Goud zet Duiveland op het goede spoor 321 sport Brouwershaven wint nu al zijn eerste wedstrijd MZC'11 voetbalt goed, maar kan niet winnen Bt ffB 1 |i v Jr maandag 10 september 2012 door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Vorig seizoen duur de het tot de zestiende wedstrijd voordat Brouwershaven de eerste punten pakte. Zaterdag bleef 'Brouw' in de vierde klasse B al in de tweede speelronde tegen Chris- landia met 1-0 aan de winnende kant van de score. ZSC'62 speelde doelpuntloos gelijk bij Smerdiek en SKNWK boekte een 3-2-zege op Vrederust. SKNWK heeft: na twee duels, net als Kogelvangers, zes punten. SKNWK-Vrederust 3-2: De eerste kans was voor de bezoekers, maar uit een vrije trap van Carlo van der Maas, net buiten het straf schopgebied, kwam SKNWK op een i-o-voorsprong. Uit een voor zet van Remco van den Berge kop te Robert Padmos nog voor rust bij de eerste paal de 2-0 binnen. Vrederust zakte verder in en in de tweede helft leek er, nadat Martijn Backx voor de 3-0 zorgde, geen vuiltje meer aan de lucht voor SKNWK. Met een afstandschot, dat doel man Mike Bakker verraste, zorgde Luuk Ernest voor de 3-1. In de 85e minuut kregen de bezoekers, na een overtreding van Alex Ande- weg, een strafschop. Hugo van Leeuwen schoot raak. SKNWK maakte zo nog een angstige slotfa se door, maar trok de zege echter over de streep. Brouwershaven-Chrislandia 1-0: Vier maanden en drie dagen na de laatste overwinning van Brouwers haven op WIK'57, tijdens de laat ste competitiewedstrijd van het vo rige seizoen, was het weer prijs voor de Brouwse ploeg. De tweede speelronde tegen Chrislandia, te vens de eerste thuiswedstrijd, le verde de mannen van trainer Cle ment van Splunder direct al drie punten op. Voor rust werd er niet gescoord, maar dat veranderde in de tweede helft. Na goed doorzetten van Ro- ry van der Kuijl kwam de bal te recht bij Marijn Kool, die doeltref fend uithaalde. Na twee duels be zet Brouwershaven de negende plaats op de ranglijst. Smerdiek-ZSC'62 0-0: ZSC'62 kwam voor een punt naar St. Maartensdijk en slaagde in die op zet. „Ik ben er niet ontevreden mee. Smerdiek is voor mij toch een titelkandidaat", sprak ZSC'62-trainer Bram Kot na het ge lijke spel. De bezoekers, die zon der Jos Erades en met een half ge blesseerde Robin Provoost speel den, loerden op de counter. „Bei de verdedigingenhadden de op dracht om gesloten te spelen. Smerdiek speelde zelfs met een ausputzer die tien meter achter zijn eigen verdediging stond om de lange bal van ons er uit te ha len." ZSC'62 kwam er over de hele wed strijd gezien een paar keer gevaar lijk uit, maar tot twee keer toen redde doelman Alex Stoutjesdijk. Smerdiek rook in de tweede helft zelf aan de winst, maar een kopbal van Juliën Vermeulen leidde niet tot de winnende treffer doordat ZSC-doelman Raymond Bodbijl de bal uit zijn doel roste. Vlak voor tijd kreeg Mike de Voogd na mens ZSC'62 nog een behoorlijke kans, maar zijn inzet verdween naast het doel. ZSC'62 bezet met Smerdiek, met vier punten uit twee wedstrijden, de gedeelde der de plaats. Alliance-Halsteren 1-4 (1-2). Ersin Ay- gun 1-0, Bas Verschuren 1-1 en 1-4, Mphanda Miguel 1-2, Alwin de Nijs 1-3. DVO'60-Kogelvangers 1-3 (0-1). Jo- bert de Rooij 0-1, Martin Zacharias 1-1, Joey Nieuwkoop 1-2, Daan Oud hof 1-3. Stavenlsse-SPS 6-0 (3-0). Daan Polst een 1-0 en 3-0, Rowin Konings (eigen doel) 2-0, William Smits 4-0, Mark Tak 5-0, Ard-Jan Prins 6-0. door Robin Hamelink MIDDELBURG - MZC'11 heeft geen vervolg kunnen geven aan de win nende opening van het seizoen in de derde klasse B van het zaterda- voetbal. De 3-1-zege op Kapelle werd zaterdag gevolgd door een 4-1-nederlaag in Zevenbergen bij Seolto. Komende zaterdag ont vangt de Zierikzeese club op eigen veld DHV. De opvallendste prestatie in deze klasse werd geleverd door WHS. Of eigenlijk door Arvin de Witte. Deze speler verzorgde de complete Stallandse productie in de 7-0-overwinning op Yerseke. Vol gens trainer Erwin de Nijs was het een uitstekende teamprestatie met De Witte aan het eind van zeer goede aanvallen. Seolto-MZC'11 4-1: De ploeg uit Zierikzee voetbalde veel beter dan Duiveland en Bruse Boys delen de leiding in de tweede klasse E van het zaterdag. De Duiveland- se clubs hebben een honderd- procentscore na twee wedstrij den. Duiveland is op eigen veld met maar liefst 4-1 te sterk voor Klundert. door Johnny Willehoordse OOSTERLAND - De voetballers van Duiveland hebben zaterdag met 4-1 gewonnen van Klundert. Op het eigen Oostersportpark in Oos- terland