8 Boot is weer de sterkste sport 137 Korfballers van Zaamslag na rust echt op dreef maandag 10 september 2012 De mannen van Olympia wonnen ruim van Zundert, door treffers van Martijn Lafarre Het duel tussen de mannen van Tempo /-» -r- n i a j w d m a i (2x), Tim Boerbooms en Arjen ae Vries. en Rapide is met acht treffers doelpunt- v J rijk. Beide ploegen scoren vier keer. ws/mmssMsmssB. door Herman Heuvink WESTDORPE - Motorcrosser Mark Boot uit Burgh-Haamstede toonde zich de sterkste in de MX 2 vier- taktklasse tijdens de eerste wed strijd om het Open Zeeuws Kam pioenschap op het Finlaridcircuit in Westdorpe. De eerste wedstrijd van het seizoen was in alle opzich ten een geweldig succes. Veel deel nemers, een prima organisatie, spannende wedstrijden en schitte rende terrein- en weersomstandig heden. Er zat zelfs een internationaal tint je aan, want naast een Belg mocht ook een Russische deelnemer op het podium plaatsnemen om een beker in ontvangst te nemen. In de MX 2 vier-takten namen liefst 34 rijders achter het starthek plaats. Het werd in beide manches vooral in de beginfase een span nende aangelegenheid. Drie Zeeuwen streden om de beste posi tie. Jordi van de Wiele uit Sint Jan- steen had de snelste start, voor Ste fan Hage uit Goes en Mark Boot. In de zesde ronde van de eerste manche nam Hage het commando over, met Boot aan zijn wiel. De spanning verdween enigszins toen Hage in de fout ging. Gelukkig bleef zijn schuiver zonder gevol gen, al moest hij de strijd wel sta ken. Boot maakte het vervolgens foutloos af In de tweede manche verwierf Boot zich de beste uit gangspositie. Hij wachtte op nie mand. Van de Wiele werd tweede, voor Hage. In de MX was de eerste manche voor Roy Gijsel uit Heikant. Stef Goetheer uit Sint Jansteen werd vierde. In de tweede manche had opnieuw Gijsel kopstart. Nu ging de Zeeuws-Vlaming in de fout en moest buiten de top tien aan een inhaalrace beginnen. Hij bereikte met de zesde plaats nog net plek drie op het podium. Casper Ovaa uit Oost-Souburg reed lange tijd aan de leiding, maar de Süzuki-rij- der finishte in de eerste heat slechts als vijfde. De dagwinst was voor de veelvuldig in Zeeland rij dende Rinnie van Linden uit het Brabantse Putte. In de 85 cc grote wielen haalde Carsten Goedegebure uit Yerseke het in beide manches voor Stan Brons uit 's-Heer Abtskerke. Gui- do Boone uit Oost-Souburg won beide manches in de MX 2 twee- takten. Lukas de Ruiter uit Wol- phaartsdijk werd verdienstelijk der de. Ook succes in de 65 cc kleine wielen, waarin Jonah Pijnen uit Arnemuiden in beide heats de sterkste was. Maicky Bonsel uit Kuitaart werd derde. Bij de vetera nen moest Erik van der Wekken uit Zierikzee genoegen nemen met een vijfde plaats in de eerste manche. In de tweede manche werd hij tweede achter dagwin naar Stephan Schrik uit Tilburg. ZAAMSLAG - De korfballers van Zaamslag handhaafden zich door een ruime zege op ZKV aan kop van de ranglijst in de vierde klasse. Na winst in het openingsduel van de competitie werd zaterdagmid dag in de eerste thuiswedstrijd van het seizoen met 13-5 van Zuidland gewonnen. Zaamslag bleef in scorend opzicht voor rust in gebreke. Halverwege leidde de thuisploeg niettemin toch met 6-3. Na de hervatting kwam dé Zeeuws-Vlaamse doel- puntenmachine pas echt op gang. „Vooral in de tweede helft speel den we goed", vond trainer Wim Voorneveld. Marco van Reeuwijk was met zes treffers topschutter voor de thuis ploeg. Pjotr Hamelink (drie keer), Marjan Ver hage, Er win Verhelst (twee keer) en Linda Hamelink na men de rest van de productie voor hun rekening. SINT WILLEBRORD Riante zege voor driebanders Pearle Het heroptreden van Pearle Opti ciens in de tweede divisie drieban den kreeg een gouden randje, 't Sta- mineke werd in eigen huis met 1-7 overrompeld. De Sassenaren lever den een prima prestatie door de promovendus royaal te kloppen. Pascal Claus, Etienne van Damme en Eddie van Goethem versloegen hun tegenstanders met ruime cij fers. Alleen Cor de Jonge moest een gelijkspel toestaan aan Johan van Baal, maar dat mocht de pret niet drukken tijdens de opening van het seizoen. TILBURG De Geslootene Boom meteen hard onderuit De opening van het seizoen in pou le vijf van de vierde divisie was niet opbeurend voor De Gesloot ene Boom. In Tilburg werd met 8-0 verloren van het sterke J. de Laat Keukens. Het was een kansloze nederlaag voor de ploeg uit Sas van Gent. Al leen Jo Boogaert had nog voor wat eerreddende puntjes kunnen zor gen, maar miste het laatste punt. Zijn tegenstander maakte het ver volgens wel af. Joni Sanderse zat vooral op zijn stoel en ook Rob Dui- temeyer en Rien Sandrini gingen kansloos onderuit DONGEN Esree Biljart opent met ruime nederlaag De Hulstenaren van Esree Biljart/ Pluijm begonnen het nieuwe sei zoen met een 6-2-nederlaag tegen Assurantiekantoor Van der Kaa. Alleen Rob Claerhoudt kon punten binnenslepen voor de bezoekers. Robin Claerhoudt had veel tijd no dig om aan het nieuwe materiaal te wennen, waardoor zijn tegenstan der aan het langste eind trok. Walter Mortier ging lang gelijkop maar kwam in de eindsprint te kort. Frans Meyer verloor van een wel heel gelukkig spelende oppo nent. KWADENDAMME 't Bierwinkeltje start met een nederlaag De start van de competitie in pou le drie van de derde divisie drieban den leverde nieuwkomer 't Bier- winkeltje een nederlaag op. Het uit- duel met De Stene Brug werd met 6-2 verloren. 'Kleine' Cees Wissel en Joke Breur" gingen nipt onderuit. Tachtig beur ten was wel wat veel van het goe de. 'Grote' Cees Wissel had in zijn partij weinig te vertellen. Arie Vink zorgde sterk spelend voor de enige winstpartij voor de bezoekers, die debuteerden in de derde divisie. AXEL Goede start Landau op NK voor C-teams Het schaakteam van Landau is za terdag uitstekend van start gegaan bij het Nederlands kampioenschap voor C-teams. In de eerste ronde klopten de schakers van de Axelse vereniging het team van De Schaak- maat uit Apeldoorn met 2,5 tegen 1,5. In de tweede ronde werd Lei derdorp met 3-1 verslagen. Landau deelt daardoor nu de koppositie in de NK-stand. Rapide-speelster Eva d'Hooge (rechts) probeert een tegenstandster van Gouda af te stoppen. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 81