Rotonde Saint Hilaire moet veiliger Drukte bij Brouwse braderie SCHOUWEN-DUIVELAND almanak Tip? redactie@pzc.nl Krant MAANDAG 10 september 2012 13 Zierikzee in het zonnetje door festival 16 en 17 Automobilist ziet overstekende fietser niet goed of te laat door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De rotonde op de Laan van Saint Hilaire bij de Haringvliet- straat gaat op de schop. Er gebeu ren volgens de gemeente Schou- wen-Duiveland nu teveel ongeluk ken en bijna-ongelukken. Dat komt doordat automobilisten fiet sers op de fietsoversteek niet goed of te laat zien. „Vanuit het gemeentehuis zitten we er al jaren op te kijken en we zien gewoon dat die rotonde voor fietsers niet veilig genoeg is", zegt beleidsambtenaar verkeer Peter de Winter. Met name de fietsover steek - het punt waar de fietsers de Haringvlietstraat over moeten steken - is volgens De Winter 'on nodig onveilig'. De cijfers staven dat. Tussen 2002 en 2008 zijn er vijf ongelukken ge beurd, waarbij mensen gewonden raakten. De rotonde behoort tot de vijf gevaarlijkste in Zeeland. De makke van de rotonde is volgens De Winter dat de fietser onvol doende zichtbaar is en dat automo bilisten die vanuit de richting van het centrum komen ook nog eens afgeleid worden door een voetgan gersoversteekplaats. De gemeente heeft geprobeerd door onder meer twee lichtmas ten bij te plaatsen de rotonde veili ger voor fietsers te maken, maar dat heeft niet zo bar veel gehol pen. Daarom worden nu ingrijpen de maatregelen voorgesteld. Aller eerst wordt het fietspad ver nieuwd en nu uitgevoerd in rood asfalt en daar waar het de rijbaan voor de auto's kruist een paar cen timeter hoger gelegd. Verder wordt de afrit voor verkeer dat van de verkeerslichten komt en de Ha ringvlietstraat indraait krapper ge maakt. ,De bocht is nu mooi vloeiend en die maken we wat meer haaks", legt De Winter uit. Maatregel drie is het combineren van voetgangersoversteekplaats en fietsoversteek zodat automobilis ten minder afgeleid worden. Ook wordt het fietspad langs de Laan van Saint Hilaire ter hoogte van de rotonde verder van de rotonde ge legd. Auto's die voor de haaientan- den wachten om de rotonde op te kunnen rijden krijgen meer ruim te en blokkeren het fietspad niet meer. Met de aanpassing van de rotonde is een bedrag van 45.000 euro ge moeid. De provincie Zeeland draagt 20.000 euro bij. De gemeen te moet de resterende 25.000 euro op tafel leggen. Van alles wat je maar nodig zou kunnen hebben - zoals een nieuwe knuffelbeer - was te krijgen op de Boerenboeldag. foto Ronald den Dekker BROUWERSHAVEN - Geen record, maar gewoon een heel mooie op brengst. De zaterdag in de loodsen van Van Ast in Brouwershaven ge houden Boerenboeldag heeft 13.500 euro opgebracht. Boeren- boeldag-vrijwilliger Henk Keste- loo: „En dat in deze barre tijden." Bij alweer de 33ste editie van het jaarlijkse evenement van de Brouwse Radarschool De Schouw was het vooral in de ochtenduren dringen geblazen bij de kramen. „Prachtig is dat", zegt Kesteloo. „Om 09.00 precies gaan de deuren van de loods open en nog voor dat ze helemaal open zijn kruipen mensen er onderdoor en dan rechtstreeks naar de curiosa en de boeken. Mede vanwege het fraaie zomerweer luwde de drukte 's middags wat, maar voor de tradi tionele veiling - steevast een van de hoogtepunten van de Boeren boeldag - bestond aardig wat be langstelling. En er werd ook flink geboden op onder meer een antie ke staande klok. De opbrengst van de editie 2012 van de Boerenboeldag gaat naar Stichting Cypressa voor de aan schaf van zonnepanelen voor een jongensinternaat in India en naar het kinderdorp Bon Repos op Haïti van de Stichting Hart voor Haïti voor de böuw van een water torentje. Ook gaat wat geld naar De Schouw zelf GOES Aanhoudingen in het uitgaansgebied In de nacht van vrijdag op zaterdag zijn in het uitgaansgebied van Goes twee mannen van 20 jaar, res pectievelijk uit Goes en Heinkens- zand, aangehouden voor het beledi gen en het slaan van een politie ambtenaar. Diezelfde nacht is op de Grote Kade een 38-jarige man uit Zuid Beijerland aangehouden voor het vernielen van een olie lamp op een daar afgemeerd schip. RENNESSE Man (19) geeft agent elleboogstoot De politie heeft zaterdag rond 2.40 uur op de Hogezoom in Renesse een 18-jarige Duitser aangehouden die een agent mishandelde. De Duitser was daarvoor enkele malen gesommeerd te vertrekken uit het uitgaangsgebied van het dorp, waar zich onregeldheden voordeden. De man weigerde daar aan te voldoen en gaf een agent een elleboogstoot. MIDDELBURG Drum& Bugle Juliana Nederlands kampioen Het Juliana Drum 8c Bugle Corps uit Middelburg werd zaterdag op nieuw Nederlands Kampioen. Het korps schreef voor de derde keer op rij het kampioenschap voor showkorpsen op zijn naam. Juliana behaalde de titel met een score van 79,35 punten. Het Junior Drum- corps Johan Friso, onderdeel van de Juliana Korpsen Middelburg, werd tweede in de jeugdklasse. Kleinzoon Casper van 2,5 jaar jong logeerde bij opa en oma. De sfeer was heel gezellig. Oma moest die middag tafeltje dek je rij den en opa zou intussen eten koken. Kleinzoon werd op de bank gepos teerd met een dvd over Dombo. Opa had de zaken in de keuken op een gegeven moment onder controle en nam zich voor om even bij zijn kleinzoon te gaan zitten in de woon kamer. Stik gezellig toch? Maar dat pakte anders uit dan gedacht. Klein zoon wenste niet te worden afgeleid. Zonder iets te zeggen gleed hij van de bank, dook in de krantenbak, en kwam met de krant tevoorschijn. „Ga die maar lekker lezen in de stoel", zo voegde hij opa toe. De laat ste droop maar weer af de keuken in.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 45