Buktm Si Bewtdjefi Lekker eten Ut 'Ve KUp' AUijd jrUte kUdUtg Veilig varen. Onderdeden, mt de koek dinsdag 11 september 2012 In het restaurant 'De Klip' kun je in het hoog seizoen ook uitgebreid dineren. Het restaurant is dan voor iedereen beschikbaar. Verder kun je in 'De Klip' ontbijten, koffiedrinken of lunchen. Koffiedame Marleen: „Ik ga fluitend naar mijn werk en fluitend weer weg, het is hier altijd De haven heeft uitgebreide sanitaire voorzie ningen. Naast toiletten en douches vind je in het toiletgebouw wasmachines en drogers. Ook erg belangrijk volgens de leden. Zo kun je altijd schone kleding meenemen op reis. schilderwerk, de tuin, het onderhoud aan de haven en draaien we diensten in de kantine", vertelt Bram de Wijze. Alle bestuursfuncties zijn bovendien op vrijwillige basis. Maar ook de schepen krijgen veel aandacht. In het voor jaar worden alle boten via een helling omhoog getrokken. Bram de Wijze: „Om de beurt gaat iedereen erop. Dan voeren we kleine reparaties uit en maken we het schip weer klaar om te varen." Zelf maken de leden vaak lange reizen. Spanje, Engeland, Frankrijk en Scandinavië zijn bekend terrein. Echtpaar de Wijze gaat er regelmatig samen op uit. Marian: „Vorig jaar zijn we bijna vijf maanden weggeweest. Echt een heerlijk gevoel: wegvaren en gewoon maar zien." Maar ook tijdens de lange tochten houden de leden contact. „Bram en Marian schrijven altijd hele brieven, zo blijven we een beetje op de hoogte", vertelt lid Danny van Wijnbergen. Voor elk lid is een leven zonder water in de buurt ondenkbaar. Bram van Sluijs: „Vroeger ging ik eerst een maand varen met mijn vrouw en daarna een maand met de caravan. Toch zochten we dan altijd het water op." Nu vaart Bram met bekenden of is hij bezig in de haven. „Aan het water is het pas echt genieten." Voor brandstof hoef je bij V.V.W. 'Schelde' niet met je jerrycans naar de benzinepomp. Gasolie tank je heel eenvoudig voor de dagprijs in de haven. Je kunt dus altijd met een volle tank op pad. Verder heeft de haven een helling waarop schepen eenvoudig omhoog getrokken kunnen worden voor het onderhoud. Tegenover de haven zit de winkel Van de Grui- ter b.v. Hier kun je terecht voor een behoorlijk aantal benodigdheden die van pas kunnen ko men bij de watersport. Als je een lampje nodig hebt oftouwwerk, dan ben je hier aan het goede adres. Maar ook voor gereedschap of geschikte kleding kun je hier terecht. •Matthanja Schipper foto's Lex de Meester De jachthaven van Vlissingen. V.V.W. De Schelde heeft bijna 200 leden. De wachttijd vbor een ligplaats bedraagt zo'n tien jaar. Boten langer dan 12,5 meter liggen buiten de haven. De haven is dieper dan 3,5 meter. De haven telt 83 ligplaatsen. De haven heeft een speciale passan tensteiger. Hier liggen boten gestapeld. Passanten kunnen ook de lege boxen in de haven gebruiken. Je kunt in de haven gebruik maken van gratis wifi.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 39