1318 sport 129 15 Wilmots probeert euforie te temperen Krul snel weer onder de lat MÊ& dinsdag 11 september 2012 Tim Krul kan waarschijnlijk volgende week alweer het doel van Newcastle United verdedi- M gen. Dat vertelde bondscoach Louis van Gaal maandag vlak voor de laatste training van Nederland speelde tot nu vijftien keer tegen Hon- Oranje voor het u'itduel met Hongarije. Krul, vrijdag tegen Turkije basisspeler van Oranje, garije. Acht keer werd gewonnen, twee keer ge- reisde niet mee naar Boedapest. Hij overstrekte zaterdagavond op de training zijn linkerelle- lijkgespeeld en vijfmaal verloren. boog. „Het valt mee", stelde Van Gaal. „Maar het duel met Hongarije komt te vroeg." door Barry van der Hooft BRUSSEL - Sinds de overwinning op het Nederlands elftal is België in de ban van de Rode Duivels. De sfeer is volledig omgeslagen, want voor het land dat al vijf eind- toernooien op rij miste, lijken de vette jaren nu te zijn aangebro ken. De selectie begon de WK-kwalificatie met een overwin ning in Wales (0-2) en ontvangt vanavond in Brussel concurrent Kroatië. In het Koning Boudewijnstadion zullen vele ogen weer op Eden Ha zard gericht zijn. Het grootste ta lent van België kende deze zomer een flitsende start bij Chelsea, maar kon vrijdag in Wales op nieuw niet overtuigen in het shirt van zijn vaderland. De 21-jarige aanvaller, voor veertig miljoen eu ro weggekocht bij Lille, maakt zich echter geen zorgen. „Ik weet dat er veel van me wordt ver wacht en ik weet ook dat ik beter kan", vertelde Hazard na de laat ste training. „Van druk heb ik geen last." Wilmots: „Daar heeft hij inderdaad geen last van. Ik heb Eden nog niet één tel nerveus ge zien." De coach sloeg de afgelopen da gen meerdere keren een arm om zijn schouder. „Want ik heb veel vertrouwen in hem", zei Wil mots. „Hij moet bij ons doen wat hij bij Lille deed en nu bij Chelsea ook al een paar keer heeft laten zien." En lukt dat niet, dan heeft Wilmots voldoende opties achter de hand. Van de 25 spelers die hij voor de twee interlands selecteer de, staan er inmiddels liefst twaalf onder contract bij een club uit de Engelse Premier League. Christian Benteke en Kevin Miral- las werden vlak voor het verstrij ken van de transferdeadline vast gelegd door respectievelijk Aston Villa en Everton, terwijl Axel Wit sel voor veertig miljoen euro van Benfica naar Zenit St. Petersburg verkaste. De Belgische voetballers zijn uitermate populair bij de Eu ropese topclubs en daar moet het nationale elftal alleen maar van kunnen profiteren. Het volk voelt in ieder geval aan dat de aanzet is gegeven voor een succesvolle pe riode. Het stadion is vanavond op nieuw uitverkocht en zal volledig rood kleuren. Het is een sfeer waarin de Rode Duivels in het recente verleden nogal eens konden bezwijken on der de druk. De kans dat dat ge beurt, is nu kleiner. De meeste spelers acteren in grote competi ties, slechts vier geselecteerden spelen hun wedstrijdjes nog in de eigen Jupiler Pro League. Vincent Kompany, aanvoerder van de Bel gen en van Manchester City, is het ideale boegbeeld. Je ziet het tij dens de trainingen. Het gaat er ontspannen aan toe, met spelers die een zelfverzekerde uitstraling hebben. Door het hogere niveau bij hun club zijn ze het gewend om met meer druk om te gaan. De Belgen willen nu initiatiefrijk voetballen, waar ze niet zo lang geleden voor al reageerden en te vaak achter de feiten aanliepen. Wilmots heeft: wel geprobeerd de euforie een beetje te temperen na de overwin ning op Oranje van vier weken ge leden, maar dat is niet echt gelukt. De fans staan te trappelen van on geduld, zij willen samen met de ploeg naar het wereldkampioen schap in Brazilië. „In Wales hebben we drie gouden punten gepakt", zei Wilmots droog. „Als dat tegen Kroatië niet lukt, is dat geen drama. De weg is nog heel lang." KNOWSLEY Van Poppel leider in Groot-Brittannië Wielrenner Boy van Poppel is de nieuwe leider in de Ronde van Groot-Brittannië. De Nederlander uit de United Healthcareploeg kreeg de gouden leiderstrui maan dag na de tweede etappe, waarin hij naar de derde plaats spurtte. De Australiër Leigh Howard (Ori- ca) won de rit over 180 kilometer van Nottingham naar Knowsley. Hij drukte in de massaspurt verras send zijn wiel eerder over de meet dan de Britse wereldkampioen Mark Cavendish (Sky). BRUSSEL Boonen en Gilbert kopmannen België Tom Boonen en Philippe Gilbert zijn de kopmannen van de Bel gische ploeg voor het WK wielren nen op de weg dat zondag 23 sep tember in Limburg wordt verre den. Dat heeft de Belgische bonds coach Carlo Bomans maandag be kendgemaakt. Bomans koos verder voor Greg van Avermaet, Björn Leukemans, Gian ni Meersman, Jürgen Roelandts, Stijn Vandenbergh, Kevin de Weert en Johan Vansummeren. LONDEN Coe wil nu olympisch comité leiden Sebastian Coe heeft maandag ge- - zegd dat hij bereid is voorzitter te worden van het Brits olympisch co mité (BOA). De oud-atleet maakte als preses van het organisatiecomi té de Olympische Spelen en Para lympics van Londen tot een groot succes. Lord Coe liet weten dat de BOA hem heeft benaderd om Colin Moy- nihan, die over twee maanden af treedt, op te volgen. De voormalige wereldrecordhouder op de 1500 meter staat daar positief tegenover. Eventuele andere gegadigden voor de functie hebben tot 24 septem ber de tijd om zich te melden. SWANSEA Tiendalli zet loopbaan voort bij Swansea City Dwight Tiendalli vervolgt zijn voet balloopbaan bij Swansea City. De vleugelverdediger ondertekende maandag een contract tot het ein de van het seizoen bij de club uit de Engelse Premier League. Hij wordt ploeggenoot van Michel Vorm, Jonathan de Guzman en Kemy Agustien. De 26-jarige Tiendalli was clubloos na het aflopen van zijn contract bij FC Twente deze zomer. CARMEL Golfer Mcllroy blijft toernooien winnen Golfer Rory Mcllroy heeft zondag in Carmel (Indiana) voor de twee de keer op rij de titel gewonnen op de Amerikaanse PGA Tour. De Noord-Ier schreef in grootse stijl het BMW Championship op zijn naam. Vorige week was hij ook al de beste bij het Deutsche Bank Championship. Mcllroy eindigde na vier sterke ron den ruim onder par (64-68-69-67) op een score van 268 slagen (-20). Daarmee versloeg hij de Ameri kaan Phil Mickelson en de Engels man Lee Westwood, die met 270 ge deeld tweede werden. ;v i' -'li*v' ~~~K 1 Arjen Robben en Wesley Sneijder hebben lol tijdens één van de trainingen van het Nederlands elftal. De sfeer is duidelijk weer goed bij Oranje. foto Toussaint Kluiters/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 29