Williams verrast nu zelfs zichzelf 301 sport Topschutter De Witte gaat wedstrijdbal een mooi plekje geven i| 1 |l Duivenmelker Vaders beleeft zaterdag om nooit te vergeten lli dinsdag 11 september 2012 WHS-spits Arvin de Witte was tegen Yerseke liefst zevenmaal trefzeker. foto WHS door johnny Willeboordse SINT-ANNALAND - Arvin de Witte, de 21-jarige spits van WHS, scoor de zaterdag zevenmaal. In de met 7-0 gewonnen wedstrijd tegen Yer seke nam hij alle doelpunten voor zijn rekening. De voetballer speel de een droomwedstrijd, waarin haast niets fout leek te kunnen gaan. „Op den duur voelt het ge woon alsof elke bal die je raakt de goal in vliegt" In de beginfase van de wedstrijd miste de jonge spits nog wel twee grote kansen. „In de rust stonden we met 3-0 voor, maar toch ble ven die kansen door m'n hoofd malen." Achteraf sprak natuurlijk niemand meer over de gemiste kansen, maar De Witte is een perfectionist en had die twee mogelijkheden toch graag benut. „Het Zeeuws re cord staat volgens mij op acht goals in een wedstrijd. Als je dan die twee gemiste kansen erin had geschoten, had je er dus negen kunnen maken. Maar daar moet je natuurlijk helemaal niet aan wil len denken." De spits had wel meer verwacht van de tegenstander, Yerseke, en was dan ook wel verbaasd dat hij tegen deze tegenstander deze pres tatie kon leveren. Hij verwacht ook niet dat hij de prestatie ooit nog zal evenaren. „Maar je weet het natuurlijk nooit", zei hij la chend. „Ik blijf hard trainen en met de nieuwe speelwijze van ons team zullen er hopelijk nog een hoop goals volgen." WHS speelt nu veel meer over de grond, wat voor De Witte een be tere speelstijl is. „We speelden al tijd veel sneller de lange bal, en daar ben ik niet zo geschikt voor. Ik wil de ballen meer in de voeten hebben. Omdat we nu meer de voetballende oplossingen probe ren te zoeken, kan mijn spel zich veel beter ontwikkelen." De Stallander gaf als voorbeeld Lionel Messi. „Als je die in de lucht gaat aanspelen, wordt het ook niks. Nu zie je hem na elke wedstrijd met de bal in z'n han den lopen." In het profvoetbal is het een regel dat je de bal mag houden als je drie keer hebt ge scoord, zoals Messi vaak doet. Om dat de zevenklapper van De Witte zo bijzonder is, mocht de speler van WHS de bal als aandenken houden. „Dat is natuurlijk schitte rend. Die ga ik een mooi plekje ge ven/' 1 Arvin de Witte 2 Niels Mulder Jerfy Booy 4 Meivin Caljouw WHS Nieuwdorp Zeelandia M'burg 3A zon MZVC 3A Alberto Conde Morgado Zeelandia M'burg 3A Tom Blomaard Kloetinge Hoessein Bouzambou Vlissingen zon Sinan Coban 9 Domenique v.d. Ber Wesley Dieleman Stefan van Sabben Bert den Hamer 13 JanWarbout Nick Hubregtse Vlissingen BruseBoys Zaamslag s-Heer Arendskerke 3 A 2E 4A 5A HK zat 1C zon 1C j zon 2E zat 2E j zat Terneuzen Wemeldinge Sluis per 09-09-2012 goals factor s r i,s li 1,5 j 1,5 1,5 1,5 2 1,5 W 1.5 Serena Williams en Victoria Azarenka speelden elf keer tegen elkaar. Tien keer won de Amerikaanse. Serena Williams lijkt de fina le van de US Open te gaan verliezen van Victoria Aza renka, maar herpakt zich net op tijd. De Amerikaanse ten nisster verrast met de eindze ge zelfs zichzelf door Geert Langendorff NEW YORK - Gezien haar vorm tij dens de US Open kwam de biecht van Serena Williams onwerkelijk over. De Amerikaanse had zojuist Victoria Azarenka verslagen (6-2 2-6 7-5), maar bekende vooraf sterk rekening te hebben gehouden met een nederlaag. Haar toespraak in ge val van verlies lag weggeborgen in een tas. De vrees voor een afstraf fing van de Wit-Russin kreeg bijna gestalte. Bij een stand van 3-5 in de derde set mocht de nummer één van de wereld serveren voor de wedstrijd. Williams draaide de par tij echter om. Na een serie geweldi ge punten mocht ze de beker in ontvangst nemen. Williams heeft nu vijftien Grand Slamtitels, ver spreid over drie decennia, achter haar naam staan. Williams' sleutel naar succes lag be sloten in haar motivatie. Ze telde haar zegeningen na een jaar waarin een voetblessure haar carrière be dreigde. Een ongelukje - ze trapte in juli 2010 in een restaurant in een stuk glas - bracht haar zelfs even tjes in levensgevaar. Ongeveer ge lijktijdig moest haar oudere zus Ve nus leren omgaan met een auto-im- muunziekte, die van elke dag een uitdaging maakte. Williams kreeg tijdens de gedwongen rustpauze langzaam haar honger terug. Deze gretigheid ontbrak in het verleden regelmatig. Om aan de sleur te ont snappen zocht ze vertier in winke len. Deze hobby nam ernstige vor men aan. Het werd een verslaving, zo bekende ze. Ze bleef tijdens toer nooien tot diep in de nacht op om met haar creditcard spullen te be stellen. Eenmaal terug op de baan merkte Williams nog een lange weg te gaan te hebben. Haar kenmerken de spel kwam niet meer uit de verf Ook dit