:tober is begonnen sport 135 'Een marathon? Nee, ik ben a-sportief en heb een dikke pook' Bom: vijf goede kruisjes maandag 10 september 2012 >tredens van Maikel Harte en Dolf Jansen [elopen en terug. heeft eerder in de week nog de fruitboer, die bij hem voor de deur staat tijdens de markt, bijna van z'n hele voorraad bananen en sinaasappels af geholpen. „Die heb ik voor een speciaal prijsje kunnen krijgen. Iedereen hier op het dorp helpt en denkt mee met de mara thon en ze kunnen vandaag vast wel een banaantje gebruiken on derweg." Ook Lievense merkt aan alles dat de Kustmarathonkoorts oploopt. Dagelijks krijgt de inwoner van - Zoutelande in deze weken rond de honderd mailtjes. „Met de meest uiteenlopende vragen, je kunt het zo gek niet bedenken." Na zo'n tweeënhalf uur hebben de eerste lopers hun duurloop er op zitten en arriveren ze in de Langstraat, de finishplek tijdens de marathon. De laatste test zit er dan nog niet voor iedereen op. In het achterveld wordt vandaag al flink afgezien. Het warme weer eist z'n tol. Misselijkheid, hoofd pijn en duizelingen, de ene na de andere loper klaagt erover. De laat ste lopers finishen om half vier, dat is ruim vijf uur na de start van deze training. Je moet er heel wat voor over hebben om over 25 Na afloop van de duurloop konden de atleten uitrusten tijdens de Kustmara- thonavond in de Grote Kerk van Veere. door Maurice Steketee VEERE - Het was eigenlijk de bedoeling dat Dolf Jan sen een deel van de Kustmarathontraining zou meelo pen. „Maar ik had helaas een te druk programma van daag", vertelde de cabaretier en fervent hardloper za terdagavond in een bomvolle Grote Kerk van Veere. „Overal waar ik kom loop ik hard, dus ik was van daag graag de polder ingegaan. Maar ik ben blij dat ik hier sta. Ik word al heel lang gescout, maar krijg van avond pas eindelijk een kansje." Jansen trad samen met Maikel Harte op voor zo'n vijf honderd belangstellenden. Na een welkomswoord van gedeputeerde Ben de Reu, die toezegde tijdens de Kustmarathon vanaf Westkapelle met Marcel Adriaanse mee te lopen tot de finish voor het goede doel (stichting Jayden), was het de beurt aan Maikel door Bob Maes MIDDELBURG - MZVC-speler Alexander Bom grapte vrijdag in deze krant dat hij hoopte evenveel wedstrijden goed te voorspellen als AZW'er Corné Langendoen. Waar Langendoen vorige week bij acht duels het kruisje op de juiste plaats had neergezet, moest Bom het met vijf juiste prognoses doen. Het zal Bom goed doen dat hij het bij het duel van 'zijn' MZVC wel aan het juiste eind had. De winst die hij vrijdag voorspelde, werd een dag later bewerktstelligd. Dom burg ging met 3-0 over de Middel burgse knie. Ook bij de wedstrijden XerxesD- ZB-Kloetinge (1-1), GPC Vlissin- gen-LRC (1-3), Stavenisse-SPS (6-0) en Goes-Baronie (1-1) stond het kruisje aan de goede kant. Tegenover de vijf goede staan dus zes foute voorspellingen. Vooral de uitkomst bij de derby Jong Am- bon-Zeelandia Middelburg is te genstrijdig met Bom's prognose. In plaats van een gelijkspel zege vierde Zeelandia Middelburg met 0-7, na een 0-5-ruststand. Op één aspect had Bom wel goed ging Bom eveneens de mist in. De Zeeuws-Vlamingen speelden ge lijk tegen Alexandria'66, waar de MZVC'er op winst voor de ploeg van trainer Eric Hellemons had in gezet. Ook de zaterdagwedstrijden Oranje Wit-Terneuzense Boys (2-1), Hoedekenskerke-Wemeldin- ge (1-2) en Smerdiek-ZSC'62 (0-0) werden voorzien van een onjuiste prognose. Verder gokte de MZC'er op een ne derlaag voor Vlissingen tegen Dos- ko. Ook die verwachting werd bijlan ge na niet gehaald: 5-0 werd het voor de Walchenaren. HSV Hoek-Alexandria'66 |j Ofj~ X XerxesDZB-Kloetinge 0 Oranje Wit-Tern.Boys x|C GPC Vlissingen-LRC MZVC-Domburg 0 Hoedekensk.