Hoop gloort voor peuterspeelzalen SCHOUWEN-DUIVELAND Plukken tot het donker wordt almanak Ober DINSDAG 11 september 2012 21 Bowlingbaan flitsend en duurzaam 24 Kinderopvang Kibeo verwacht binnen enkele weken duidelijkheid door Piet Kleemaos BROUWERSHAVEN - Er komt moge lijk een doorstart voor de onlangs gesloten peuterspeelzalen in Kerk- werve en de met sluiting bedreig de peuterspeelzalen in Brouwers haven en Dreischor. In Oosterland kunnen de peuters al terecht bij kinderopvangorganisatie Kibeo. Het nieuws dat kinderopvangorga nisatie Koos zich gedwongen zag om met het peuterwerk in Dreischor, Oosterland, Brouwers haven en Kerkwerve te stoppen sloeg in als een bom. Clemens Pronk van scholenkoepel Radar: „De ouders zijn zich rot geschrok ken. En het was voor ons als Ra dar ook meteen aanleiding om te kijken hoe we dit probleem op zouden kunnen helpen lossen." Radar zette in op drie sporen; een herstart met Koos, als Radar zelf peuterwerk beginnen en als derde mogelijkheid samen met een ande re partner optrekken. Radar koos uiteindelijk voor het laatste. „Als Radar zelf het peuterspeelzaalwerk oppakken, bleek toch wel erg veel voeten in de aarde te hebben. Daar om hebben we besloten om dat niet te doen." Mocht Kibeo definitief ja zeggen dan kan er niet op stel en sprong gestart worden met peuterspeel zaalwerk. „Dat moet officieel aan gevraagd worden en dat vergt toch al snel zo'n tien tot twaalf weken", aldus Pronk. Tot het moment waarop de doorstart daadwerkelijk een feit is, zit een aantal ouders van peuters met een probleem. Pronk: „We zoeken naar een tijde lijke oplossing." Pronk hoopt dat de peuterspeelzalen in november weer gaan draaien. Ook in Dreischor ziet het er vol gens Leone van der Sar van de dorpsraad hoopvol uit. „We heb ben goede gesprekken gehad met Kibeo en het lijkt erop dat de peu terspeelzaal in het dorp na de herfstvakantie gewoon door kan draaien. Maar dan bij Kibeo in plaats van bij Koos. Het zou echt het mooiste zijn als het peuter speelzaalwerk in Dreischor niet on derbroken wordt." Zowel Pronk als Van der Sar hou den voor wat betreft de tokomst van te peuterspeelzaalwerk een slag om de arm. Van der Sar: „We zijn optimistisch, maar we hebben nog geen definitief antwoord van Kibeo." Bestuurslid van Kibeo Elly Brand is eveneens optimistisch. „Maar zeker is het nog niet. Het gaat stapje voor stapje." mtMWmtSmtMmmnmmmmm ffi56SSESHÜSS5!?SS!^aS5fi BRÖ1N1SSE - Het is alle hens aan dek in de 8,5 hectare grote fruitboomgaard van Liza Houte kamer in Bruinisse. De perenoogst is er in vol le gang en dat betekent dat er geplukt wordt tot het donker wordt. En dat zo dagen achter een. Vader - wethouder maar in het hart nog steeds fruitkweker - Gilles Houtekamer, (foto) offert er graag zijn vrije tijd voor op. „Het is een voorrecht om te mogen doen. Héérlijk." Hoewel door vorstschade de totale oogst min der is dan die van 2011 klaagt Houtekamer niet. „De conference hangt goed vol en dat is voor het bedrijf een belangrijke peer, toch wel zo'n beetje een kwart van het bedrijf. Dus tot nu toe valt het hier in Bru nogal mee met de oogst." foto Dirk-Jan Gjeltema MIDDELBURG Dronken automobilist vliegt uit de bocht Een 29-jarige automobilist is zon dag tegen middernacht op de roton de van de N57 ter hoogte van Kla- renbeek uit de bocht gevlogen en in de sloot beland. De man, een in woner van Noord-Beveland, moest mee naar het politiebureau voor een ademanalyse. Daaruit bleek dat hij drie maal te veel gedronken had. Bij het ongeval raakte nie mand gewond. NOORDGOUWE Vrachtwagen rijdt travalje aan barrels Dankzij oplettende inwoners is het de politie gelukt de vrachtwa genchauffeur te achterhalen die vrijdag aan de Ring van Noordgou- we de travalje omver reed. De me dewerker van een bedrijf in Sittard was doorgereden. Tegen de politie zei hij dat hij dacht een boomtak te hebben geraakt. De schade be draagt 10.000 euro en wordt door de verzekering vergoed. TERNEUZEN Ongeluk door jongen zonder rijbewijs Bij een botsing tussen een fietser en een scooter, zondag rond 16.30 uur op het fietspad aan de Roose- veltlaan in Terneuzen, zijn beide berijders gewond geraakt. De scoo- terrïjder, die nog maar 15 jaar was en dus geen brommerrijbewijs had én geen helm droeg, raakte ge wond aan de hand. Hij krijgt meer dere bekeuringen. De fietser had een pijnlijke knie. Het Domburgse gezin was afgelopen weekeinde op bezoek bij vrienden in Overijssel. Het was wat later geworden dan ge pland toen ze huiswaarts keerden. Ze besloten daarom om onderweg te stoppen bij zelfbedieningsrestaurant om daar wat te eten. De jongste zoon was nog nooit in een dergelijk restaurant geweest. Bij Tip? redactie@pzc.nl binnenkomst zochten hij en zijn twee oudere broers een tafel uit ter wijl de ouders naar het buffet liepen om wat uit te zoeken. De jongste zag verbaasd hoe een man met een zwar te broek en een wit hemd plaatsnam aan een tafel en begon te eten. Hij riep door het restaurant„Papa, mama, jullie moeten snel zijn, de ober eet het allemaal zelf op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 45