seizoen worstelde ze op zichtig. Het dieptepunt bereikte de Amerikaanse op Roland Garros, waar ze in de eerste ronde verloor van Virginie Razzanó. Samen met haar nieuwe coach Patrick Mou- ratoglou zette Williams daar een streep onder haar sportieve mar telgang. Beiden gebruikten de af gang om nieuwe hoogten te berei ken. Op Wimbledon verscheen een herboren speelster, die zowel het enkelspel als de dubbel won. De Olympische Spelen vormde haar volgende doel. Ze won goud, zowel in het enkel- als het dubbel spel. Scherper en fitter dan de wereld haar in lange tijd had gezien begon ze als uitgesproken favoriete aan de US Open. Wie moest haar stop pen? Haar exuberante vreugdeuitin gen in New York gaven aan hoe zeer ze weer genoot van het spel. Vanaf de eerste ronde klopte vrij wel alles. Vooral haar kwartfinale tegen Ana Ivanovic maakte indruk. Williams straalde zoveel kracht en energie uit, dat de voormalige win nares van Roland Garros (2008) wit wegtrok aan de andere kant van het net. Alleen al de gespierde verschijning van Williams deed de Servische ineenschrompelen. Ditzelfde kunstje hanteerde de Amerikaanse, onbewust, in de eindstrijd. Azarenka kon bij een stand van 5-3 in de derde set de wedstrijd uitserveren, maar kreeg angstvisioenen. Ze voelde aan dat haar tegenstandster nog één keer al les uit de kast zou halen. „Serena kon niet anders", vertelde ze. „Een stemmetje in mijn hoofd vertelde dat het een titanengevecht zou wor den." Williams plaatste haar comeback in een bijna verloren finale in per spectief „Ik denk dat dit het eerste seizoen is in lange tijd waarin ik mijn kalmte heb kunnen bewa ren", grapte ze. Haar toehoorders lachten schaapachtig, maar wisten dat ze de kern raakte. Williams kon op cruciale momenten uit haar vel springen. Woedeuitbarstingen be hoorden evengoed tot haar arse naal als een vlammende service en een dodelijk precieze forehand. Haar hervonden rust gaf op Flus hing Meadows de doorslag. In plaats van te foeteren op lijnrech ters en de umpire veranderde ze in de slotfase van tactiek. Ze lokte Azarenka uit haar tent en won haar meest spannende finale van een Grand Slam ooit. Ondanks haar zege blijft Williams vierde op de ranglijst en Azarenka eerste. De Wit-Russin deed geen poging haar ranking verbaal te on dersteunen. „Serena speelde gewel dig tennis", gaf ze aan. „In mijn ogen is ze de beste speelster aller tij den. Ze heeft de sport naar een ho ger niveau gebracht Had het kwart je mijn kant op kunnen vallen? Ja. Maar dat gebeurde niet." door Fred Rabout OOSTBURG - Een driejarige duivin van Wim Kooreman uit Klooster- zande en een jonge doffer van Dick Vaders uit Oud-Vossemeer waren de winnaars van het voorlaatste weekend van het duivenseizoen. De krasduivin van de 66-jarige Kooreman, een laat jong van 2009, won het provinciale ovemachtcon- cours vanuit Limoges. Ze werd inge- korfd op een jong van zes dagen en landde zaterdagmorgen aan de Tas- dijk in Kloosterzande. Dit nadat ze vrijdag om 14.00 uur in Limoges de vrijheid had gekregen. Het was Kooremans eerste provin ciale winst. De man die in de jaren negentig van de vorige eeuw van uit Numansdorp in Zeeuws-Vlaan- deren neerstreek - eerst in Ossenis- se en vijf jaar geleden in Klooster zande - kan overigens al een knap pe erelijst voorleggen. Hij was on der meer al provinciaal kampioen van Zuid-Holland op de 'zware fond'. Dit seizoen pakte hij de Zeeuwse titel op de ovemachtfond, dus de middaglossingen. Dick Vaders zag een donkere kras van 2012 het predikaat 'snelste van Zeeland' op het natoerconcours vanuit Breuil le Vert pakken. Va ders: „Het is een duifje dat dit sei zoen twaalf keer in de mand werd gestopt. Hij pakte in de vereniging PV de Zwaluw al vier de eerste prijs. Daarnaast eindigde hij nog vier keer in de top tien. Slechts één keer stond hij niet op de uitslag. „Ze hebben me er al geld voor ge boden, maar deze duif is niet te koop. Het is eigen kweek en die blijft bij Vaders." Het was uiteraard de eerste geteken de van de veertien jonge (op de deur gespeeld) en zes oude (met jonkies) die de 66-jarige Vaders had ingekorfd. Hij heeft de winnen de duif niet zien komen. „Ik had ze nog niet verwacht", zei de inwoner van Oud-Vossemeer, die bij het be oefenen van de duivensport op de steun kan rekenen van zijn neef Dick Eindhout Het was voor Vaders, die afgelopen zaterdag ook de tweede snelste van Zeeland op zijn hok zag binnenlo pen, het eerste provinciale succes. „Ik heb ooit wel een keer de num mer twee van Zeeland gehad, maar nu de twee snelsten... Het is een za terdag om nooit te vergeten." Komend weekeinde wordt het sei zoen afgesloten met een midfond- concours voor jonge duiven vanuit Orleans en de natoer voor oude en jonge duiven vanuit Peronne.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 30