jan Muis laat zich niet vangen 381 sport Thijmen de Vrede blijft ploegmaat voor Mesu kan tijdens WK niet tippen aan hoge niveau Meer juryleden dan atleten op meerkamp Valse start driebanders Verbrugge maandag 10 september 2012 „door Merlijn van Dierendonck WESTKAPELLE - Een reden tot kla gen had mountainbiker Thijmen de Vrede absoluut niet na afloop van het Open Zeeuws kampioen schap Mountainbiken. De Goese coureur, uitkomend in de catego rie heren 17+, behaalde zaterdag met overmacht de titel in Westka- pelle. „Dit jaar is het mijn eerste kam pioenschap. Ik ben vorig jaar weer een beetje begonnen met moun tainbiken. Ik heb dit seizoen weer lekker wat wedstrijden gereden en het gaat beter dan verwacht", blik te De Vrede terug. Ondanks de uitstekende omstan digheden (weinig wind en veel zon) leek er van een echte wed strijd nooit sprake te zijn. In de eerste plaats was dat te danken aan het geringe aantal deelnemers j in de categorie waarin De Vrede uitkwam. Slechts negen deelne mers gingen van start en daarvan kwamen er zeven over de finish. Daarnaast was vanaf de start al dui delijk dat het een strijd tussen De Vrede en zijn ploegmaat, Pim van de Swaluw, zou worden. De twee Bevelandse coureurs na men vanaf het begin de leiding in de wedstrijd op een drie kilometer lang parkoers dat langs de kreek voerde en over de Zeedijk weer te rug liep richting Westkapelle. De Vrede en Van de Swaluw bleven de eerste vier rondes dicht bij el kaar in het wiel zitten. Het duo .liet de rest van de deelnemers ver achter zich. Alleen Gilian de Vis ser uit Domburg kon de koplopers enigszins bijhouden. De wedstrijd brak pas echt los na zes rondes. De Vrede, die op dat moment op kop reed, wist weg te rijden bij zijn kompaan Van de Swaluw. „Pim bleef lekker lang bij me, maar het laatste stukje voor de passage van de finish was een technisch gedeel te, dijkje op, dijkje af. Daar heb ik een gaatje kunnen slaan en daarna ben ik vol doorgegaan", aldus De Vrede. In de laatste vier rondes bleef de voorsprong die De Vrede had op zijn achtervolgers groeien. „Ik had wel verwacht dat Pim van SAN BENEDETO DEL TRONTO - Skeele raar Niels Mesu heeft zaterdag op het WK inlineskaten in het Itali aanse San Benedeto Del Tronto geen rol van betekenis kunnen spe len. In de afvalrace werd de Mid delburger 21e. Voor Mesu was het zijn WK-de- buut bij de senioren. Hij moest erg wennen aan het hoge niveau en de drukte op de krappe piste. Aan de start van de wedstrijd over 15 ki lometer stonden 53 skeeleraars. Niels' broer Erwin reed zaterdag in Rijssen de finale van de KPN in- line-cup. Hij werd daarin vijfde. Op die plaats staat hij ook in het eindklassement Niels Mesu vond „zichzelf terug op de derde plek. De andere Zeeuwse rijders Niels Steenbakker en Antwan Tolhoek werden respectievelijk 28e en der tigste. Zij stonden de laatste wed strijden niet aan de start. de Swaluw weer terugkwam in mijn wiel, maar het lukte me toch om het gaatje vast te houden en zodoende werd de voorsprong steeds groter." Na een dik uur koersen, soleerde De Vrede over de finish. Een halve minuut later volgde de nummer twee, Pim van de Swaluw. Gilian de Visser uit Domburg eindigde op de derde plaats. In de categorie Heren 40+ mocht Rob Swenne uit Wissenkerke, als tweede geëindigd achter de Belg Franky Taelman, zich Zeeuws kampioen noemen. Kees Reijnhout uit Wolphaarts- dijk en Dirk Verstraate