Aardenburg laat twee punten liggen 321 sport 18 Coban trefzeker voor winnend VC Vlissingen Zaamslag heeft eerste overwinning binnen Ambitieus HW'24 op eigen veld onderuit maandag 10 september 2012 door Bob Maes MIDDELBURG - VC Vlissingen heeft na twee speeldagen in de eerste klasse van het zondagvoetbal het volle pond. Promovendus Dosko werd zondag met een 5-0-neder- laag terug in de bus naar Brabant gestuurd. De ploeg van trainer Karl Vergou wen kwam na een kwartier op voorsprong. Een overtreding op Si- nan Coban leverde de thuisploeg een penalty op. Ferry Alfons liet het buitenkansje zich niet door de vingers glippen. Vijftien minuten later was de wedstrijd beslist. Hoessein Bouzambou verdubbel de de voorsprong, voordat Coban de derde Walcherse treffer maakte. „We hebben de tegenstander in de eerste helft onze wil opgelegd, wa ren goed in balans en leden wei nig balverlies", klonk Vergouwen tevreden. Na een handsbal in het strafschopgebied kregen de Wal- chenaren na rust opnieuw een strafschop. Deze keer scoorde Co ban. Vijf minuten voor tijd maak te invaller Lars de Voogd de vijfde Vlissingse treffer. Behoudens de wat mindere eerste tien minuten na rust was Vergouwen trots op zijn ploeg. Als smetje op het duel noemde hij de gele kaart voor Tim van Hasselt. „Dat was dom. Bij een 4-0 voorsprong ga je geen shirtjetrekken op de middenlijn." door Klaas Verspoor MIDDELBURG - In de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal won Zaamslag op eigen veld met 5-1 van Heinkenszand. Zaamslag staat na twee speelronden met vier pun ten uit twee duels op de gedeelde derde plaats, achter Duiveland en Bruse Boys. Duiveland rekende op eigen veld af met Klundert (4-0), terwijl Bru se Boys te sterk was voor promo vendus Oostkapelle (0-2). SSV'65 was te sterk voor WC'68 (4-2), Serooskerke-Dauwendaele eindig de in 3-3 en bij Arnemuiden-VCK werd niet gescoord (0-0). Zaamslag-Heinkenszand 5-1: Zaamslag miste in het eerste half uur de nodige kansen en kreeg daarvoor in de 38e minuut de reke ning gepresenteerd toen Rens Baas er 0-1 van maakte. De thuis ploeg herstelde de schade nog voor het verstrijken van de eerste speelhelft. Uit een voorzet van Jorin Missu zorgde Wesley Diele- man voor de 1-1. Via Mario de Fouw, die attent was bij de re bound na een inzet van Joris Rade makers, werd het 2-1. In de 58e mi nuut gooide Rademakers de wed strijd met een afstandschot op slot. Invaller Peter Dieleman scoor de na een scjdmmage voor het doel in de tachtigste minuut de 4-1. Vlak voor tijd maakte de for matie van trainer Ad Roovers ook nog de vijfde. Ivo Verstraeten te kende, na een kopbal van Jordy Bakker op de lat, voor de 5-1. Serooskerke-Dauwendaele 3-3 (1-1). Mart de Kroo 0-1, Jasper Wilderom 1-1, Alex Jobse (strafschop) 2-1 en 3-3, Bram de Jong 2-2, Jaap de Kroo 2-3. Oostkapelle-Bruse Boys 0-2 (0-0). Do- menique van den Berge 0-1 en 0-2. SSV65-WC68 4-2 (3-0). Richard Schouten 1-0 en 3-0, Christiaan Boon 2-0, Noël van Chaam 3-1 en 3-2, Souli man Abali 4-2. Arnemuiden-VCK 0-0. Dinteloord-Zwaluwe 2-1 (1-1). Gijs van der Maden 0-1, Jacco de Gast 1-1, Sven Damen 2-1. Duiveland-Klundert 4-0 (1-0). Wesley Goud 1-0 en 2-0, Aries Nieuwkerk 3-0 (eigen doelpunt), Dennie Ie Comte 4-0. Poger Mukoko 4-1 HULST - Ook in de tweede competi tiewedstrijd kwam HW'24 niet tot winst. Na het 2-2-gelijkspel van vorige week bij Internos, ging de Hulster formatie gisteren op eigen veld onderuit tegen Victoria'03 (0-1). De Walcherse derby tussen Jong Ambon en Zeelandia Middel burg was verre van spannend. Na een 0-5-ruststand werd het 0-7. HW'24-Victoria'o3 0-1: In een wedstrijd waarin de Hulstenaren duidelijk de bovenliggende partij waren zat het niet mee voor de thuisploeg. Halverwege de eerste helft negeerde de scheidsrechter een vlagsignaal wegens buitenspel waardoor de bezoekers uit Ouden bosch de score wisten te openen: 0-1. Na deze treffer trok Victo- ria'03 zich nog meer terug met veel mensen achter de bal, maar desondanks kreeg HW'24 enkele open kansen op de gelijkmaker. Aardenburg-trainer Arno Zwegers heeft dit seizoen een smalle selectie van achttien spelers tot zijn beschikking. Aardenburg loopt op eigen veld tegen SC 't Zand tegen een 2-0-achterstand aan maar trai ner Arno Zwegers blijft geloven in een goed resultaat. Hij ziet hoe zijn ploeg veerkracht toont en alsnog een gelijkspel uit het vuur sleept: 2-2. door Jack Begijn AARDENBURG - „De kop is eraf', keek Zwegers terug op de eerste competitiewedstrijd van Aarden- burg. Vorige week hadden de Zeeuws-Vlamingen nog niet ge speeld omdat het duel met Moerse Boys vanwege een bloemencorso in Zundert was