-Wemeldinge O' Smerdiek-ZSC62 0 X foto's Ruben Oreel nachtjes slapen de medaille in ont vangst te mogen nemen. Bekijk de video van de training op pzc.nl/video „Ik verwacht een spektakelstuk, met een harde strijd", sprak Bom vrijdag. Met een rode kaart voor Jong Ambon en ook nog een knok partij komt die voorspelling in ie der geval wél uit. Bij zaterdaghoofdklasser Hoek x juiste uitslag Ogoede voorspelling O foute voorspelling Klassement aantal goed Corné Langendoen (AZW) Alexander Bom (MZVC) Harte. De cabaretier zette meteen de toon. „Ik zal nooit een marathon lopen", antwoordde hij op een vraag van presentator Fred Rabout of de advocaat ook hardloopambities heeft. „Ik ben a-sportief en heb een dikke pook. Mannen willen een vrouw vero veren door uit te blinken met sporten. Maar als ik zie hoe jullie er na 42 kilometer uitzien..." Harte zou wel graag een keer willen meedoen aan de Ladiesrun. „Ik wil dan wel voorop lopen. Misschien kunnen we er een vossenjacht van maken." Ook Dolf Jansen had een bemoedigend woord voor de zaal. „U ziet er alle maal goed uit, behalve de lopers dan." Jansen verhaal de over zijn eigen ervaringen als atleet. Hij sloot niet uit zelf een keer te starten in de Kustmarathon, maar vooralsnog richt hij zich op stadsmarathons voor een snelle tijd. Jansen liep de hele marathon zelf ooit in een tijd van rond de tweeënhalf uur. Mijn hart klopte toen wel eens in mijn keel, als ik net een valpartij had ontweken, of net langs het muurtje voor een afgrond kon sturen. Maar daarna moet je weer verder. Het hoort erbij." Wielrenner Wout Poels in NRC Handelsblad. Hij raakte zwaar gewond door een valpartij in de Tour de France. „Deze club kan net zo groot worden als Real Ma drid. Ik was eigenlijk meteen gevoelig voor de ambi tieuze plannen. PSG wil naar de top. De landstitel veroveren en in Europa meedoen. Ik wil graag deel uitmaken van dit project." Gregory van der Wiel over zijn nieuwe club Paris Saint-Germain in het AD. „Tijdens het EK had ik soms wel eens gewild dat ik aanvoerder was. Want als aanvoerder heb je toch een grotere stem." Wesley Sneijder in Spits. 1 „Onder Van Marwijk hebben we 3,5 jaar gespeeld met een ongekend vertrouwen. We voelden: we gaan het veld op en we gaan winnen. Wie er ook in het elftal staan. Dat gevoel is weg. Het ontzag van tegenstanders voor Oranje: weg." Dirk Kuyt in het Algemeen Dagblad. „Veel kenners zagen het niet in hem zitten, omdat hij te klein zou zijn. Jordy heeft het geluk gehad dat ergens anders op de aardbol nog een paar heel aar dige kleine spelers rondlopen." Willem van Hanegem op het clubsite van Feyenoord over international Jordy Clasie. „Ik heb een paar minuutjes gespeeld, maar die tellen niet echt mee. Ik zit natuurlijk wel een beetje op het randje. Je moet spelen, dat vind ik ook." John Heitinga tegenover NUsport. „Ik ken Sneijder niet persoonlijk en ik herkende dus ook zijn nummer niet. Ik denk dat hij mijn nummer heeft gekregen van de staf. Een leuk gebaar." Daryl Janmaat in het Algemeen Dagblad over de felicitatie die hij per sms ontving van We sley Sneijder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53