VW tevreden over digitale pas Koetsen paraderen door Sluis ZEEUWS-VLAANDEREN MAANDAG 10 september 2012 13 Zierikzee in het zonnetje door festival 16 en 17 Opnieuw veel belangstelling voor gratis bussen; service wordt volgend jaar fors uitgebreid door Martijn de Koning CADZAND-BAD - De eerste ervarin gen met de digitale toeristenpas in West-Zeeuws-Vlaanderen zijn po sitief Dat zegt Nynke van der Ploeg, directeur van de VW Zeeuws-Vlaanderen. De drie jaar durende proef met de pas wordt volgend jaar fors uitgebreid. Gasten van tientallen campings, hotels en verhuurbureaus in de ge meente Sluis krijgen al jaren een toeristenpas. Daarmee kunnen ze tijdens hun verblijf gratis met de bus in de regio. Afgelopen seizoen werd die pas bij wijze van proef bij negen recreatiebedrijven ver vangen door een digitaal exem plaar. Die bleef gewoon bruikbaar in de bussen, maar kon voor 5 eu ro ook worden opgewaardeerd. Wie dat deed, kon gebruik maken van aanbiedingen van elf onderne mers, zoals een overtocht maken met het veer Breskens-Vlissingen. De ervaringen met de pas maken twee dingen duidelijk, vertelt Van der Ploeg. „Ten eerste blijkt op nieuw dat er enorm veel gebruik gemaakt wordt van de mogelijk heid gratis met de bus te reizen." Afgelopen zomer deden zo'n 73.000 mensen dat. Het overgrote deel van hen maakte gebruik van lijn 14; de lijndienst die alleen in de zomermaanden langs de West-Zeeuws-Vlaamse kust rijdt. „Mensen zijn positief dat ze nu ook met de bus naar Knokke kun nen", vertelt Van der Ploeg. „En ook het gratis vervoer naar de avondmarkten in Sluis is erg in trek." De VW aast erop om de ser vice ook in het voor- en naseizoen te kunnen leveren. „We krijgen veel verzoeken van campinghou ders om ons daar sterk voor te ma ken." De VW stapt daarvoor naar de provincie, die de aanbesteding van openbaar vervoerdiensten on der haar hoede heeft. De test met de pas wees ook uit dat de belangstelling voor de 'extra services' goed is. Van de 9000 men sen die de digitale pas kregen, waardeerden zo'n 1250 die op. „Terwijl dat nu alleen op de cam ping kon; je moest er dus een extra handeling voor verrichten. We willen dat je straks al bij je boeking kan invullen of je voor 5 euro die pas wil. Dan maken, den ken we, relatief veel meer mensen daar gebruik van." Het is de bedoeling dat volgend jaar alle bijna vijftig deelnemende recreatieondernemers meedoen. Van der Ploeg hoopt dat dan ook veel meer ondernemers kortingen of arrangementen via de pas aan bieden. De volgende stap is om de digitale pas in heel Zeeland in te voeren. Op Schouwen-Duiveland bestaat de digitale pas ook al. TERNEUZEN RETRANCHEMENT Politie pakt ruziënde Hulpdiensten eruit StOGt GZGIS OVGF de (Hik jongeman (19) op voor man in kanaal door Frank Cijsel SLUIS - Blinkende rijtuigen, getrok ken door fiere paarden, trokken zondag in Sluis tijdens de jaarlijk se koetsenparade volop de aan dacht. Het talrijk publiek wist de show bijzonder te waarderen. Een dertigtal rijtuigen - voor het groot ste deel afkomstig uit Vlaanderen - was present. Het was een streling voor het oog om de gespannen door het centrum te zien 'flane ren'. Alle koetsen waren authen tiek en de meeste dateerden uit de periode van 1880 tot net voor de Tweede Wereldoorlog. Vooral de schitterende binnenaf werking van de koetsen viel op. De gespannen werden voor het sta tige Belfort aan het publiek voorge steld. Naast de klassieke enkel- en dubbelspannen waren er vierspan nen. Aan het eind van de parade was een vergulde koets, getrokken door een zesspan, te bewonderen. Naast de koetsenparade stond Sluis afgelopen weekend in het te ken van de mossel. Restaurants verwenden hun klanten met aller lei acties en aanbiedingen. Een Zeeuwse Markt met een proever ij- plein gaf de mogelijkheid mosse len te proeven die op speciale wij ze waren bereid. Enkele dweil- bandjes gaven het weekend een extra feestelijk tintje. WESTDORPE Arend ter Braak wint NK feedervissen Arend ter Braak uit Drenthe is za terdag in het Kanaal bij Westdorpe Nederlands kampioen feedervis sen geworden. Dat is een manier van vissen waarbij de dieren wor den 'gelokt' met een voederkorf. De winnaar ving 15,5 kilo vis. Er deden meer dan honderd henge laars uit het hele land mee. Er ein digden geen Zeeuwen in de top van het klassement. Een 19-jarige Terneuzenaar is in de nacht van zaterdag op zondag aan gehouden in de Nieuwstraat in zijn woonplaats. De man werd daar te gen 3 uur door agenten ruziënd aangetroffen. Dat was voor de twee de keer die nacht; even daarvoor had hij in de Heerenstraat al een conflict. Toen de politie hem som meerde weg te gaan, luisterde de man niet. Daarop is hij ingerekend. Hulpdiensten zijn zondag rond 14.20 uur massaal uitgerukt nadat aan de Kanaalweg bij Retranche- ment een man in het kanaal was gevallen. Omdat hij niet meteen uit het water kwam, werden ambu lance, brandweer en een duikteam uit Terneuzen opgeroepen. Dat bleek niet nodig. De drenkeling be reikte uiteindelijk op eigen kracht het droge. Hij maakt het goed. TERNEUZEN - De kinderboerderij in Terneuzen houdt komende zater dag de jaarlijkse ezeltjesdag. Ezels uit de wijde omtrek en hun baas jes vertrekken om 10.00 uur voor een wandeling van 8 kilometer, via De Griete en de Zeedijk. Ieder een mag, ook zonder ezel, gratis deelnemen. Terug bij de kinderboerderij wordt elke deelnemer met een ezel een gratis lunch aangeboden. Wie geen ezel bij zich heeft, betaalt 5 euro; wel even opgeven via 0115 - 617462 of per mail: kbterneuzen@ tragelzorg.nl. 's Middags is er een programma met allerlei activiteiten. Ook die zijn uiteraard voor iedereen te be zoeken. De dag wordt afgesloten rond 16.00 uur. Dat is weer eens iets anders dan de enorme rijen auto's die op zondag door Sluis trekken: een flinke stoet met oude koetsen. De passagiers waren voor de gelegenheid in oude dracht gehuld. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 69