projecten, maar nog en schoolboeken 'Je kunt de aandacht voor homoseksualiteit ook bewust heel klein dinsdag 11 september2012 houden. Het hoeft niet altijd in de vorm van een groot project' 11 Anniek Verhagen, projectleider onderwijsadvieshureau APS Scholen kunnen hun lessen over seksuele diversiteit kiezen uit vele projecten. De christelijke methode roept echter weerstand op. cholen die mee willen doen aan de pilot van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, kunnen shoppen op de website Gay School, in het leven geroe pen door onderwijsadvieshureau APS. De Verzamelsite' bevat vol gens projectleider Anniek Verha gen 'allerlei initiatieven waaruit scholen kunnen putten, van les brieven tot theaterstukken'. „Als je scholen verplicht aandacht te besteden aan seksuele diversi teit, laat je ze zweven als je verder niet aangeeft hoe ze dat dan kun- zie onze website:binnenland nen doen. Daarom heeft het minis- Arie Slob van Christenunie: 'Ik ben niet terie ons erbij betrokken, zodat ze tegen homo's' ondersteuning krijgen bij wat van doen. Gelukkig gaan de gevoelens bij veel kinderen gewoon over, be nadrukt Wonderlijk Gemaakt ver der. Voorzitter Pieter Moens van de VGS-stuurgroep '(homo)seksua- liteit in het reformatorisch onder wijs' vond de COC-opstelling 'schokkend en verdrietig' omdat de homo-organisatie in zijn ogen 'geen ruimte wil geven aan andere visies'. Scholen kunnen ook theaterpro ducties in huis halen als Open your Mind. Of COC-voorlichters voor de klas uitnodigen. Gay School besteedt ook aan dacht aan 'mediawijsheid'; het om gaan met de manieren waarop ho moseksualiteit in de media aan bod komt Op de site is ook te vin den welke tv-programma's, films en boeken geschikt zijn om aan dacht te besteden aan het onder werp, Onder het kopje 'Zet 't op de agen da' zijn tips te vinden over hoe (homo)seksualiteit in alle school vakken te integreren is. Anniek Verhagen: „ln een roze thema- week kunnen alle docenten bij voorbeeld iets doen in hun eigen vak. Bij wiskunde kun je dan eens laten uitrekenen hoeveel homo's er op school zijn als een op de ne gen mensen homoseksueel is. En bij economie kunnen in plaats van Marie en Piet dan eens een keer Piet en Piet een huis gaan kopen. Je kunt de aandacht voor homo seksualiteit ook bewust heel klein houden. Het hoeft niet altijd in de vorm van een groot project." De grote uitgevers van schoolboe ken nemen een afwachtende hou ding aan, legt een woordvoerder van ThiemeMeulenhoff uit. „Wij hebben pas een nieuwe methode levensbeschouwing uitgebracht en kijken de kat nu even uit de boom", zegt hij. „Het duurt sowie so vaak enige tijd voordat dit soort thema's in methodieken belandt." Dat heeft volgens hem behalve met onduidelijkheid over wat er precies van uitgevers verwacht wordt ook te maken met de krim pende markt voor schoolboeken. Die is een gevolg van het feit dat schoolboeken tegenwoordig gratis zijn en de overheid niet zo happig is veel boeken iri de pakketten op te nemen. ze verwacht wordt. Wij verzame len, naar ik schat, 90 procent van het aanbod dat past binnen de ver schillende visies en religies in ons onderwijs." Enkele voorbeelden van lesmateri aal. Voor het voortgezet onder wijs: de foto-expositie Ik val op..., het relatiespel Boys R Us waar ook homoseksualiteit aan bod komt en de tolerantietest van de Stichting Vredeseducatie, het boek Jaspers Vlinders over de ontluikende liefde tussen twee jongens. Voor het primair onderwijs: les pakket Lekker in je vel, het project Tienerwijs en de map Maarten heeft twee mamma's. In het aanbod voor het basisonder wijs zit ook de christelijke metho de Wonderlijk Gemaakt. Daarin is seksualiteit 'een scheppingsgave van God'. COC-voorzitter Vera Bergkamp noemde de methode eind vorig jaar in een tv-uitzen- ding 'volstrekt ongeschikt', omdat erin wordt gesteld dat mensen met homoseksuele gevoelens welis waar niet veroordeeld mogen wor den, maar dat ze zelf maar beter niets met hun gevoelens kunnen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 11