Het aftellen naar 6 ok 341 speurt Hoofdrol Zeeuwen tijdens Hippiade Vasseur derde op NK met Zeeuws record AC/ J maandag 10 september 2012 Eerst testloop op parkoers van de Kustmarathon, daarna uitblazen tijdens O] door Lucien Roelandt ERMELO - Met het goud voor Jas- mien de Koeyer uit Sint Jansteen en het zilver voor Dinja van Liere uit Kapelle eisten de Zeeuwen za terdag op de Hippiade in Ermelo in Z2 dressuur een hoofdrol voor zich op. Dinja van Liere behaalde vrijdag in de voorronde met Hexagons Bon Amie op overtuigende wijze een finaleplek. De combinatie schreef met 69,12 procent groep A op haar naam. Met een derde plaats en 63,33 procent in groep B was de start van Jasmien de Koeyer met TC Take It Easy wat minder overtuigend. Maar de Zeeuws-Vlaamse combinatie had het beste kennelijk voor de finale bewaard. In de klassieke proef, waarin zaterdag alle combinaties met een blanke lei begonnen, toon de Jasmien de Koeyer zich met de lenige en charmante Flo- ristan-zoon TC Take It Easy met 67,84 procent de beste. Had Dinja van Liere met Bon Amie in de voorronde al haar kruit verscho ten? De Labo-afstammeling liep met heel wat minder flair door de ring. Met 64,22 procent eindigde de combinatie slechts als vijfde. In de Kür op muziek liet Dinja van Liere zien dat dit als een vergissing moest worden gezien. Met 72,71 procent danste de combinatie naar de overwinning. Niet voldoende voor de titel. Op de muziek van Abba swingde Jasmien de Koeyer met de Floristan-nakomeling met 71,95 procent naar de tweede plaats en het fel begeerde kam pioenschap. „Hier ben ik ontzet tend blij mee. In de klassieke proef stond Easy er goed. Die was bijna foutloos. Maar in de Kür liep het niet helemaal naar wens. De mu ziek past niet bij mijn paard, daar door maakte ik die fout in de af sluiting. Maar de klassieke proef was goed. Die vormt de basis. Met een nieuwe Kür die bij Easy past valt er nog heel wat winst te beha len", vertelde Jasmien de Koeyer. „Ik heb het in de klassieke proef verspeeld", stelde de zichtbaar te leurgestelde Dinja van Liere. „De startvolgorde werd op het laatst ge wijzigd. Daardoor duurde het los- rijden veel te lang." Met een derde plaats in de klassieke proef ZZ-Licht behoorde Mieke Evertse met Vienna tot de kanshebbers voor een medaille. Maar na de Kür zakte de amazone uit Heinkens- zand met Parcival-dochter naar de vijfde plaats. Bij het springen wist Cindy Per- daen met Barones van de Haan als enige Zeeuwse combinatie een rol van betekenis te spelen. In M plaatste de amazone uit Sas van Gent zich voor de barrage. Als laat ste starter leek de bronzen medail le in zicht. Maar op de voorlaatste hindernis schopte de Vancou- ver-dochter een paal naar bene den en werd het de elfde stek. „Ik wist dat ik de tijd van de eerste twee niet kon verbeteren. Een der de plaats was haalbaar. Ik koos voor een rit op safe. En dan weet je als je een foutje maakt heb je niks." ALMERE-STAD - Evenals vorig jaar heeft Remy Vasseur uit Vlissingen de derde plaats behaald op het NK hele triatlon in Almere. Hij deed dat in tijd van 8.10,17 uur, een half uur beter dan vorig jaar en meteen goed voor een Zeeuws record. Het podium was precies gelijk aan vo rig jaar: Dirk Wijnalda won goud, Roeland Smits zilver en Vasseur pakte brons. Op het volledig vernieuwde par koers begon Vasseur goed. Hij handhaafde zich steeds bij de eer ste tien. Na een matige wissel kwam de Vlissinger in een groep van vijf man te rijden voor de 180 kilometer fietsen. Na dat onder deel begon Vasseur als zevende aan de afsluitende 42 kilometer hardlopen, met vijftien minuten achterstand op koploper Van der Meer. Wijnalda liep op stek twee met elf minuten achterstand. Vas seur begon relatief rustig aan zijn inhaalrace en achterhaalde veel te genstanders waardoor hij op de tweede plaats terecht kwam. In de laatste ronde kwam hij tot op één minuut van Wijnalda. In de laat ste vier kilometer versnelde Vas seur in een ultieme poging om bij Wijnalda te komen, maar dat mis lukte. Wijnalda won in een super- tijd van 8.09,07. Vierhonderd me ter voor de meet moest Vasseur zich gewonnen geven voor de tweede plaats, omdat Smits er op en er over ging en finishte in 8.09.57 tegen Vasseur 8.10.17. Vas- v'Vss6-*:- 7 Tientallen marathonlopers liepen zaterdag een testloop van ruim 32 kilometer. Er