2 I Sckeide dinsdag 11 september 2012 Met een grote pot koffie op tafel zit een aantal leden van de Vereniging voor Watertoerisme 'Schelde' in Vlissingen op het terras van het clubgebouw. Een klein jongetje in zwemvest speelt met de bloemen en een hond ligt te rus ten in de zon. „We zijn een echte verenigings haven. We hebben bijna 200 leden. Zo'n 50 man staat inmiddels op de wachtlijst voor een ligplaats", vertelt oud-havenmeester Bram van Sluijs. „Zelf heb ik nooit op een wachtlijst ge staan. Ik ben vijftig jaar geleden met een klein motorbootje begonnen en heb dat langzaam uitgebouwd. Vroeger begon iedereen met een kano of een sloepje!" Marian en Bram de Wijze zijn nu zo'n zeven jaar lid. Marian: „Wij hebben ruim zes jaar op de wachtlijst gestaan, maar inmiddels bedraagt de wachttijd toch wel zo'n tien jaar." De haven is populair: „Het is hier ontzettend gezellig. In de zomer varen we en houden we wedstrijden zoals duotoch- ten. Ook is er in de winter van alles te doen. Zoals een mosselavond, scampi avond en een Thaise avond." Voor de voormalige haven meester zijn de sociale contacten erg belang rijk. „Sinds mijn vrouw is overleden kom ik hier iedere morgen en iedere middag. Er is veel afleiding en veel aanspraak. We drinken altijd samen een kop koffie." De vereniging heeft een aparte jeugdafdeling, toch zijn er maar weinig jongeren lid. „We zouden graag wat jong bloed zien. Maar ja, pas als iemand sterft kómt er weer een ligplaats vrij", grapt Bram van Sluijs. Echt veel plek voor jongeren is er dus nog niet. Oud-voorzitter Adri Maas voegt hier aan toe: „De mensen worden ouder dan vroeger en de schepen worden groter. Gelukkig zijn we bezig met uitbreiding, al is dat een moeizaam proces." De leden willen niet op een grotere plaats opnieuw beginnen. Bram van Sluijs wijst op de prettige ligging van de haven. „Je zit meteen op'de Westerschelde en de sluis draait altijd. Ideaal voor passanten. En zij brengen geld in het laatje, dus ze zijn meer dan welkom." Van oudsher is de vereniging erg actiefin de haven, „We werken verplicht vier dagen per jaar in de haven. Zo doen we bijvoorbeeld het Colofon Buiten Bewegen: verschijnt elke dins dag als bijlage bij de PZC en BN/DeStem Buiten Bewegen is een bijlage over leven en bewegen in Zeeland U kunt ons informeren: e-mail: buiten@pzc.nl website: www.pzc.nl postadres: PZC o.v.v. Buiten Postbus 914330 AB Middelburg telefoon: 0118 434010 Coördinatie: Jan van Damme telefoon: 0118 434014 mobiel: 06 542 671 57 e-mail: J.vandamme@pzc.nl Vormgeving: Johnny de Jonge Advertenties: Verkoopteam Zeeland telefoon: 0118 434070 teamzeeland@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 38