelshaven van Breskens. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 61