Raad helpt Waterpark uit de brand Romantische bekentenis bezegelt brutale strandhuisjeskraak WALCHEREN Tennet bekijkt ander tracé almanak Tip? redactie@pzc.nl Ober DINSDAG 11 september 2012 21 Arduin wil vervoer in stand houden 22 Groene creativiteit in Serooskerke 24 Middelburg geeft garantie voor lening om bouw recreatieproject bij De Witte Raaf door te laten gaan door Theo Ciele MIDDELBURG - Het bouwproject Waterpark Veerse Meer bij Arne- muiden is voorlopig uit de finan cieringsproblemen. Een meerder heid van de Middelburgse gemeen teraad stemde maandagavond in met het voorstel garant te staan voor een lening van 500,000 euro. Waterpark is een groot project bij camping De Witte Raaf en omvat onder meer de bouw van recreatie woningen, een jachthaven en een groot voorzieningengebouw met zwembad, restaurants en een su permarkt. Deze zomer verleende ABN Amro geen nieuw krediet aan het project vanwege een beleidswijziging. De bank zou, volgens het college van B en W, niet langer aan de finan ciering van projectontwikkeling doen. Waterpark moest daardoor op stel en sprong op zoek naar een nieuwe geldschieter. Gevolg was ook dat er te weinig kas in geld was om aannemer en andere leve ranciers te betalen. Waterpark klop te vervolgens bij de gemeente aan voor de garantstelling. Als de ge meente de terugbetaling garan deert, kan Waterpark snel geld le nen om de periode te overbruggen tot er een nieuwe langlopende fi nanciering is gevonden. Volgens het college is het risico voor de ge meente zeer beperkt, terwijl de ge volgen van het niet geven van de gemeentegarantie grote gevolgen kan hebben voör het project en de nog niet betaalde leveranciers van Waterpark. De coalitiepartijen (PvdA, LPM, CDA en WD, samen 16 zetels) volgden het college in deze redene ring. De oppositie (SGP, Christen- Unie, D66, DuurzaamRood en GroenLinks, samen 13 zetels) vond dat er te veel onduidelijkheden wa ren. Principieel wezen ze steun door de gemeente aan een particu lier project af. Volgens PvdA'er Peter de Doelder en CDA'er Wim Kant kan de raad het zich niet ver oorloven te wachten met een be slissing omdat dan ondernemin gen in de problemen zouden ko men. „De gevolgen zijn dan niet te overzien", zei Kant. Dat doem beeld bracht de oppositie niet tot andere gedachten. Chris Dekker (SGP) zei echter dat de malaise in de bouw niet opgehangen kan wor den aan dit ene project. Hij, en an deren, vreesden dat binnenkort meer projectontwikkelaars bij de wethouder op de stoep staan voor een garantie. door Henk Postma DOMBURG - Bruut opengebroken strandhuisjes. Het is bij Domburg een ware plaag. Maar niet alle van dalen zijn even kwaad. Er zijn er zelfs die de wellevendheid hoog in het vaandel hebben staan. Zoals afgelopen weekend op het strand bij Hoogduin. Toen de fami lie Bommeljé uit Grijpskerke daar zondag de sleutel in het slot van hun strandhokje wilde steken, bleek dat het slot verdwenen was. Plet lag binnen op de vloer, met de roestige schroeven zo uit het hout gerukt. Het was niet voor het eerst dat het strandhuisje van de Bommeljés bruusk bleek te zijn opengebro ken. Begin deze zomer nog gingen vandalen na een kraak met het skimboard van hun dochter aan de haal. Ook nu weer welde woe de in hen op. Maar die sloeg om toen ze op de vloer een vertede rend briefje vonden: „Kasper en ik hebben in jullie huisje overnacht. Het was erg koud, daar om hebben we wat koffie gedronken. Naast de kou was het ook erg roman tisch en bijzonder om 's nachts hier te zijn. Bedankt voor de gastvrijheid en sorry van het slot. Liefs, Vera Kasper." „En dat", verzucht Carla Bommel jé, „verzacht dan het leed." Dat bleek bovendien snel geleden. „On ze spullen waren verplaatst, maar wel weer keurig recht gezet, We missen alleen wat oploskoffie." Het slot is alweer gerepareerd. Met steviger schroeven. En met een treffend besluit: „Zand erover!" KAPELLE Op verzoek van de gemeente Kapel- Ie bekijkt TenneT of er een ander tracé van de nieuwe hoogspan ningsmasten mogelijk is ter hoogte van bedrijventerrein Smokkelhoek. Dat is de uitkomst van gesprekken die de afgelopen tijd hebben plaats gevonden tussen gemeente, onder nemers en TenneT, beheerder van het elektriciteitsnet. Kapelle en een tweetal ondernemers hebben moei te met het feit dat de kabels over het bedrijventerrein gaan lopen. Daarom heeft de gemeente ook meegedacht over een alternatief, dat langs het terrein loopt. „Het huidige Smokkelhoek wordt daar mee ontzien, voor toekomstige uit breiding hebben we er nog een beetje last. Maar minder dan in het door TenneT gewenste tracé", zegt wethouder Jon Herselman. NOORDGOUWE Vrachtwagen rijdt travalje omver Dankzij oplettende inwoners is het de politie gelukt de vrachtwa genchauffeur te achterhalen die vrijdag aan de Ring van Noordgou- we de travalje omver reed. De me dewerker van een bedrijf in Sittard was doorgereden. Tegen de politie zei hij dat hij dacht een boomtak te hebben geraakt. De schade be draagt 10.000 euro en wordt door de verzekering vergoed. Het Domburgse gezin was afgelopen weekeinde op bezoek bij vrienden in Overijssel. Het was wat later gewor den dan gepland toen ze huiswaarts keerden. Ze besloten daarom om onderweg te stoppen bij zelfbedieningsrestaurant om daar wat te eten. De jongste zoon was nog nooit in een dergelijk restaurant geweest. Bij binnenkomst zochten hij en zijn twee oudere broers een tafel uit ter wijl de ouders-naar het buffet liepen om wat uit te zoeken. De jongste zag verbaasd hoe een man met een zwar te broek en een wit hemd plaatsnam aan een tafel en begon te eten. Hij riep door het restaurant: „Papa, mama, jullie moeten snel zijn, de ober eet het allemaal zelf op. KIEKUU Na de ontdekking dat hun Domburgs strandhuisje was gekraakt, vonden moeder Carla en dochter Kyra Bommeljé uit Grijpskerke tot hun grote verbazing een vertederend briefje op de vloer. foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21