Terneuzen slaat laat toe in het Axelse Bos ietve Iteck 301 sport Kloetinge verdedigt zich naar een punt Geen punten voor GPC en Terneuzense Boys Vries- fmfk maandag 10 september 2012 i Temeuzen heeft na twee speelda gen in de tweede klasse inmiddels al zeven doelpunten gemaakt. door Rudy Boogert ROTTERDAM - De buit leek binnen. Na twee eerdere gênante oorwas singen bij XerxesDZB (5-0 en 8-1) was de revanche in de maak voor Kloetinge. De Bevelandse hoofd klasser verdedigde een i-o-voor- sprong met hand en tand. Dik drie minuten in blessuretijd moest de club zaterdag nog één aanval van XerxesDZB zien te weerstaan. En dat was net te veel gevraagd. De 1-1 voelde door de late gelijkma ker als een nederlaag. Trainer Die- derik Hiensch wond zich langs de lijn op over de extra tijd die de scheidsrechter volgens hem te scheutig had gerekt. De spelers lie ten zich als omgekapte bomen op het kunstgras vallen. En dan wis ten ze nog niet eens dat ze met een overwinning alleen aan de lei ding hadden gestaan in de hoofd klasse. Doelpuntenmaker Tom Blomaard toonde zich nuchter als altijd. „Tuurlijk, hier balen we van", zei hij. „De gelijkmaker in blessuretijd tegen krijgen is hartstikke zuur. Maar als de 1-1 in de zeventigste minuut was gevallen en we daarna stand hadden gehouden, waren we hier blij geweest met een punt. We kunnen daarom met opgehe ven hoofd naar huis." Het was ook maar de vraag of een overwinning verdiend was ge weest. Op basis van het spel op ei gen helft wel, op basis van het spel op de helft van XerxesDZB niet De noeste arbeid en het eendrach tig verdedigingswerk dat Kloetinge op eigen helft afleverde, was voor catenaccio-liefhebbers een lust voor het oog. De armoe in aanval lend opzicht was een doorn in elk Cruijffiaans oog. Deze voorzichtige strategie was be grijpelijk. De voorgaande twee visi tes bij XerxesDZB leverden der tien tegentreffers op. Toen Kloetin ge zaterdag na een half uur uit het niets op voorsprong kwam door een doelpunt van nieuweling Tom Blomaard - hij rondde een steek pass van Corné Schilperoort fraai af - had Kloetinge nóg een reden om de boel dicht te spijkeren. XerxesDZB wist er geen raad mee. Door het centrum was het veel te druk om aan te vallen, want Cor né Schilperoort en Roy Mulder speelden kort voor het verdedings- duo Michel Maaskant en Maarten van Rosevelt. Over de flanken ging het te traag om de ijverige backs Ti- mo Jansen en Aart Veldhof te tru- ken. Bovendien stonden Mark Schuit en Mats Willemse kort vóór hen als dubbel slot. Met die verdedigende overmacht was er nauwelijks mankracht over om aan te vallen. Dat gebeurde dan ook mondjesmaat. Blomaard werd kort na zijn goal in kansrijke positie gevloerd en er waren nog wat schotjes, maar dat was het van Kloetingse kant. XerxesDZB had in de openingsfase een dot van een kopkans, zag na rust een bal van de lijn gehaald worden en ook nog wat schotjes mis gaan. Maar in blessuretijd liet Kevin Ver meulen eerst invaller Björn Quar- tel zijn hielen zien, kapte toen Van Rosevelt uit en schoot in de verre hoek raak: 1-1. Daarmee zorgde hij ervoor dat Blomaard géén match- winnaar werd. Met drie goals in twee duels beleeft hij echter een verrassend debuut. „Het is nog wel wennen", bekende hij. „Maar ik word goed opgevangen. En als ik het naar m'n zin heb, komt de rest vanzelf. Zo ging het ook bij Heinkenszand en Bruse Boys." Karakteristiek XerxesDZB-Kloetinge 1-1 (0-1). 31. Tom Blomaard 0-1, 90+4. Ke vin Vermeulen 1-1. Scheidsrechter: E. Blank (Heerhugowaard). Gele kaart: Ricardo Danning, Donny Na- vajas Sanchez (XerxesDZB), Jaco van der Schee (Kloetinge). Aantal toeschouwers: 125. Kloetinge: Jaco van der Schee; Aart Veldhof (72. Björn Quartel), Michel Maaskant, Maarten van Ros evelt, Timo Jansen; Corné Schilper oort, Roy Mulder; Mark Schuit, Daan Esser(81. Rick Mulder), Mats Willemse; Tom Blomaard (70. Bart Deprez). Een bizarre slotfase levert Ter- neuzen de winst op in de derby tegen Axel. De ploeg van trainer Alexander van Keulen buigt in een tijdsbestek van drie minu ten (89e en 92e) een 1-0-achter- stand om in een 2-1-overwin ning. door Jan Dagevos AXEL - 'In het Axelse Bos is niets te halen.' Bij Axel leken ze zondag middag 89 minuten lang het gelijk aan hun zijde te hebben. Een bizar re slotfase, waarin opponent Ter- neuzen twee keer scoorde, deed het kattegespin echter verstom men: 1-2. Terneuzen-verdediger Roel Alberti kon het na afloop niet nalaten om te refereren aan de uitspraken die in de aanloop naar de derby wa ren gedaan. 