werd van Zoutelande naar Oostkapelle j seur was teleurgesteld dat hij geen zilver kon pakken, maar had er een uurtje na de finish wel vrede mee. „Op naar de Kustmarathon over vier weken", liet hij opgewekt weten. Arne Rootsaert uit Aardenburg de buteerde op de hele triatlon. Hij noteerde een eindtijd van 10 uur, 25 minuten en 30 seconden, goed voor de 23e plaats H40 en de 85e stek overall. Sjaak Sinke (Koudeker- ke) was de oudste deelnemer H70 aan de start en bleek toch stuk te krijgen. Het zwemmen was met 1.24 goed voor hem, maar na drie ronden fietsen gaf hij na ruim zes uur en 37 minuten wedstrijd op, omdat de snelheid terugliep en de kans dat hij op tijd binnen kon ko men niet erg reëel meer was. Cesar Beilo uit Vlissingen werd derde op de halve triatlon van Al mere. Na 1900 meter zwemmen stapte hij als negende het water uit om na 90 kilometer aan de lei ding te gaan. Op de halve mara thon kon hij die positie niet vast houden om na 3 uur, 57 minuten en 9 seconden op de bronzen plek te finishen. Marcel Suurmond uit Vlissingen kwam uit op de 31e plaats H24 met een eindtijd van 4.29.37. Jacco Schroevers (Middel burg) noteerde de veertiende plaats H40. Robin Vogel (Vlissin gen) kwam met een eindtijd van 5.08.21 uit op de 50e plaats H40. John Kommer (Zierikzee) vol bracht de halve in 6.19.05. In de Grote Kerk van Veere is zaterdagavond het offi ciële startschot voor de tien de editie van de Kustmara thon. Maikel Harte en Dolf Jansen vermaken het pu bliek. Eerder op de dag lo pen zo'n tweehonderd atle ten als laatste test over een deel van het parkoers. door Maurice Steketee Het lijkt op deze zomerse zaterdagmorgen in sep tember wel of de Kust marathon op punt van beginnen staat. Er wordt nog een banaantje naar binnen gewerkt, bidons worden gevuld met water en sportdrank en de sportgelletjes worden in de broekzakken gesto ken. Meer dan tweehonderd hard lopers hebben zich om tien uur verzameld op het grote parkeerter rein in Zoutelande voor een lange duurloop van zo'n 32 kilometer. Voor velen is het een van de laat ste testen voordat op 6 oktober pas echt begonnen mag worden aan de monstertocht van Burgh-Haamstede naar Zoutelan de. Vanuit heel het land zijn atle- ten vandaag naar Zeeland geko men om alvast wat van de Zeeuw se zeelucht op te snuiven en het parkoers te verkennen. Nadat de elftalfoto is gemaakt („Een kleuterklasje krijg je makke lijker op de foto", aldus de foto graaf) wordt de menigte toegespro ken door trainer Jan de Wilde. „Vergeet niet voldoende te drin ken vandaag, want ook dat moet je leren tijdens het lopen", geeft hij de lopers nog als laatste tip mee. De Wilde is de vaste begelei der van de kudde. Sinds half juni bereidt hij een grote groep lopers voor op de jubileumeditie van de Kustmarathon. „Ik ben zeer tevre den over de trainingen. Iedereen loopt op hetzelfde niveau in een grote groep, dus je wordt veel afge leid, je ontmoet andere mensen en wisselt ervaringen uit. Als je in je eentje dertig kilometer moet lo pen in de polder hebben veel men sen daar moeite mee. Ik hoor nu al hardlopers zeggen dat de mara thon geslaagd is."' De Wilde begon negen jaar gele den met de trainingen. „Toen wa ren we met z'n tienen van AV'56. Daarna kwamen er lopers van Walcheren bij en het jaar daarop Schouwen-Duiveland. Het wordt alsmaar drukker. Als je vandaag ook weer kijkt, dat is toch wel re delijk uniek in Nederland", vertelt De Wilde, die zelf tijdens de Kust marathon hoopt te winnen in zijn eigen leeftijdscategorie M55. Maar het is niet alleen de gezelligheid die de atle ten vandaag naar Zoute lande trekt. Ondervyeg worden de lopers in de watten gelegd door het team van Lein Lievense, als wa re het een echte wedstrijd. De or ganisator van de Kustmarathon Tiende editie De redactie van deze krant gaat de komende weken aftellen naar het Kustmarathonweekend dat op 5 oktober start met de Ladiesrun. El ke week zal er een artikel over een sporter in de krant verschijnen. In het eerste weekeinde van okto ber komen zo'n tienduizend spor ters in actie. De onderdelen zijn: Ladiesrun, mountaïnbiketocht, hardloopmara thon, Minimarathon en de Wandel marathon. Alleen voor de Minima rathon kan nog worden ingeschre ven. Dolf Jansen vertelt over zijn eigen hardloopcarrière.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 52