uit Middel burg eindigden op de tweede en derde plek. Uitslagen Jeugd. Categorie 0-1: Alex Pi- so(Wilhelminadorp), Storm Klaas- se(Heinkenszand), Joep Lam- pio(Vlissingen), Rosita Reijn- hout(Wolphaartsdijk), Gijs de Jon- ge(Oost-Souburg). i Categorie 2. Dies Moelker(Kloetin- ge), Shirin van Anrooij(Kapelle), Martijn Steenblok(Heinkenszand), Loek de Jonge(Oost-Souburg), MachielTanihatu(Goes). Categorie 4-7: Tim van Dijke(Wis- senkerke), Damy Vader(Middel- burg), Mick van Dijke(Wissenker- ke), Willem-Jan Koeman(Wissen- kerke), Arthur Piso (Wilhelmina- dorp). Nieuwelingen: Erik Boer (Wolp- haartsdijk), Marijn de Vrieze(Renes- se), Milan Vader (Middelburg), Vin cent Borgen(Goes), Ricky Swen- ne(Wissenkerke). Dames 17+: Aimee Schoe (Vrou wenpolder), Petra reintjes ('s Heer Hendrikskinderen). Heren 17+: Thijmen de Vrede (Goes), Pim van de Swaluw(Kwa- dendamme), Gilian de Visser (Dom burg), Peter de Braai (Terneuzen), Peter de Hullu (Axel). Heren 40+: Rob Swenne (Wissen kerke), Kees Reijnhout(Wolphaarts- dijk), Dirk Verstraate(Middelburg), Daan Verhulst (Rilland), Jan Min- naard(Wemeldinge) mtsssstsae&iessssgts^^sssmtsssgssss^gsasts VLISSINGEN - Ondanks dat er maar 22 voorinschrijvingen waren voor de atletiekmeerkampen in Vlissin- gen besloot Dynamica dit evene ment toch door te laten gaan waar door er meer juryleden actief wa ren op de nieuwe Vrijburgbaan dan atleten. Kristin Baas (Delta Sport) won de zevenkamp voor meisjes C voor Femke Bun (RK- HAV) en Annemijn van Broeck (RKITAV). Roy Bloemhardt (Pha- nos) en Remco Voncken (Caesar) verwezen Pelle Gelderblom (AV'56) naar de derde plaats op de 8-kamp jongens C. Vincent Marte- ijn hield in zijn eentje de eer hoog van Dynamica door de 7 kamp jon gens D af te werken. Mirthe Kok (Hercules) was de sterkste bij de meisjes D. Fabian Verkaaik (Delta Sport) won bij de junioren B. Hij scoorde 3949 punten, ruim voor Koen Wishaupt (Caesar). Jan Muis pakt alweer zijn zesde overwinning van het seizoen. Hij schrijft de Zeeland Classic in Heinkenszand op zijn naam. Muis noemt het een klassieke overwinning. Eric Vereecken komt net tekort in de eindsprint. door Wim de Vos HEINKENSZAND - Amper eenent wintig jaar was Jan Muis toen hij min of meer verplicht zijn actieve loopbaan als wielrenner moest stopzetten. Een knieoperatie noop te hem zijn licentie als amateur bij de KNWU in te leveren. Na vie rentwintig jaar van inactiviteit op de koersfiets sloop vorig jaar de 'geest' weer bij hem binnen en pakte hij de draad weer op bij de masters. Nee, niet om gewoon mee te rijden in het peloton maar wel om nog te presteren. Zaterdag betaalde zich dat uit toen Jan Muis de klassieke Zeeland Classic met start en finish in Heinkenszand op zijn naam schreef. De wielrenner uit het Zuid-Hol landse Giessenburg moest daar voor tientallen jaren wachten op wat hij zelf noemde een klassieke overwinning. „Dat is toch het mooiste wat er is, een grote wed strijd als deze winnen. Als ama teur was me dat niet gelukt en nu krijg ik onverwacht toch de gele genheid om dat te doen. Gewel dig", lachte Jan Muis voluit terwijl hij de felicitaties in ontvangst nam. Bij de amateurs was Muis ook al een coureur die niet van stil zitten hield. Die drang naar presteren is hem altijd bij gebleven. Ook nu hij op 45-jarige leeftijd opnieuw is be gonnen. „We zijn met een aantal jongens van mijn leeftijd weer be gonnen. Dat was meteen