'Hoezo niks te halen', riep hij naar de supporters van Ter- neuzen. Even later vierde hij met ontbloot bovenlijf de zwaarbe vochten overwinning om vervol gens de ontgoochelde spelers van Axel sportief de hand te schudden. „De derby leeft bij Terneuzen min der dan bij Axel, maar zulke uit spraken zetten mij altijd wel extra op scherp", bekende Alberti. „Al bij de finale van de Cofely Cup hadden ze het hier in Axel over de ze wedstrijd, terwijl wij met onze gedachten bij de beker en de ope ningswedstrijd in de competitie waren." De sentimenten aan de vooravond van de ontmoeting tussen Axel en Terneuzen - een voetbalderby die op het niveau van de tweede klas se in 1979 voor het laatst werd uit gevochten - waren groot. Het bracht zondag zo'n 700 toeschou wers op de been en dat zorgde voor een mooie ambiance op het lieflijke sportpark. De vonk sloeg in de eerste helft echter niet over op de 22 spelers in het veld. Het spel was angstig en bij vlagen vlak. Slechts twee serieu ze kansen deden zich voor, maar tot twee keer toe was de uitsteken de Axel-doelman Lorenzo Mest- dach de situatie meester. Eerst red de hij bekwaam op een kopbal van Can Kiran en toen Domini que Verlinde op slag van rust plot seling voor hem opdook, voor kwam hij met een mooie reflex de achterstand. „Ik was hartstikke blij dat we de rust met 0-0 haalden", Karakteristiek Axel-Terneuzen 1-2 (0-0). 55. Kjell Vanderhaeghen 1-0, 89. Domi nique Verlinde 1-1, 90+2. Bert den Hamer 1-2 (strafschop). Scheids rechter: J.J. Nijsen (Middelburg). Gele kaart: Roy van Ham (Axel). Aantal toeschouwers: 700. Axel: Mestdach; Gans, B. Rijckaert, Visser (87. Koekkoek), R. van Ham; De Die (80. Kadrouchi), De Wolf, M. van Ham, Aarnoutse, M. Rijckae rt, Vanderhaeghen (61Plasschae- rt). Terneuzen: Wondergem; Dekker, Den Hamer, Alberti, Duitemeijer; Van Buren (61Waebeke), De Kra ker, Burm (57. Claasen), Van Leeu wen (90+5. De Feijter), Verlinde en Kiran. zei Axel-trainer Michel Leonhart. „Terneuzen was op alle vlakken scherper." Hoe anders was dat in de tweede helft. Axel gooide de schroom van zich af en deed Terneuzen in de eerste tien minuten pijn. De ge droomde voorsprong kwam er zelfs. Na een prachtige crossbal van Remy de Die (ex-Terneuzen) kon de volledig vrijstaande Kjeü Vanderhaeghen de bal aannemen en Terneuzen-doelman Dennis Wondergem van dichtbij passe ren: 1-0. Het was de opmaat voor een ener verende derby met alles erop en er aan. Felle duels, meelevende trai ners langs de kant, kleine irritaties in het veld en een prima arbiter Nijsen. Terneuzen was de bovenlig gende parij, terwijl Axel vooral op de counter loerde. „Als we het be ter hadden uitgespeeld, hadden we misschien de knock-out kun nen uitdelen", stelde Leonhart. De beste kansen waren voor Ter neuzen, maar doelpogingen van Remco van Leeuwen (vrije trap), Dominique Verlinde (kopbal) en Roel Alberti (kopbal) leverden niks op. Op een moment dat de doorgewinterde Terneuzen-sup- porters zich al neergelegd hadden bij een nederlaag en zich richting uitgang begaven, sloeg hun ploeg toch nog ongenadig hard toe. Tot twee keer toe speelde de scheidsrechter daarbij een cruciale rol. Hij paste in de 89e minuut de voordeelregel uitstekend toe toen Remco van Leeuwen bij het ver zenden van een pass onderuit werd gehaald. De bal belandde uit eindelijk bij de handige Verlinde. De 36-jarige aanvaller speelde zich door Aector Dooms TERNEUZEN - GPC en Terneuzense Boys moesten een nederlaag slik ken in de eerste klasse C van het zaterdagvoetbal. In Vlissingen ver loor GPC met 1-3 van LRC, terwijl Terneuzense Boys in Dordrecht met 2-1 onderuit ging tegen Oran je Wit. Oranje Wit-Terneuzense Boys 2-1: De beweeglijke thuisploeg speelde in een hoog tempo en hield de druk op de Boys-verdedi ging. Na een slordig genomen hoekschop van Terneuzense Boys sloegen de Dordtenaren uit de te genaanval toe via Jeffrey Monster, die de bal van dertig meter over Boys-doelman Dennis Rijnberg in de bovenhoek schoot. Lang kon Oranje Wit niet genie ten van de voorsprong. Uit een voorzet van Johnny de Jaeger maakte Marco Faassen gelijk (1-1). Op slag van rust profiteerde Arto Dielhofvan een fout bij de Terneu- zenaren: 2-1. In de tweede helft deed de ploeg van trainer Eddy van der Hooft er alles aan om de achterstand goed te maken. Marco Faassen kreeg de beste kans, maar zijn kopbal ging net naast. Aan de andere kant be hoedde doelman Rijnberg met goe de reddingen zijn ploeg voor een grotere achterstand. GPC-LRC 1-3: GPC kwam na tien minuten verrassend op een 1-0- voorsprong door een fraaie treffer van Lunven Vermeer. Het veldspel van GPC was in de tweede helft beter, maar de Vlissingers hadden het moeilijk met het vlot combine rende LRC. Hans Odijk maakte na vijf minuten gelijk en via Tim Ip- pel en André Zondag gingen de drie punten mee naar Leerdam. Hoek-aanvaller Kyle Doesburg (midden) loopt zich vast op de Alexandria'66-spelers Kadir Görer (nummer 11) en Maurijn Rozema. foto Mark NeeJemams

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 74