Gasleiding obstakel bij Westdorpe ZEEUWS-VLAANDEREN Verkeersweek om ongelukken te voorkomen Slachtoffer van schietincident bij Sas van Gent doet geen aangifte Skihaleigenaar Beherman dreigt met strafklacht tegen curator DINSDAG 11 september 2012 21 PZC Sas van Cent heeft ook groene entree 22 Ligging niet meegenomen bij milieuonderzoek naar verbrede Tractaatweg door Harmen van der Werf WESTDORPE - De aansluiting van de Tractaatweg op de weg naar Sas van Gent moet dichterbij Westdor pe worden aangelegd, omdat zich direct naast de hoofdweg aan de oostzijde een gasleiding bevindt. In de milieueffectrapportage (mer) voor de weg die eerder dit jaar is gepresenteerd, was dat niet meegenomen. In Westdorpe is door de wijziging in het beoogde tracé veel weer stand ontstaan onder de bevol king. Inwoners vrezen meer ge luidsoverlast en fijnstof van het voorbijrazende (vracht)verkeer. Dat in de mer de aanwezigheid van de gasleiding niet is meegeno men, is volgens provinciaal project leider Ad Segers niet zo vreemd als het lijkt. „Bij een mer-studie wordt voornamelijk naar de mi lieuaspecten gekeken." In de gemeenteraad van Terneu- zen leidde dit overigens in mei bij de vaststelling van de mer-studie al tot onrust. De WD-ffactie en Rian de Feijter, raadslid van TOP/Gemeentebelangen, stemden tegen; de meerderheid ging wel ak koord. WD-raadslid Erik Beumer zei geen behoefte hebben aan ver traging van de procedure, maar de 'plotselinge' wijziging van het tra cé kon volgens hem niet door de beugel. De Feijter drong 'dringend' aan op een maand uitstel, maar kreeg die niet. Volgens projectleider Segers is er nog geen man overboord. De mi lieugevolgen van het dichterbij Westdorpe leggen van de aanslui ting worden bij het onderzoek voor het gemeentelijk bestem mingsplan meegenomen, laat hij weten. Op het oog lijkt de aanslui ting nog ver weg te blijven van de bebouwing in Westdorpe, maar de provincie wil rondom de Tractaat weg 'het open landschap' handha ven. Dat heeft effect op de ver plaatsing van geluid. In de aansluiting kan nog wel wat veranderen. Zo is het mogelijk die krapper te maken. Ook kijkt de provincie nog naar een vanuit Westdorpe voorgestelde verdiepte ligging. Dit lijkt echter weinig kansrijk. De aanlegkosten van 'een dergelijke oplossing zijn vaak sub stantieel hoger', staat op pagina 199 in de gemaakte milieustudie. Desondanks wordt een verdiepte ligging wel doorgerekend, al was het maar om het verschil in kosten duidelijk te maken. Het ontwerp- bestemmingsplan wordt nog altijd begin 2013 verwacht. TERNEUZEN - Tal van Zeeuws-Vlaamse scho len richten zich dezer weken op verkeersvei ligheid. Sommigen een dag, andere een hele week. Basisschool De Hille in Terneuzen koos voor het laatste, al was het alleen maar omdat de meeste kinderen dagelijks de drukke Sloe- laan passeren om naar school te gaan. De brandweer was maandag tijdens de start van de verkeersweek present om uit te leggen wat zij zoal doet bij ongelukken. Een loodzwa re schaar, een brandweerslang en vooral ook dat grote rode gevaarte maakten behoorlijk in druk op de leerlingen van groep 4 en 5. De al lerkleinsten (groep 1) vergaapten zich tijdens een lesje oversteken ook aan de tankauto spuit, al moesten zij van de juf toch vooral in de gaten houden of er geen auto's of fietsers hun pad kruisten. In het schoolgebouw luisterden de iets oude re kleuters (groep 2) met open mond naar een spannend verhaal van Tante Verkeersfee en haar vogeltje Birdy. foto Mark Neelemans Video op www.pzcnl/video SAS VAN GENT - De politie kan nog geen duidelijkheid verschaffen over de toedracht van het schietin cident zaterdagmiddag op het woonwagenkamp bij Sas van Gent. Het slachtoffer, een 61-jarige man, wil vooralsnog geen aangifte doen en dus ook niets aan de poli tie kwijt Dat maakt, vertelt een po litiewoordvoerster, een onderzoek naar de oorzaak van het incident wel erg moeilijk. De 61-jarige man raakte bij de schietpartij licht gewond. Hij werd naar het ziekenhuis in Gent ge bracht, maar is daar inmiddels uit ontslagen. De politie kan niet zeg gen of het slachtoffer op het woon wagenpark woont of daar op be zoek was. TERNEUZEN Ongeluk door jongen zonder rijbewijs Bij een botsing tussen een fietser en een scooter, zondag rond 16.30 uur op het fietspad aan de Roose- veltlaan in Terneuzen, zijn beide berijders gewond geraakt. De scoo terrijder, die nog maar 15 jaar was en dus geen brommerrijbewijs had én geen helm droeg, raakte ge wond aan de hand. Hij krijgt meer dere bekeuringen. De fietser had een pijnlijke knie. TERNEUZEN - Eigenaar Olivier Be- herman van de skihal in Terneu zen dreigt een strafklacht in te die nen tegen curator Steven van Bo ven. Van Boven is belast met de af wikkeling van de faillissementen van twee Snowbase-bv's. Hij heeft in de media zijn ergernis uitgespro ken over de opstelling van Beher man bij het zoeken naar een oplos sing die mogelijk een ontslag van de vijftig medewerkers van de ski hal had kunnen voorkomen. Be- herman voelt zich in zijn eer en goede naam aangetast door uitla tingen van Van Boven. Curator Van Boven is niet onder de indruk van een klacht. „Ik doe mijn werk als curator en merk het wel. Me neer Beherman en ik komen el kaar zeker nog tegen bij de afwik keling van de faillissementen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 57