behoor lijk fanatiek en dus ook om maar niet zo maar mee te rijden in het peloton", vertelde Muis. Het be- SLUISKIL - Het driebandenteam van Garage Verbrugge Hyundai verloor de eerste wedstrijd van de competitie in eigen huis met 1-7 van De Liefhebber uit Warmenhui- zen. Berry Dallinga redde de eer. Hij speelde met 45-45-gelijk maar gebruikte daarvoor wel 64 beur ten. Kopman Bart Ceulemans be gon wel goed aan zijn partij, maar zakte ver terug en kwam op het eind twee punten tekort. Nieuwe ling Thérèse Klompenhouwer kwam na acht beurten met 23-6 achter te staan en kon dat gat nooit meer dichten. Patrick Vasseur had in de tweede beurt een uitschieter met een serie van zeven maar viel een tijdlang stil. Toen hij vlak voor de finish nog leidde ging hij in de fout en tegen strever Fred Groen maakte het meteen met acht uit. Eric Vereecken wijs daarvan werd dit voorjaar ge leverd tijdens een korte trainings stage op Mallorca. „Natuurlijk was dat om ons voor te bereiden op het seizoen, maar het was vooral voor het plezier. En lol hebben we voldoende gehad en dat hebben we nu ook nog in de wedstrijden. Daarom hebben we behoorlijk wat voor elkaar' over tijdens de koers", aldus Muis die zaterdag in het Zeeuwse land overigens alweer zijn zesde overwinning van dit sei zoen pakte. Wedstrijden als de Zeeland Classic liggen hem wel. „Grote ronden rij- Heinkenszand. Zeeland Classic, klassieke wedstrijd TMZ over 116 kilometer: 1. Jan Muis (Gies senburg), 2. Eric Vereecken (Hulst), 3. Jonne Broers (Nootdorp), 4. Dylan de Kok (Steenbergen), 5. Franqois Franse (Kwadendamme), den doe ik het liefst. Daarom doen we ook wel eens mee aan wedstrij den van de Waod in België waar in het algemeen ook op langere parkoersen gereden wordt. Een echt Nederlands criterium ligt mij niet zo", zei Muis. Zaterdag kreeg hfj dus zijn zin, een wedstrijd over 116 kilometer verdeeld over twee omlopen van elk 46 kilometer door dé Zak van Beveland en als af sluiting nog drie lokale ronden van acht kilometer in de omge ving van Heinkenszand. Al behoorlijk vroeg in de wed strijd vormde zich een kopgroep van twaalf man die tientallen kilo meters vooruit mocht blijven rij den. In de slotronde leek het te gaan worden zoals in de grote in ternationale ronden als de Tour de France en de Spaanse Vuelta. Het peloton naderde tot op enkele se conden. „Ik zag het al gebeuren dat we er aan waren voor de moeite. Toen heb ik tegen de anderen gezegd dat we dat niet mochten laten ge beuren. Enkelen waren dat blijk baar met me eens en gelukkig ble ven we buiten schot", verhaalde Muis die in een aantrekkelijke spurt Eric Vereecken voor wist te blijven. „Ik had goede benen, spurtte ook goed maar tegen hem is niet op te spurten. Die was te snel voor me. Desondanks tevre den met de tweede plaats", rea geerde de Hulstenaar later nadat hij dus met luttele centimeters was geklopt door zijn opponent. Frangois Franse uit Kwadendam me finishte op de vijfde plaats. 6. Gianni Cooman (B), 7. Jerry Coo- man (B), 8. Krystof Gryson (B), 9. Gijsbert Nieuwkoop (Veen), 10. Christof Mariën (B), 11Dennis Raadtgever (Kapelle), 15. Jimmy de Bruijn (Sint-Jansteen), 10. Dimitri Mulder (Heinkenszand). mmmmmmmtrnmammmmmmimmummmimm Remco Hoetmer wint de 10 kilometer op de atletiekbaan van Scheldesport. foto Mark Neelemans Uitslag Zeeland Classie "SOUMRJ"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 82