'Door dwaling is Anneke nu dood' binnenlandI 5 FNV dreigt met acties om Lenteakkoord dinsdag 11 september 2012 MMHBBHHMMnBi Vader slachtoffer pleit voor levenslange opsluiting Ron P. De vader van Anneke van der Stap maakte justitie gisteren tij dens de rechtszaak tegen Ron P. harde verwijten. Was de moord op Christel Ambrosius in Putten goed onderzocht, dan was P. daarvoor eerder opgepakt en had zijn dochter nog geleefd. door Gerard den Elt DEN HAAG - Ron P., de man die be halve Christel Ambrosius mogelijk ook Anneke van der Stap om het leven bracht, moet bij schuldigver klaring levenslang worden opgeslo ten. Dat betoogde vader Van der Stap gisteren in de Haagse recht bank. „Geen proefverloven en tierelantijnen", zei hij, op ander halve meter afstand stoïcijns gade geslagen door Ron P. (37) uit Erme- lo. Deze moordverdachte wist in de Puttense moordzaak jarenlang bui ten beeld te blijven en liet daar aanvankelijk twee anderen voor opdraaien. Dat was het gevolg van een van de grootste gerechtelijke Anneke van der Stap foto ANP dwalingen -in de geschiedenis. „Zonder deze fout had Anneke nog geleefd", zo maakte vader Van der Stap de Haagse rechtbank gis termiddag duidelijk. P. werd uiteindelijk tot achttien jaar cel veroordeeld voor de moord op Ambrosius. Hij houdt nog steeds vol dat hij de stewar dess niet heeft vermoord en ook in de zaak-Van der Stap spreekt hij tegen dat hij de dader is. Anneke van der Stap werd in de zomer van 2005 vermoord, nadat zij 's avonds laat per trein was te ruggekeerd uit Enschede. Wat er precies is gebeurd, is onduidelijk. Haar lichaam werd later in ver gaande staat van ontbinding ont dekt in bosschages langs de Vliet in Rijswijk. Forensische artsen en deskundigen konden de doodsoor zaak niet meer vaststellen. Er zijn geen (DNA-) sporen aangetroffen van de dader. De rechercheurs hebben slechts ondersteunend bewijs kunnen op diepen, niet iets dat Ron P. recht streeks aan moord of doodslag kan koppelen. Zo werd P. twee dagen na de vermoedelijke moord ge filmd terwijl hij in een tankstation twee broodjes en een ijsje kocht. Hij rekende af met de chipknip die toebehoorde aan Anneke van der Stap. Hoe hij daar aan kwam, wil de P. niet zeggen. Ook werd een externe harde schijf van een lap top aangetroffen, die aan Anneke toebehoorde. De computer bood hij aan op Marktplaats. Vandaag legt één van de celgeno ten van P. een verklaring af. zie onze website:binnenland Vader Anneke: 'Als hij veroordeeld wordt, krijgen wij rust' DEN HAAG VEN LO Meldpunt thuiszittend Nazi-attributen op kind krijgt veel mail rommelmarkt Enkele honderden meldingen heeft de Kinderombudsman al bin nen op het onlinemeldpunt voor kinderen die niet naar school gaan. Vooral ouders vertellen waarom hun kinderen niet naar school gaat. „Het gaat meestal om kinde ren die extra zorg of ondersteu ning nodig hebben en die op school niet krijgen", aldus een woordvoerster van de Kinderom budsman. De politie heeft zondag op een rommelmarkt in Venlo wapens en nazi-attributen in beslag genomen. Daarbij werd een 53-jarige Duitser aangehouden, zo meldde de politie gisteren. De Duitser probeerde steekwa pens, stroomstootwapens en zo'n 300 medailles en munten met Duit se SS-tekens en beeltenissen op de rommelmarkt aan de man te bren gen. AMSTERDAM - Vakcentrale FNV wil dat het kabinet enkele maatregelen uit het Lenteakkoord intrekt. In een brief van interim-voorzitter Ton Heerts aan premier Mark Rut- te laat Heerts weten dat uiterlijk 17 september aan de eisen moet wor den voldaan. Anders gaat de vak centrale zich beraden op acties. De FNV heeft onder meer de ver snelde verhoging van de pensioen leeftijd, versoepeling van het ont slagrecht, de nullijn voor rijksamb tenaren en de afschaffing van de onbelaste reiskostenvergoeding op het oog. Ook het CNV heeft bezwaren te gen bijvoorbeeld het uitgeholde ontslagrecht, het van tafel geveeg de pensioenakkoord en het afschaf fen van de reiskostenvergoeding. Maar het CNV wil geen ultima tum stellen. „De kiezer is nu aan zet. Laten we eerst afwachten wat de uitslag van de verkiezingen is", vindt Maurice Limmen, vicevoorzitter van het CNV. Na de val van het kabinet-Rutte kwamen WD, CDA, D66, Groen- Links en Christenunie tot het zo geheten Lenteakkoord, dat de ba sis is voor de rijksbegroting voor 2013. Heerts vindt dat in het akkoord maatregelen zitten die de positie van werkenden en niet-werken- den 'onaanvaardbaar zullen aantas ten en de onzekerheid in werk en inkomen doen toenemen'. sssssssssseniwsss Meeleven met slachtoffers Niet met daders Wie vroeger een inbreker zijn huls uit werkte, kon erop rekenen zelf door de politie te worden afgevoerd. En dat terwijl de inbreker al snel weer op vrije voeten stond. Het kabinet Rutte heeft hier gelukkig een eind aan gemaakt door de regels voor noodweer te verruimen. Jezelf verdedigen tegen een inbreker mag niet strafbaar zijn. En geleden schade moet Je altijd op de dader kunnen verhalen. De samenleving moet weten dat de overheid niet aan de kant van de daders staat. Maar aan de kant van slachtoffers. VVD. Niet doorschuiven maar aanpakken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5