Bowlingbaan straks flitsend en duurzaam 241 zeeland Ter Weel flirt met scholen Tennet bekijkt ander hoogspanningstracé Rilana houdt kinderfeestjes Zeeuwse Chalets verkoopt Arcabo Ondernemersplein Meditatie naar methode Krystal Pedicure als medisch beroep dinsdag 11 september 2012 door Ton van den Nouweland BURGH-HAAMSTEDE - De stichting Renesse investeert 85.000 euro in de bowlingbaan van het Sportcen trum Westerschouwen in Burgh-Haamstede. De vier banen krijgen nieuwe machines, digitale scoreborden en showverlichting met led-lampen. „De renovatie duurt acht dagen en wordt in april volgend jaar door een gespecialiseerd bedrijf uitge voerd", zegt administrateur Dick Kooman van de stichting Renesse. Sinds 1980 kan er worden gebowld in het Sportcentrum. De stichting Renesse is sinds 1993 eigenaar van het centrum. Vijfjaar geleden zijn parket en rolgoten van de baan ver nieuwd; nu is het de beurt aan de machines achter de baan. Achter elk van de vier banen staat zo'n elektrische machine die na een worp van een speler de kegels terugzet De apparaten zijn dertig jaar oud, maar functioneren nog prima. De keuze om ze te vervan gen is dan ook vooral ingegeven door de wens tot modernisering. Tegelijk met de nieuwe machines laat stichting Renesse zes digitale monitoren plaatsen. Vier zijn be doeld om de scores weer te geven. Op de andere twee wordt reclame vertoond. De zijkanten van de bowlingbaan worden creatief beschilderd. Een partij showverlichting - black Rilana van de Westeringh in Burgh-Haamstede organiseert sinds kort ook kinderfeestjes, van peuter tot puber. Dat doet ze naast haar kinderdansschool en fotogra- fiewerk. Bij personeelsfeesten, be- drijfsopeningen of bruiloften geeft het rust als voor de kinderen een eigen feestje wordt georganiseerd. Meer info op: www.rilanasevenementen.nl lights en discolampen - maakt de zaak af-De kegels zelf staan in ver durend van kleur veranderend licht. Uit oogpunt van duurzaam heid wordt uitsluitend gebruik ge maakt van led-lampen. In de nieuwsbrief van de stichting Renesse laat voorzitter Renger Erenst weten dat zijn organisatie het belangrijk vindt te investeren in sport en beweging. „Dat zijn middelen om anderen te ontmoe ten. Ze dragen bij aan een goede leefbaarheid. De bowling in Sport centrum Westerschouwen heeft een uitstekend perspectief. Wij vinden het economisch verant woord en daarom zijn we bereid fors te investeren." De bowlingbaan van het Sportcen trum Westerschouwen wordt druk gebruikt. Toeristen - een groot deel van de klanten is Duits - zijn de meest frequente bezoe kers. Maar ook Schouwen-Duivelanders weten de baan te vinden voor be drijfsuitjes, kinderfeestjes, verjaar dagen en jubilea. „En op woens dagavonden in de winter wordt er een bed rij vencompetitie afge werkt", aldus administrateur Koo man. Schouwen-Duiveland telt nog twee andere bowlingbanen. Dat zijn die van het Bowling, Pool en Snookercentrum aan de Hoge- zoom in Renesse en de baan op va kantiepark Aquadelta aan de Hage- weg in Bruinisse. Arcabo in Nieuwleusen, marktlei der in chaletbouw, wordt in Zee land vertegenwoordigd door de fir ma Zeeuwse Chalets van Hans van der Sluis in Scharendijke. De showroom van het bedrijf is te vin den aan de Elkerzeeseweg 45c. Chalets van Arcabo staan onder meer op strandpark De Zeeuwse Kust in Renesse en op chaletpark Alles Wisselt in Ellemeet. Met de meditatie- en visualisatie methode van Phylis Kristal kun je stoorzenders als meningen, emo ties, angsten en ingesleten gewoon ten leren herkennen. Dat beweert althans Marianne van den Haak, die hierin cursussen geeft Die