Sluis en Vogelwaarde nog foutloos in vijfde klasse Hockeysters Rapide slikken een nederlaag 1111111 361 sport Vrouwen IJzendijke denderen door: 6-3 maandag 10 september 2012 door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - In de vijfde klasse A van het zondagvoetbal zijn na de tweede speeldag alleen Sluis en Vo gelwaarde nog zonder puntenver lies. Sluis versloeg op eigen veld Hoofdplaat met 3-1 en Vogelwaar de sleepte in Graauw een 1-2-zege "uit het vuur. Breskens stelde op nieuw teleur. Na het 1-1-gelijkspel van vorige week tegen Schoondij- ke, werd het dit keer op eigen veld 0-0 tegen Groede. Corn Boys boek te zijn eerste overwinning in meer dan een jaar tijd. Op eigen veld werd SDO'63 met 7-3 verslagen. SIuis-Hoofdplaat 3-1 (0-0): Hoofd plaat had in het duel met Sluis zo wel voor als na rust het betere van het spel, maar werd afgetroefd op het belangrijkste onderdeel van het voetbalspel, het benutten van kansen. Nadat de rust met 0-0 was ingegaan, was het Nick Hubregtse die in de 55e minuut de score op gang bracht. Hoofdplaat kwam niet veel later door Wouter Ghijs op 1-1, maar uit een scrimmage zorgde John Meijler daarna voor 2-1. Toen Hoofdplaat risico's moest nemen, sloeg Sluis voor de derde keer toe. Nick Hubregtse be paalde in de 78e minuut de eind stand op 3-1. Breskens-Groede 0-0 (0-0): Bres kens was qua veldspel de bovenlig gende partij, maar vond opnieuw een uiterst gemotiveerde tegen stander tegenover zich. Groede gaf weinig weg en als er al kansen voor Breskens waren bleek doel man Brian de Waele (ex-Breskens) telkens een sta-in-de-weg. Groede dwong zelf weinig af en mocht zich met de o-o-eindstand het meest gelukkig prijzen. Graauw-Vogelwaarde 1-2 (1-0): Graauw en Vogelwaarde gaven el kaar lange tijd weinig toe en pas in de veertigste minuut werd het 1-0. Merijn Taelman benutte toen een van de weinige kansen die hij kreeg. Na de hervatting echter had Vogelwaarde de overhand. Binnen vijf minuten was het 1-1 door een doelpunt van Martijn van Passel. Toen Graauw steeds verder terug moest was het in de zestigste mi nuut Dennis Vlassenrood die voor 1-2 zorgde. Ook daarna bleven de bezoekers beter, hoewel Graauw in de slotfase nog wel aandrong. Kwadendamme-Schoondijke 0-2 (0-1): Schoondijke na al na tien mi nuten spelen 'een o-i-voorsprong door een doelpunt van Niek Haart- sen, maar wie daarna verwachtte dat de bezoekers een makkelijke middag tegemoet gingen kwam be drogen uit. Kwadendamme bleek niet onder de indruk van de tegen stander en kwam er een aantal ke ren gevaarlijk uit. Pas vijf minuten voor tijd kon Schoondijke de wed strijd definitief naar zich toetrek ken. Mentor Zequiri zorgde toen voor de bevrijdende 0-2. Corn Boys-SDO'63 7-3 (1-1): Voor het eerst in ruim anderhalf jaar mocht Corn Boys weer een zege begroeten. In een doelpuntrijk duel werd SDO'63 na een 1-1-rust- stsnad met 7-3 verslagen. Jeffrey de Koning (0-1) en Stijn Eggermont (1-1) scoorden voor de rust. Na de hervatting was het scoreverloop als volgt: 2-1 Niels van Putten, 3-1 Sebastian de Meijer, 3-2 Jeffrey de Koning (strafschop), 4-2 Dennis Cornelisse, 5-2 Danny Tolte, 5-3 Ruud van Dreissche (strafschop), 6-3 Michael van Ham, 7-3 Joris Ne- ijt. Koewacht-Terhole 4-2 (1-1): Koe wacht had het betere van het spel, maar ondervond meer tegenstand van Terhole dan het lief was. Pas in de slotfase kreeg de thuisclub Terhole op de knieën. Leroy van Waesberghe opende na twintig mi nuten de score, waarna het door Jaap van Etten 1-1 werd. Nadat Di- mitri Verlinde Koewacht voor de tweede keer op voorsprong had ge zet, slaagde Terhole er nog eens in om terug te komen. Thijs Freijzer kopte de stand naar 2-2. In de slot fase trok Koewacht alsnog aan het langste eind. Joey Schelfhout teken de zowel voor de 3-2 als 4-2. door Peter Snelders HULST - Het vrouwenteam van Ra pide moest in de tweede klasse van de hockeycompetitie het hoofd buigen. Gouda was met 1-4 te sterk voor de thuisploeg. Een klasse lager verloor Walcheren met 4-0 bij Waalwijk. Bij de mannen incasseerde Wal cheren een 3-1-nederlaag bij Gilze- Rijen. Rapide speelde in