zeeland 115 Meekrap Laatste route Blik op Kunst langs zes locaties De Rode Kamer biedt gevarieerd programma maandag 10 september 2012 ZIERIKZEE Fotoworkshop over de Oosterschelde In het kader van de Oosterschelde- week wordt vrijdag 14 september een workshop over fotografie van landschapselementen in de Ooster schelde gegeven. De cursisten fiet sen onder begeleiding van een er varen fotograaf langs de Schouwse zuidkust. De workshop duurt van 14 tot 17 uur. Aanmelden: www.ont- dekdeoosterschelde.nl 'S-HEER ARENDSKERKE Zilveren Gids voor Goese 55-plussers Wethouder Jan de Pooter krijgt maandag in het Arendshuis in 's-Heer Arendskerke het eerste nieuwe exemplaar van de Zilveren Gids uitgereikt. Daarin allerlei in formatie die voor 55-plussers in de gemeente Goes van belang kan zijn. De info-boekjes zijn op te ha len bij SMWO, stadskantoor, biblio theek, wijkcentra en huisartsen. RETRANCHEMENT Hulpdiensten rukken uit voor man in kanaal Hulpdiensten zijn zondag rond 14.20 uur massaal uitgerukt nadat aan de Kanaalweg bij Retranche- ment een man in het kanaal was gevallen. Omdat hij niet meteen uit het water kwam, werden ambu lance, brandweer en een duikteam uit Terneuzen opgeroepen. De drenkeling bereikte uiteindelijk op eigen kracht het droge. 'S-HEERENHOEK Sint Caecilia geeft Buitenavondconcert Muziekvereniging Sint Caecilia uit 's-Heerenhoek geeft maandag een buitenconcert. Het optreden be gint om 19.00 uur bij het Theresia- hof. Iedereen is van harte welkom en de toegang is gratis. Muziekvereniging Sint Caecilia staat onder leiding van Judith van Boven. 'S-H.H. KINDEREN Inbraak bij ponyclub 't Hummeltje Bij ponyclub 't Hummeltje in 's-Heer Hendrikskinderen is in de nacht van donderdag op vrijdag in gebroken. De inbraak werd vrijdagmiddag door de kinderen ontdekt, toen zij wilden gaan paardrijden. Er zijn za dels en hoofdstellen ontvreemd. Voorzitter Gerard Karelse schat de schade op zo'n 5000 euro. De paar den en pony's zijn ongemoeid gela ten. „Stof verven met meekrap is geen hobby. Het is een ambacht,,, zegt Joianda van der Lelie uit Lelystad. De oud-Zierikzeese liet zaterdag in het stadhuismuseum in Zierik zee zien hoe je wol met behulp van meekrap in een prachtige rode kleur kunt verven. ZIERIKZEE Rommelmarkt bij zorgcentrum Bij Allévo-zorgcentrum Borren- damme in Zierikzee wordt woens dag 19 september een rommel markt gehouden. Te koop aangebo den worden tweedehands boeken, snoep, bloemencreaties, sieraden, tassen en kaarten. Het Rad van Avontuur draait en aan de inwendi ge mens is eveneens gedacht in de vorm van koffie met wat lekkers. De opbrengst van de rommelmarkt komt ten goede aan de cliënten van het zorgcentrum. De rommel markt begint om 10 uur. foto Ronald den Dekker ZIERIKZEE - De Rode Kamer aan het Havenplein in Zierikzee biedt de komende maanden een geva rieerd muzikaal programma. Zater dag 6 oktober zorgt Kupalje voor klassieke Russische muziek. Zater dag 3 november zijn er twee eenak ters van Utile Duld te zien en op 15 december zorgen Juan Noguera 8c Band voor wereldmuziek. Op 19 januari is het weer theatertijd met Shirley Valentine en op 16 februari speelt het Astra Trio. Marjolein Meijers brengt 30 maart haar thea tershow 'Niemands Meisje' en op 20 april spelen Maria Philipsen en Hans en Katelijn van Kerkhoven. Aanvang steeds 20.00 uur. De monumentenwachters daalden meerdere keren af lang de gevel van het stadhuis. een reportage over de mosselvisse rij met extra diashow. Joke Prins van de Keramiekhoek heeft veel nieuw werk in vrolijke, fel gekleur de glazuren. Nostalgie alom in Blikmuseum De Blikvanger. Daar is de tentoonstel ling Huisvrouwgeluk uit de vijfti ger jaren nog te zien. Tenslotte zijn in hotel de Zeeuwse Stromen in het zalencentrum is een gedeelde collectie van Nicöle van houwelinge en Rik Tazelaar te bezichtigen. Verder de vaste expo sitie van Van Bellen Art. De De route kan lopend, fietsend en per auto afgelegd worden tus sen 12.00 en 17.00 uur. MEEST CELEZEN 1Rotonde moet veiliger 2. Drukke Boerenboeldag (foto) 3. Hooiklus Rietdijk snel geklaard KIEK NOE! Schouwse schoolfoto's vertellen een verhaal. Lees het op: www.pzc.iraB/k5ekinioe TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl RENESSE - De laatste Blik op Kunst route dit seizoen is op zondag 16 september. Galerie ZeeUwArt aan de Hogezoom 99 in Renesse toont bronswerk van Veronie Rens. Joke Broekhuis van Atelier Broekhuis op de Hogezoom 142, werkt hier met veelal ongepolijste materialen aan 'mixed media' schilderijen. In Atelier Ja Mar Natuurlijk van Marian Schellekens en Anja de Glopper aan de Zeeanemoonweg 11 zijn drie exposanten: Gastexpo- sant is Joke Broekhuis van Atelier Broekhuis uit Renesse, met "Bran ding". Atelier Ja Mar Natuurlijk neemt deel aan de Oosterschelde Week en maakte in dat verband

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 47