wor den eens per maand op donderdag avond gehouden aan de Rietdijk 21 in Zonnemaire. Meer info op www.atmar.nl of: 06-46103624 Janny van Gemert is een praktijk voor medische pedicure begonnen in het Ondernemersatelier aan het Calandplein in Zierikzee. De me disch pedicure gaat iets verder dan de normale pedicure met diabeti- sche aantekening. Zij mag ook na gelbeugels plaatsen en persoonlij ke hulpstukjes voor de voet ma ken. Het beroep medisch pedicure bestaat sinds eind 2008. Handmatig de score bijhouden hoeft binnenkort niet meer in Burgh-Haam stede. foto Dirk-Jan Gjeltema Z SSSSCeSimSSSSSSSSX ^'5 5SSSS s y.' '7 SS5S8SSS5 door Luc Oggel KAPELLE - Op verzoek van de ge meente Kapelle bekijkt TenneT of er een ander tracé van de nieuwe hoogspanningsmasten mogelijk is ter hoogte van bedrijventerrein Smokkeïhoek. Dat is de uitkomst van gesprekken die de afgelopen tijd hebben plaats gevonden tussen gemeente, onder nemers en TenneT, beheerder van het elektriciteitsnet Kapelle en een tweetal ondernemers hebben grote moeite met het feit dat de ka bels dwars over het bedrijventer rein gaan lopen. Daarom heeft de gemeente zelf ook meegedacht over een alternatief, dat langs het terrein loopt. „Het huidige Smok kelhoek wordt daarmee ontzien, voor toekomstige uitbreiding heb ben we er nog een beetje last van maar veel minder dan in het door TenneT gewenste tracé", zegt wet houder Jon Herselman. Volgens hem is het ook in het belang van dat bedrijf en het ministerie dat er een 'probleemloos' tracé komt, ook met het oog op (plan) schade claims. Overigens had TenneT al aangegeven daar rekening mee te houden. TenneT bekijkt nu of het Kapelse alternatief mogelijk is. Her selman verwacht over een maand duidelijkheid te hebben. GOES - Zorggroep Ter Weel zoekt de samenwerking met een groot aantal scholen in Goes. „De zorg moet opener worden in de samen leving", zegt directeur Coby Traas. De directeur van de zorggroep is daarom een groot voorstander van het leggen van dwarsverbanden met het Goese onderwijsveld. Ze denkt aan scholen als Edudelta (het voormalige Groencollege), het ROC en het Cios. „Onze binnentuin wordt in het ka der van de verbouwingen en/of nieuwbouw geheel vernieuwd. De dementerenden kunnen heerlijk in deze tuin met dorpsplein ver toeven zonder te verdwalen. Het zou goed zijn als leerlingen van Edudelta de tuin gaan onderhou den." „Leerlingen van het ROC kunnen een bijdrage leveren aan ons res taurant en leerlingen van het Cios kunnen onze bewoners helpen met reisjes en uitstapjes. Zoals bij een rondvaart over de Oosterschel- de. De leerlingen kunnen de bewo ners behulpzaam zijn bij het in- en uitstappen." „De jeugd wordt op deze manier ook in de gelegenheid gesteld ken nis te maken met de zorg. Door de daling van het aantal bewoners in Zeeland wordt het voor ons moei lijk aan geschikt personeel te ko men. Als leerlingen van diverse scholen in Goes bij ons stage ko men lopen zijn ze wellicht ge neigd te kiezen voor een baan in de zorg. De jeugd zal toch op de een of andere manier verleid moe ten worden." Coby Traas wil het ook voor klein kinderen leuker maken hun opa of oma te bezoeken in Ter Weel. „We willen in ons restaurant Wifi aan leggen zodat de kinderen bijvoor beeld spelletjes kunnen spelen op hun iPad. Ook stimuleren we dat ze spelletjes kunnen doen in het zorgcentrum of mee kunnen hel pen bij het koken. Dat laatste geldt ook voor de fami lieleden. Traas: „Ze zijn hiertoe echter niet verplicht. Voor bepaal de zorgtaken blijft gekwalificeerd personeel nodig."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 48