een sensa tioneel duel 4-4 bij Tempo en Olympia boekte een zeer overtui gende zege op Zundert (4-0). Vrouwen. Tweede Idasse. Rapi- de-Gouda 1-4 (1-4): Al na zeven minuten kwam Gouda op voor sprong. Nauwelijks een minuut la ter stond Rapide op gelijke hoog te. Uit een doelworsteling liet Axel- Ie Wauters 1-1 noteren. Daarna kwam het jeugdige Rapide steeds beter in de wedstrijd en leek in staat om het duel een andere wen ding te geven. Toen het echter na 25 minuten 1-2 werd (strafcorner) viel de organisatie grotendeels weg en liepen de bezoekers nog voor de doelwisseling uit naar 1-4. Me de door de warmte lag in de twee de helft het tempo een stuk lager en deden zich nog nauwelijks sco ringskansen voor. Derde klasse. Waalwijk-Walche- ren 4-0 (2-0): In de eerste helft kreeg Walcheren nog wel een aan tal mogelijkheden, maar gaf ook nogal wat kansen weg. Daar profi teerde de thuisploeg van. In beide helften moest Walcheren twee te gentreffers incasseren, waardoor de ploeg met 4-0 verloor. Mannen. Derde klasse. Gilze- Rijen-Walcheren 3-1 (1-0): Wal cheren was driekwart van de wed strijd op de helft van de thuis ploeg te vinden. Op basis van dat spelbeeld verdiende het minimaal een gelijkspel. Uit de enige en eer ste strafcorner die Gilze voor rust kreeg werd het 1-0. Een kwartier na rust viel de 2-0. Jeugdspeler Jo nas Patist tekende voor de aanslui- tingstreffer, maar het slotakkoord was voor de Brabanders: 3-1. Vierde klasse. Olympia-Zundert 4-0 (3-0): Zundert kwam slecht uit de startblokken. Een veel feller en goed spelend Olympia profiteer de daarvan en scoorde reeds bin nen tien minuten via Martijn Lafarre (1-0). Nog voor de pauze zorgde Tim Boerbooms met twee treffers voor de genadeslag. De thuisploeg had onder leiding van de geroutineerde Arjen de Vries ook in de tweede helft de wed strijd onder controle. In die perio de liet Lafarre de 4-0 noteren. Tempo-Rapide 4-4 (1-1): Twee mi nuten voor tijd kwam een over het algemeen beter Rapide uit een strafcorner op een 4-3-achter- stand. Op de valreep toonde het veerkracht door uit de rebound van een strafcorner 4-4 te scoren via Quinten Missiaen. Daarvoor zorgde in dit bijzonder spectaculai re duel Maxime Post voor 1-1, nam Missiaen de 1-2 voor zijn rekening en liet Martijn Burm 3-3 noteren. Niek Haartsen zette zijn ploeg Schoondijke op een 1-O-voorsprong in de uit wedstrijd tegen Kwadendamme. archieffoto Mark Neelemams door Aector Dooms en Eddy van der Hooft TERNEUZEN - Ze begonnen de com petitie met een 6-1-overwinning en trokken die lijn zaterdag door. De voetbalsters van tweedeklasser IJzendijke scoorden tegen Xerxes- DZB opnieuw zes keer, maar moesten deze keer drie treffers in casseren (6-3). In de tweede klasse van het zondagvoetbal kwam Ter- neuzen op de tweede speeldag niet tot een zege. Uit tegen Nue- nen ging de ploeg van trainer Ru- di de Jonghe met 2-1 onderuit. IJzendijke-Xerxes/DHZ 6-3: In de beginfase zette Kelly van Leeu wen uit een voorzet van Rosanne Lammers de thuisploeg op een 1-0-voorsprong. De ploeg uit Rotterdam maakte daarna uit een tegenaanval gelijk, maar vervolgens nam IJzendijke weer het initiatief. Dat werd be loond met een treffer van Rosan ne Lammers op aangeven van Van Leeuwen. Lammers scoorde voor rust ook nog de 3-1. In de tweede helft vergrootte IJze- nijke de marge dankzij twee tref fers van uitblinkster Lammers en een doelpunt van Carmen Foks tot 6-1. In de slotfase kwam Xer- xesDZB nog terug tot 6-3. Daar bleef het bij. Nuenen-Terneuzen 2-1: Veel deed Terneuzen niet voor de thuisclub onder, maar dat kon niet verhinderen dat de Zeeuws-Vla mingen bij de rust tegen een 1-0-achterstand aankeken. Kort na de hervatting werd het door Sibel Asanov weliswaar nog 1-1, maar in het restant van het duel sloeg Nue- nen nog eens toe. Nadat het 2-1 was geworden kon Terneuzen geen vuist meer maken. Brent van Delft rijdt aan de leiding in de 65 cc grote wielen. De jonge Belg uit Sint Amands moest uiteindelijk voorrang verlenen aan winnaar Mack Bouwense uit Gouda. foto Mark Neelemams

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 80