Aangenamer zeeland 123 Linex Hulst verder met ruim dertig werknemers Nieuwe burgemeester Sluis moet meer verdienen dan eigenlijk mag dinsdag 11 september 2012 :v:vS<;-WS5555st;sB5»:-: Wonen, werken en recreëren moeten meer samengaan in de Zeeuws-Vlaamse Kanaal zone. Burgemeester Jan Lonink prees maandag in dat verband de nieuwe entree van Sas van Cent: 'Het ziet er aangenamer uit, als je tenminste van groen houdt' Van boven naar beneden, met wijzers van de klok mee: Informatiebord nieuwe entree Sas van Gent, vernieuwd fietspad bij chemiebedrijf Rosier, verlaten douanekantoor Belgische grens, nieuw straatmeubilair, levensgrote foto Zeeuws-Vlaamse Gieterij en historisch hart Sas van Gent. foto Camile Schelstraete SINT JANSTEEN Tweede editie Rough Ranch in café Lazarus Rough Ranch, een evenement voor de hardere muziekstijlen, beleeft vrijdagavond de tweede editie in café Lazarus in Sint Jansteen. Een aantal grote namen uit de hardsty- le scene zal hun draaikunsten to nen, onder anderen In Phase, Nei- lio, Fatal Inc., Face One en Class Mero. Het stevige muziekfeest is van 21.30 uur tot 4.00 uur. Voorver koop 10 euro, aan de deur 15 euro. Zie voor meer informatie de site: www.iuevents.nl TERNEUZEN Bibliotheek op zoek naar lokale schrijvers De bibliotheek in Temeuzen is op zoek naar lokale schrijvers en illus tratoren voor het Zeeuws-Vlaamse schrijversfestival. Dit festival staat voor zaterdag 3 november van 10.00 tot 12.30 uur gepland in de Terneuzense leeszaal. Schrijvers en illustratoren kunnen er hun talent tonen. Aanmelden kan door te mai len naar pr-zvl@bibliotheekzeeuws vlaanderen.nl vóór 26 oktober, met vermelding van naam, adres en de titel(s) van uitgegeven werk. TERNEUZEN Expositie China and more in Terneuzen Kunstenaar Jan Haas toont vrijdag 14 september tot en met woensdag 24 oktober zijn recente werk, Chi na and More, in de Kunstuitleen in Terneuzen. Violist van het Bra bants Orkest, Leo Silvius, opent de expositie om 17.00 uur. China and More is een serie tekeningen geba seerd op Haas' fietstocht in China. Het Colijnsplaat Watersnoodmonu ment en het melkmeisje Souburg zijn bekende werken van hem. ZAAMSLAG Vader en zoon Magré geven dubbelconcert Vader en zoon Wim en Wilbert Ma gré geven zaterdag een concert in het Podium van Zaamslag, de voor malige gereformeerde kerk aan de Terneuzensestraat. Wilbert speelt op een vleugel, Wim op het orgel. Het programma bestaat uit geeste lijke, licht klassieke en populaire muziek. Het concert begint om 20.00 uur en is een initiatief van de stichting tot behoud standaartorgel Zaamslag. Entree acht euro. door Romain van Damme HULST - Vol goede moed zijn ruim dertig werknemers maandag ochtend weer aan de slag gegaan bij Linex Prefab Daksystemen BV in Hulst, de nieuwe naam voor Li nex Prefab dat tien dagen geleden failliet werd verklaard. „We zijn hartstikke blij dat we zo snel een doorstart kunnen ma ken", zegt een opgeluchte direc teur Kees de Groot. „We zijn be gonnen met een kantinebijeen komst waarop we iedereen bijge praat hebben. Vervolgens is ieder een weer enthousiast begonnen om alles op te starten." Dat gebeurt met ongeveer dertig werknemers. Dat betekent dat er voorlopig voor twintig mensen geen plek is bij het bedrijf Direc teur De Groot: „Helaas niet. Of be ter gezegd, nóg niet. Want het is wel de bedoeling om de zaak weer verder uit te bouwen en straks meer' mensen aan het werk te hel pen. Nu is er vooral in de leiding (overhead) gesaneerd en werken we met zogeheten flexwerkers om bedrijfseconomisch zo verant woord mogelijk te werken." Met dank aan de Rabobank die een van de vorige twee aandeelhou ders aan geld helpt voor de door start van Linex. door Martijn de Koning OOSTBURG - De nieuwe burgemees ter in Sluis, die volgend jaar wordt benoemd, moet meer verdienen dan waar hij volgens de regels recht op heeft. Dat vindt het huidi ge college van B en W. De gemeen te zakte vorig jaar onder de grens van 24.000 inwoners. Nieuw te be noemen bestuurders (burgemees ter, wethouders en raadsleden) krijgen daardoor een lagere vergoe ding dan voorheen. De nieuwe burgemeester (de huidi ge, Jacques Suurmond, is een 'tus senpaus' die volgend jaar stopt) moet volgens de categorie '24.000-plus' betaald krijgen, me nen B en W. Zijn collega-wethou ders en raadsleden worden dat im mers ook: zij zijn in dienst sinds 2010, toen er nog wel meer dan 24.000 inwoners waren. Het zou onredelijk zijn de burgemeester re latief minder te betalen, vindt het college. Bovendien wordt juist in krimpgemeente Sluis veel ver wacht van een burgemeester, en daarom zou het jammer zijn als kwalitatief goede kandidaten niet solliciteren 'om redenen van finan ciële aard', aldus het college. De provincie moet zo'n constructie goedkeuren. Als de gemeenteraad eind deze maand akkoord gaat, wil het college aan Gedeputeerde Sta ten om goedkeuring vragen voor de 'opdassificatie' van de gemeen te, zoals 'te hoog inschalen' ge noemd wordt. Als de provincie de goedkeuring verleent, scheelt dat de nieuwe burgemeester zo'n 500 euro per maand: hij krijgt ongeveer 7500 eu ro bruto in plaats van een kleine 7000 euro. Hij houdt dat salaris zijn hele ambtsperiode. De bevolkingskrimp heeft geen ge volgen voor de omvang van de Sluise gemeenteraad. Zolang er meer dan 20.000 mensen in een gemeente wonen, blijft het aantal raadsleden op negentien.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 59