uitgesteld. Zwegers was niet helemaal tevre den over het eerste duel. „We heb ben aangetoond over veel veer kracht te beschikken. Maar eigen lijk hebben we vandaag twee pun ten laten liggen. We hadden teveel kansen nodig." Zwegers moet het dit seizoen doen met een erg smalle selectie. Sander de Bart vertok naar Inter nos, terwijl Abubakar Kourouman zijn geluk in Oostburg ging beproe ven. Arjen Versluis (Oostburg) was de enige nieuwkomer. „We hebben nu een selectie van acht tien spelers. Dat is niet veel. Net zoals alle trainers wil ik de beste elf opstellen. Dat gaat niet altijd lukken. Daarom is het zaak zoveel mogelijk spelers heel te houden en schorsingen te vermijden. We heb ben een volwassen ploeg. Als te genstander zul je hier niet snel winnen", sprak hij strijdvaardig. Toch moest Zwegers nu al de eer ste teleurstellingen verwerken. Doelman Sander Tazelaar was op vakantie en keert pas zaterdag te rug. En over twee weken gaat Hyl- ke Stroo voor een maand op huwe lijksreis. „Daar heb je geen invloed op. Sander moet nog veel trainings- arbeid inhalen. Over een paar we ken kijk ik wie de beste man is voor onder de lat." De strijd lijkt snel in het voordeel van Tazelaar beslist te kunnen wor den, want zijn vervanger Jens Lam- mertijn had gisteren moeite met het niveau. De doelman ging, net als de verdediging voor hem, een paar keer pijnlijk in de fout. Het leek vooral in de beginfase alsof de laatste lijn stijf stond van de span ning. Michiel Leijte was van het middenveld naar achteren gescho ven. Dwight van Hulle was de nieuwe verdedigende middenvel der. Vooral het inpassen was slecht voor de rust. Meerdere ma len dook er een tegenstander op als stoorzender. Het kostte de Karakteristiek Aardenburg-SC 't Zand 2-2 (0-2). 8. Rens van de Hout 0-1,17. Nick Weerman 0-2, 60. Niek van Sprun- del 1-2 (strafschop), 68. Jelle de Vreeze 2-2. Scheidsrechter. H. van Bekkum (Eindhoven). Aantal toe schouwers: 100. Aardenburg: Jens Lammertijn; Ste ve van Hulle, Bert de Bruyckere, Michiel Leijte, Hylke Stroo; Bart van den Hemel, Dwight van Hulle, Steven de Croock, Tijl Tournois (85. Giovanni de Bruijne); Jelle de Vreeze en Niek van Sprundel. thuisploeg twee doelpunten in een tijdsbestek van riiim een kwar tier. Rens van de Hout profiteerde van slap ingrijpen en zijn maatje Nick Weerman strafte slecht uit verdedigen af (0-2). Ondanks de twee tegengoals leek Aardenburg niet van slag. De ploeg reeg de kan sen aaneen, maar het geluk zat op de eerste speeldag niet mee. Het houtwerk stond een doelpunt twee keer in de weg. Of anders was daar een goed keepende Wou ter Kogels die met veel allure zijn doel schoon hield. „Niek van Sprundel had duidelijk zijn dag niet", vond de oefenmeester. „Nor maal jaagt hij in een wedstrijd als deze een paar ballen tegen het net. Toch moet ik mijn ploeg een enorm compliment geven. Er zit zoveel potentie in deze groep. Ik heb acties gezien om de vingers bij af te likken." Na de rust stelde Aardenburg orde op zaken. Uitblinker Jelle de Vreeze werd na een uur spelen in het zestienmetergebied naar de grond getrokken. Van Sprundel schoot de penalty hard in de krui sing. Nog geen tien minuten later bekroonde De Vreeze zijn goede spel met een doelpunt na een fan tastische actie op inzet. De thuis ploeg probeerde nog de winnende treffer te forceren, maar slaagde daar niet in. Zwegers: „Je zag dat ons veldspel niet slecht was. We toonden veel inzet en veerkracht. Aardenburg wil zo lang mogelijk op dit niveau acteren. Voor de prij zen hoeven wij niet te gaan en ik kan niet aangeven of deze wed strijd maatgevend is. Over vijf wed strijden weet ik pas waar we staan." Beste mogelijkheid hierbij was voor Jari Vyaene, maar zijn inzet vanaf de stip werd met de voet ge keerd door de Brabantse doelman. Mede hierdoor bleef het bij 0-1, de eerste verliespartij sinds Luc Aude- naerdt zes maanden geleden bij de thuisploeg werd aangesteld'. Jong Ambon-Zeelandia Middel burg 0-7: De Middelburgse derby was na 45 minuten al beslist. Sa- lim Ben Sellam, Alberto Conde Morgado (2x) en Jerfy Booij (2x) tilden de ruststand naar 0-5. In de slotfase van de eerste helft kreeg Jong Ambon-speler Martin Waisa- py rood, omdat hij de bal tegen een tegenstander schoot, die ge blesseerd op de grond lag. Het leid de tot een opstootje en een minde re tweede helft. Daarin maakte Booij zijn derde van de middag, waarna Dennis Tukker de eind stand op 0-7 bepaalde. Steen-aanvaller Robin Mariman (links) krijgt een tik van Hulsterloo-verdediger Christof Everaert en een penalty mee. Daaruit maakt Steen de 0-2. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 76