Ter Weel flirt met scholen Goes Bomen Kapelse laan weg BEVELANDEN/THOLEN Zwanenkuikens mogen weer almanak Ober DINSDAG 11 september 2012 21 Arduin wil vervoer in stand houden 22 Zorggroep ziet veel in samenwerking met Edudelta, ROC en Cios voor stageplaatsen door Frank van Cooten GOES - Zorggroep Ter Weel zoekt de samenwerking met een groot aantal scholen in Goes. „De zorg moet opener worden in de samen leving", zegt directeur Coby Traas. De directeur van de zorggroep is daarom een groot voorstander van het leggen van dwarsverbanden met het Goese onderwijsveld. Ze denkt aan scholen als Edudelta (het voormalige Groencollege), het ROC en het Cios. „Onze binnentuin wordt in het ka der van de verbouwingen en/of nieuwbouw geheel vernieuwd. De dementerenden kunnen heerlijk in deze tuin met dorpsplein ver toeven zonder te verdwalen. Het zou goed zijn als leerlingen van Edudelta de tuin gaan onderhou den. Leerlingen van het ROC kun nen een bijdrage leveren aan ons restaurant en leerlingen van het Cios kunnen onze bewoners hel pen met reisjes en uitstapjes. Zoals bij een rondvaart over de Ooster- schelde. De leerlingen kunnen de bewoners behulpzaam zijn bij het in- en uitstappen." De jeugd wordt op deze manier ook in de gelegenheid gesteld kennis te ma ken met de zorg. Door de daling van het aantal bewoners in Zee land wordt het voor ons moeilijk aan geschikt personeel te komen. Als leerlingen van diverse scholen in Goes bij ons stage komen lopen zijn ze wellicht geneigd te kiezen voor een baan in de zorg. De jeugd zal toch op de een of andere ma nier verleid moeten worden." Coby Traas wil het ook voor klein kinderen leuker maken hun opa of oma te bezoeken in Ter Weel. „We willen in ons restaurant Wifi aan leggen zodat de kinderen bijvoor beeld spelletjes kunnen spelen op hun iPad. Ook stimuleren we dat ze spelletjes kunnen doen in het zorgcentrum of mee kunnen hel pen bij het koken. Dat geldt ook voor de familieleden. Ze zijn hier toe echter niet verplicht. Voor be paalde zorgtaken blijft gekwalifi ceerd personeel nodig." Pagina 23: 'Niet iedereen dezelf de gehaktbal'. GOES - Daar zijn ze weer, de jonge zwanen. Talloze keren hebben de koppels zwarte zwa nen in de westvest met grote toewijding een nest eieren bebroed, en telkens liep het op niets uit. Dat kwam doordat de eieren van ge meentewege in olie werden gedompeld, zo dat de zuurstof, nodig voor de ontwikkeling van het kuiken, niet door de schaal kon drin gen. In de omgeving van de westvest ont stond grote veronwaardiging en SP-raadslid Loes Passieux, trok aan de bel. De zwanen mo gen nu hun broedsel grootbrengen, als de vo gels, zodra ze volwassen zijn, maar elders wor den ondergebracht. Het koppel bij de Leger- diek heeft al jongen. Bij de molen wordt nog gebroed. foto Ronald den Dekker door Luc Oggel KAPELlE - De gemeente Kapelle velt komend voorjaar 84 van de 94 beeldbepalende paardenkastanjes in de Van der Biltlaan in Kapelle. De laan wordt de komende twee jaar ingrijpend heringericht en voordat met de voorbereidingen wordt begonnen, is advies inge wonnen over de toekomstverwach ting van de bomen. Die is, meldt wethouder Jon Herselman, zoals verwacht matig tot slecht. Dat heeft er vooral mee te maken dat de kastanjebomen zijn aangetast door de zogeten bloedingsziekte; door een bacterie wordt de boom aangetast, er komen bruine vlek ken op de stam waaruit vocht komt. Later ontstaan er ruwe zwar te korsten en beschimmelt de stam. Ook kruipen er insecten in. In de herinrichtingsplannen zal volgens Herselman een herplant plicht worden opgenomen, maar dat de Van der Biltlaan een totaal andere uitstraling krijgt, lijkt on ontkoombaar. Ook omdat er jonge bomen terugkomen. Tip? redactie@pzc.nl Het Domburgse gezin was afgelopen weekeinde op bezoek bij vrienden in Overijssel. Het was wat later geworden dan ge pland toen ze huiswaarts keerden. Ze besloten daarom om onderweg te stoppen bij zelfbedieningsrestaurant om daar wat te eten. De jongste zoon was nog nooit in een dergelijk restaurant geweest. Bij binnenkomst zochten hij en zijn twee oudere broers een tafel uit ter wijl de ouders naar het buffet liepen om wat uit te zoeken. De jongste zag verbaasd hoe een man met een zwar te broek en een wit hemd plaatsnam aan een tafel en begon te eten. Hij riep door het restaurant: „Papa, mama, jullie moeten snel zijn, de ober eet het allemaal zelf op."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 51