voet gelopen door Kruiningen wet" 33 d@ baas Terneuzen slaat aat toe in Axel atnjzen houdt IJzendijke van zich af maandag 10 september 2012 door Klaas Verspoor MIDDELBURG - In de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal klopte SSV'65 in de eerste thuiswedstrijd WC'68 met 4-2. Heinkenszand kwam bij Zaamslag nog wel op voorsprong, maar werd vervolgens naar een 5-1-nederlaag gespeeld. SSV65-WC68 4-2: WC'68 be gon slap aan het duel en de Goese- naren profiteerden daar in de eer ste 35 minuten optimaal van. Ri chard Schouten zette het elftal van trainer Marco Groeneveld op 1-0 en in de 32e minuut maakte Chris- tiaan Boon er al 2-0 van. Drie mi nuten later vergrootte Schouten met zijn tweede goal de score. Na een foutje van doelman Hilco Goeree tekende Noël van Chaam in de 49e minuut voor de 3-1. Toen Van Chaam in de 72e minuut ook de 3-2 maakte, leek SSV'65 in de problemen te komen. Pas ver in de blessuretijd stelde invaller Souli man Abali met een schitterend schot de Goese zege veilig. Zaamslag-Heinkenszand 5-1: Zaamslag miste in het eerste half uur de nodige kansen en kreeg daarvoor in de 38e minuut de reke ning gepresenteerd. Rens Baas zet te Heinkenszand verrassend op 0-1. De thuisploeg herstelde de schade nog voor rust Uit een voorzet van Jorin Missu zorgde Wesley Diele- man voor de 1-1 en via Mario de Fouw, die attent was bij een re bound na een inzet van Joris Rade makers, kwam Zaamslag op 2-1. In de 58e minuut gooide Rademaker met een afstandsschot de wedstrijd op slot Peter Dieleman hielp Zaam slag daarna aan de 4-1 en na een kopbal van Jordy Bakker op de lat schoot Ivo Verstraeten met een ge plaatste bal de 5-1 binnen. Serooskerke-Dauwendaele 3-3 (1-1). Mart de Kroo 0-1, Jasper Wilderom 1-1, Alex Jobse (strafschop) 2-1 en 3-3, Bram de Jong 2-2, Jaap de Kroo 2-3. Oostkapelle-Bruse Boys 0-2 (0-0). Domenique van den Berge 0-1 en 0-2. Arnemuiden-VCK 0-0. Duiveland-Klundert 4-0 (1-0). Wesley Goud 1-0 en 2-0, Aries Nieuwkerk 3-0 (eigen doelpunt), Dennie Ie Comte 4-0. Poger Mukoko 4-1 MMMMaTOKaaw door Jos van Belzen MIDDELBURG - In de vierde klas A van het zondagvoetbal is Steen dankzij een 2-0-zege bij Hulsterloo na twee speelronden de enige ploeg met de maximale score van zes punten. Patrijzen was met 4-2 te sterk voor IJzendijke en pakte hiermee de eerste punten. Clinge- Luctor'88 eindigde zonder treffers. Patrijzen-IJzendijke 4-2: Een mati ge start van Patrijzen leverde de be zoekers al na twee minuten een pri ma mogelijkheid op, die echter niet werd benut De thuisploeg her stelde zich en nam het heft in han den, wat leidde tot een 2-0-tussen- stand halverwege door treffers van Boban Martinovic en Erik Jansen. Uit een wel heel gemakkelijk gege ven strafschop leek Edwin Capello de wedstrijd kort na rust beslist te hebben: 3-0. IJzendijke kwam ech ter via twee treffers van Martijn Rijckaert terug tot 3-2 kort voor tijd. Met zijn tweede treffer van die middag stelde Capello echter de ze ge van Patrijzen veilig. Clinge-Luctor'88 0-0: In het eer ste half uur lag het initiatief bij de thuisploeg, die al na vijf minuten een treffer van Chris Seghers gean nuleerd zag worden wegens buiten spel. De slotfase van de eerste helft leverde de bezoekers twee goede mogelijkheden op, maar de acht tienjarige doelman Roy Cremers wist de nul vast te houden. In de tweede helft was Luctor'88 sterker, maar de ploeg kwam niet tot sco ren. door Jan Dagevos AXEL - 'In het Axelse Bos is niets te halen.' Bij Axel leken ze zondag middag 89 minuten lang het gelijk aan hun zijde te hebben. Een bizar re slotfase, waarin opponent Ter neuzen twee keer scoorde, deed het kattegespin echter verstom men: 1-2. Terneuzen-verdediger Roel Alberti kon het na afloop niet nalaten om te refereren aan de uitspraken die in de aanloop naar de derby wa ren gedaan. 'Hoezo niks te halen', riep hij naar de supporters van Ter neuzen. Even later vierde hij met ontbloot bovenlijf de zwaarbevoch ten overwinning om vervolgens de ontgoochelde spelers van Axel sportief de hand te schudden. „De derby leeft bij Terneuzen minder dan bij Axel, maar zulke uitspra ken zetten mij altijd wel extra op scherp", bekende Alberti. Pas na rust (0-0) gooide Axel gooi de de schroom van zich af en deed Terneuzen in de eerste tien minu ten pijn. De gedroomde voor sprong kwam er zelfs. Na een prachtige crossbal van Remy de Die (ex-Terneuzen) kon de volle dig vrijstaande Kjell Vanderhaeg- hen de bal aannemen en Terneu- zen-doelman Dennis Wondergem van dichtbij passeren. Het was de opmaat voor een enerverende der by met alles erop en eraan. De beste kansen waren voor Ter neuzen, maar doelpogingen van Remco van Leeuwen (vrije trap), Dominique Verlinde (kopbal) en Roel Alberti (kopbal) leverden niks op. Op een moment dat de doorgewinterde Terneuzen-sup- porters zich al neergelegd hadden bij een nederlaag en zich richting uitgang begaven, sloeg hun ploeg toch nog ongenadig hard toe. Tot twee keer toe speelde scheids rechter Nijsen daarbij een cruciale rol. Hij paste in de 89e minuut de voordeelregel uitstekend toe toen Remco van Leeuwen bij het ver zenden van een pass onderuit werd gehaald. De bal belandde uit eindelijk bij de handige Verlinde. De 36-jarige aanvaller speelde zich tussen twee verdedigers van Axel knap vrij en schoot beheerst raak: 1-1. „We hadden een goal nodig om los te komen", vond Verlinde. Daarna greep Terneuzen zowaar nog de verdiende overwinning ook. Bij een voorzet vanaf links in de 92e minuut kreeg Axel-verdedi ger Roy van Ham de bal tegen de hand. Het ontging scheidsrechter Nijsen niet en dus ging de bal op de stip. Bert den Hamer ontferm de zich over de bal en schoot fraai raak: 1-2. Een duel om de bal in de wedstrijd tussen Hoedekenskerke en Wemeldinge. de stand weer in evenwicht, maar Walcheren-Wolfaartsdijk 2-0: dankzij een droog schot van Niels Het was een meer dan terechte Kole trok Wemeldinge toch aan overwinning voor Walcheren. De het langste eind. thuisploeg was negentig minuten foto Willem Mieras lang de bovenliggende partij. Wolf- purtt te maken. Invaller Bart Cher- aartsdijk kon niet veel brengen, min tekende voor de openingstref- maar bleef lang in de race doordat fer. Tien minuten voor tijd zorgde Walcheren het naliet om een doel- Tim Smulders voor de 2-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 63