was Wesley Goud met twee goals de gevierde man. Met de overwinning behoudt Duive land de leidende positie in de tweede klasse E van het zaterdag voetbal. Na een stroef begin zorgde in de elfde minuut een combinatie tus sen Massoud Osmanie en Thijs Rentier voor het eerste gevaar. Dit was het begin van een sterke fase voor Duiveland. In de 24e minuut werd Klundert al gewaarschuwd door een mooie aanval van het team van trainer Ko Stoutjesdijk. Na een voorzet van Dennie le Comte kon Wouter de Jonge ech ter niet meer goed bij de bal om te zorgen voor de openingstreffer. Na een half uur spelen was het wel raak voor Duiveland. Wesley Goud pakte de bal goed af tijdens de opbouw van Klundert en schoot de bal in de verre hoek: 1-0. Na een opstootje in de 45e mi nuut tussen de Wesley Goud en Eric Fuanani van de Brabantse for matie ontstond het grootste ge vaar. Bij de vrije trap die volgde kon keeper Simon de Bruine opge lucht ademhalen toen hij de bal hard tegen de paal zag komen. Na rust begon Klundert met een aanvallendere opstelling. Deze aan- valsdrang werd door Wesley Goud snel de kop ingedrukt. De aanval ler kreeg de bal op 25 meter van de goal en haalde heerlijk uit: 2-0. „Toen ik de bal raakte, voelde ik al dat het goed zou komen", zei de doelpuntenmaker over zijn af standsschot. Over de rest van zijn spel was hij ook tevreden. „Ik heb twee goals gemaakt en dan mag je als aanvaller altijd tevreden zijn. Het hele team heeft vandaag goed gepresteerd en dat heeft geleid tot een mooie overwinning." Na de 2-0 zakten de mannen van Duiveland niet in. Marcel de Brui ne bracht de stand bijna op 3-0, maar hij had na een prachtige solo vanaf eigen helft niet genoeg kracht meer voor een goed schot. Hierdoor kon de keeper een goal voorkomen. In de 82e minuut werd hij wel geklopt, door een ei gen verdediger. Na een voorzet wil de de aanvoerder van de Braban ders de bal terugkoppen op zijn keeper, maar de bal ging met een boogje over de doelman heen, in Karakteristiek de goal: 3-0. Het werd ook nog 4-0. In de 87e minuut voerde Dui veland een prachtige counter uit. Marcel de Bruine onderschepte de bal op eigen helft en gaf een goede steekbal op Massoud Osmanie, die vervolgens samen met Dennie le Comte op de keeper af kon gaan. Na keurig afleggen van Osmanie kon Le Comte de bal in het lege doel tikken: 4-0. De 4-1-eindstand kwam op het scorebord na klunge lig uitverdedigen. Hiervan profi teerde de spits van Klundert en hij kon simpel binnenschuiven. Na de wedstrijd waren trainer Ko Stoutjesdijk en zijn assistent Eddie Kiesenberg tevreden over het ver toonde spel. Kiesenberg bleef wel kritisch over de gemiste kansen. „Als je ziet dat we nog zeker drie kansen hebben laten liggen om eerder op 3-0 te komen is dat zon de. We hadden het eerder af kun nen maken, maar al met al hebben de jongens het goed gedaan. We wisten dat zij na de rust wat meer zouden gaan komen. En daar wil den wij met onze snelheid van profiteren. Je ziet bok aan de goals die we hebben gemaakt dat dit pri ma gelukt is. Hiervoor verdienen ze een groot compliment." Duiveland-Klundert 4-1 (1-0). 30. Wesley Goud 1-0, 55. Wesley Goud 2-0, 82. Aries Nieuwkerk 3-0 (eigen doelpunt), 87. Dennie Ie Comte 4-0, 90. Poger Mukoko 4-1. Scheidsrechter: R.J. Col Ié (Leer dam). Gele kaart: Albert Verhoek (Duiveland). Aantal toeschouwers: ttXt&iOSSgWSSaS&SmBBmSeÊBBHS&f&UBgK&tlfmUmKSIWSSa 135. Duiveland: Simon de Bruine, Al- bert Verhoek (82. Roy Quik), Mar cel Zwager, Leen IJzelenberg, Mar cel de Bruine, Julius Bliek, Massoud Osmanie, Dennie le Comte, We sley Goud (59. John Op 't Hof), Thijs Rentier, Wouter de Jonge. HBSBSSÜfXKWifflSjfKS Seolto. De thuisploeg verzette ber gen met werk en won verdiend op inzet. Tom Wijné was de grote man bij Seolto, hij was verant woordelijk voor de eerste, tweede en derde goal. Hierna kon Arne Holm de eretref- fer maken voor MZC'11. Patrick de Klerk zorgde voor een 4-1-eind- stand. De Fendert-Tholense Boys 2-2 (1-1). Colin Schilperoord 1-0, Niels Hopmans 1-1, Koen Knook 2-1, Niels Hopmans 2-2. Krabbendijke-Noad'67 afgelast om dat er geen scheidsrechter was. Rillandia-lnternos 1-5 (1-2). Patrick van Drongelen 0-1, Wannes Kloet 0-2 (eigen doelpunt), Arjan Koopmans (strafschop) 1-2, Patrick van Drongelen 1-3, Tim Brands 1-4, Merijn Roenhorst 1-5. WHS-Yerseke 7-0 (3-0). Arvin de Wit te 1-0, 2-0, 3-0, 4-0, 5-0, 6-0 en 7-0. - ".i .-y. -■ DFS-speler Koen van de Berge wordt op de hielen gezeten door Teun Rentmeester. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 50