Het is iets te vaak net niet bij Hoek sport 131 iwerken tufm s ueKKer ÖV Gebalanceerd Vlissingen legt Dosko wil op maandag 10 september 2012 Gert-Jan Tierie scoorde vorig seizoen niet voor Goes. Nu staat de teller al op drie: twee in de beker, één in de competitie. 'We hebben vandaag heel goed en gedurfd gevoetbald. En we hebben een hele goede linksback: Mil ton Roemeratoe.' Gerard de Nooijer, trainer van Goes it jyw, f door Bob Maes Goes-speler Dangelo Martien komt vrij voor het doel van Baronie, maar wacht te lang. Zijn schot wordt geblokt door verdediger Kerstens. foto Ronald den Dekker MIDDELBURG - VC Vlissingen heeft na twee speeldagen in de eerste klasse van het zondagvoetbal het volle pond. Promovendus Dosko werd zondag met een 5-0-neder- laag terug in de bus naar Brabant gestuurd. De ploeg van trainer Karl Vergou wen kwam na een kwartier op voorsprong. Een overtreding op Si- nan Coban leverde de thuisploeg een penalty op. Ferry Alfons liet het buitenkansje zich niet door de vingers glippen. Vijftien minuten later was de wedstrijd beslist Hoessein Bouzambou (vorige week tegen Best Vooruit ook al tweemaal trefzeker) verdubbelde de voorsprong, voordat Coban de derde Walcherse treffer maakte. „We hebben de tegenstander in de eerste helft onze wil opgelegd, wa ren goed in balans en leden wei nig balverlies", klonk Vergouwen tevreden. Die strijdwijze was de eerste tien minuten van het tweede bedrijf opeens verdwenen. Vergouwen: „De organisatie was helemaal weg. Daardoor kreeg Dosko iets meer vat op de wedstrijd." Toch was het opnieuw Vlissingen dat scoorde. Na een handsbal in het strafschop gebied kregen de Walchenaren op nieuw een strafschop; deze keer scoorde Coban. Vijf minuten voor tijd maakte invaller Lars de Voogd de vijfde Vlissingse trefïfer. Behoudens de eerste tien minuten na rust was Vergouwen fier op zijn ploeg. „Ik zie dat we meer in balans zijn dan vorig seizoen. Dat zie je bijvoorbeeld aan iemand als Jurriaan Peterson. Normaal is hij een centrale verdediger, maar hij speelt nu als linksback en dat doet hij goed. Die jongen werkt ge woon hard en daar kan je heel ver mee komen." En dat harde werken geldt niet alleen voor Peterson. „Het hele team heeft veel voor el kaar over." Als smetje op de wedstrijd noem de de trainer de gele kaart voor Tim van Hasselt. „Dat was dom. Bij een 4-0-voorsprong ga je geen shirtjetrekken op de middenlijn." door Barry van der Hooft HOEK - ITet teleurstellende resul taat werd nog geen uur na de wed strijd met een vleugje cynisme weggelachen. Je moet niet te vroeg pieken, klonk het in het sponsor home van Hoek na de 1-1 tegen Alexandria'66. En: we hoeven niet het hele seizoen bovenaan te staan. Ér was natuurlijk niets aan gelogen, maar het is de vraag of aan het einde van dit seizoen-ge zegd kan worden dat Hoek inden daad op het juiste moment heeft gepiekt. Tegen de Rotterdamse promoven dus werden de eerste twee punten van het seizoen ingeleverd. Na af loop klonk echter uit vele monden dat er goed was gevoetbald. Dat was nogal overtrokken, want voor een ploeg die zich nadrukkelijk als titelkandidaat profileert ging er te veel mis. Vooral voor rust kon de thuisploeg maar moeizaam een vuist maken. De echte overtuiging ontbrak, zeker in de afronding. Ky le Doesburg was dicht bij de ope ningstreffer, maar moest met links afronden omdat de pass van Tim de Meersman net niet hard genoeg was. En zo was het wel vaker net niet bij Hoek. „Tegen zo'n ploeg moet je bij de rust met 2- of 3-0 voor staan", zei aanvoerder Giovanni Siereveld. „Omdat het 0-0 bleef ging Alexandria'66 erin geloven. Zeker na die strafschop." Die werd zeven minuten ha-rust gegeven, na een communicatiefout achterin bij Hoek. Fabian Wilson dacht dat Reguillo Vandepitte als eerste bij de bal zou zijn, Vandepit te zag dat hij er toch niet bij kon, waarna Wilson in de hoek van het strafschopgebied zijn been uitstak. Dat was voor Kadir Görer, de han dige linksbuiten van de Rotterdam mers, het sein om theatraal naar de grond te gaan. Scheidsrechter Smit bediende hem op zijn wen ken met een penalty, die door aan voerder Kevin de Vries werd be nut. „Ik wilde die bal wegtrappen", keek Wilson met een chagrijnig ge zicht terug. „Die gast tikte de bal net voor mijn voet weg en liep te gen mijn been aan. Hij zocht het bewust op en ging puur voor de strafschop. Handig van hem, maar niet van mij." Hoek kreeg het initiatief door die 'achterstand nog nadrukkelijker in handen en ging op zoek naar mini maal een punt. Jorrit D'Haeseleer leek aan de basis van de 1-1 te staan, maar zijn inzet werd door de buitenspel staande Doesburg verlengd. „Als Kyle 'm niet had aangeraakt was die bal er ook inge gaan", zei D'Haeseleer. „Daarom was ik zo kwaad." Negen minuten voor het einde kwam de 1-1 alsnog op het score bord. Invaller Urvin van Hekelen speelde de bal achter Doesburg, maar D'Haeseleer reageerde attent. Karakteristiek Hoek-Alexandria'66 1-1 (0-0). 52. Kevin de Vries 0-1 (strafschop), 81. Jorrit D'Haeseleer 1-1. Scheids rechter: W. Smit (Nunspeet). Gele kaart: Fabian Wilson (Hoek). Aantal toeschouwers: 600. j Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wilson, Reguillo Vandepitte, Gio vanni Siereveld, Thomas van den Houten; Alain van Mieghem, Tim de Meersman, Regilio Pinas (59. Ur vin van Hekelen); Kyle Doesburg, Jorrit D'Haeseleer en Guillaume Clinckemaillie. Zijn droge schot viel in de korte hoek binnen. Het was het sein om op zoek te gaan naar meer. Een week eerder, in het uitduel met Ni- vo Sparta, had Hoek pas in blessu retijd de winnende gemaakt. De ploeg wilde dat kunstje nog een keer herhalen, maar slaagde er niet in doelman Lee Cheuk-A-Lam nog een keer te passeren. „Dit gelijkspel hebben we alleen aan onszelf te wijten", keek Wilson kritisch terug. „Voor rust speelden we het niet goed uit en stonden we zevèn of acht keer bui tenspel. Terwijl er heel veel ruimte achter hun verdediging lag. Dat heeft met slimheid te maken. Ik maakte de fout bij die strafschop, maar daarna zaten zij er helemaal door. Dan moet je profiteren. Het zegt misschien wel iets dat we dat niet voor elkaar krijgen. Dit moet een les zijn voor ons, want van zul ke ploegen moet je winnen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49