TOT 70%! Combi Com Totale leegverkoop! KORTINGEN 25 Eten en wandelen in Middelburg Felgekleurde reclamebak VHssingen geeft moet van shoarmazaak af 8®y Ambon Slachtoffer schietpartij wil geen aangifte doen GroenLinks: brede schooQ op Oranjeplein w dinsdag 11 september 2012 door Wendy Wagenmakers VLISS1NGEN - De grote, felgekleurde reclame-uiting op de gevel van shoarmazaak Istanbul Kebab op de Nieuwendijk in Vlissingen, moet eraf Dat heeft de gemeente Vlissingen bepaald. De eigenaar van Istanbul Kebab, Hüsnü Telli, had de reclame-uiting met knallende kleuren al opgehan gen voordat hij daar in september 2011 een vergunning voor aan vroeg bij de gemeente. Die aan vraag is geweigerd. Maar ook zijn volgende aanvraag, die werd gedaan in februari van dit jaar, kwam niet door de monu mentencommissie heen. Ook al was deze reclame-uiting een stuk kleiner; de commissie vond het niet passen bij het pand. Het liefst had de monumenten commissie de hele lichtbak, waar op de reclame-uiting is bevestigd, verwijderd willen zien, zodat het monumentale pand in ere zou worden hersteld. Maar de gemeen te Vlissingen vindt dat ze dat niet van Telli kan verlangen, aangezien ze in 1992 zelf toestemming voor de lichtbak heeft gegeven. Het ver wijderen van zo'n bak kost boven dien ook geld. Daarom gaat de gemeente alsnog akkoord met de tweede aanvraag, die voor een kleinere reclame-ui ting. Op zich voldoet die namelijk best aan de welstandsnota, luidt de redenering. De eigenaar van Istanbul Kebab blijkt bovendien bereid de reclame- bak donkergrijs te schilderen, net als de kleur van de gevel. VLISSINGEN - De Stichting Samen werking Vlissingen Ambon krijgt van de gemeente Vlissingen een eenmalige financiële bijdrage van 2500 euro. Dat geld gebruikt de stichting om ter plekke noodhulp te verrichten in het door overstro mingen getroffen gebied. Door een aardverschuiving op 1 au gustus zijn slachtoffers gevallen en vele huishoudens zwaar getroffen. VLISSINGEN - GroenLinks Vlissin gen wil dat er eindelijk een knoop wordt doorgehakt over de locatie keuze van de brede school in Sou burg. En als het aan de fractie ligt, wordt dat het Oranjeplein. Al jaren bestaat er een impasse in de discussie over waar de school, die de Burcht-Rietheim en de Tweemaster/Kameleon moet ver binden, moet komen. Het laatste van een reeks voorstellen behelst een gesplitste locatie. Maar dat is niet de bedoeling, zegt GroenLinks. Die vindt het Oranje plein de meest geschikte locatie, aangezien daar al één van de scho len staat en er ruimte genoeg is. SAS VAN GENT - De politie kan nog geen helderheid verschaffen over de toedracht van het schietinci dent zaterdagmiddag op het woon wagenkamp bij Sas van Gent. Het slachtoffer, een 61-jarige man, wil vooralsnog geen aangifte doen en dus ook niets aan de politie kwijt. Dat maakt, aldus een politiewoord voerster, een onderzoek naar de oorzaak van het incident wel erg moeilijk. De man raakte bij de schietpartij licht gewond. Hij werd naar het ziekenhuis in Gent ge bracht, maar is daar inmiddels ont slagen. De politie kan niet zeggen of het slachtoffer op het woonwa genpark woont of op bezoek was. ^'beenhakker H HHI r„ u 1 u 1 iJJ.i.. comfort - mobiliteitshulpmiddelen Jufferswegjè 12, Kapelle - 0113 34 10 49 www.combicomfort.nl - info@combicomfort.nl Beppie Nagtzaam in haar tuin. Daar houdt ze zaterdag de tweede tuinfair van dit jaar. foto Ruben Oreel MIDDELBURG - Vier Middelburgse restaurants doens van 19 tot en met 22 september mee aan 'Ont dek Culiniar Middelburg', een combinatie van eten en wandelen door het historisch centrum. Het concept is bedacht in Delft, door restauranthouder Ed Hoo- gendijk. In Delft sloeg het idee aan en Hoogendijk besloot 'Ontdek Culinair' ook elders in het land toe te passen. Inmiddels doen naast Delft zeven steden mee: Bergen op Zoom, Den Haag, Leiden, Rotter dam, Dordrecht, Breda en dus ook Middelburg. Peper en Zout, Desafi- nado, Panneke en Nummer 7 zijn de deelnemende restaurants in Middelburg. In elk restaurant krijgt de bezoe ker één gang (aperitief voorge recht, tussengerecht, hoofdgerecht, dessert koffie). Tussen de gangen door is een wandeling uitgezet. De prijs is 59,50 euro per persoon in clusief een drankje per gang. „Het is de eerste editie in Middelburg. Er kunnen maximaal 200 mensen aan deelnemen. Als zich meer mensen melden, willen we ko mend voorjaar uitbreiden naaf meer deelnemende restaurants", zegt Michiel Kunst van Nummer 7. Volgens hem is het een uitgele zen kans voor de restauranthou ders om te laten zien wat ze in huis hebben. Voor alle duidelijk heid: wie tijdens van 19 tot en 22 september 'gewoon' uit eten wil in één van de restaurants is ook welkom. meer informatie en reserveren via: www.ontdekculinairnederland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 25